Jak je to s kontrolami na neschopence?

28
29.10.04 19:10

Jak je to s kontrolami na neschopence???

Ahoj,

prosím o radu. Jsem ve třetím měsíci těhotenství, mám neschopenku (především kvůli únavě a nevolnostem) s omezenými vycházkami a chtěla bych vědět, zda chodí kontroly či ne. Kamarádka mi říkala, že kontroly, zvláště na těhulky, už nechodí a že si to firmy hlídají samy…

Někdo říká, že je to o zvyklostech ve městech… Já jsem z Havlíčkova Brodu, pokud by se nějaká těhulka či maminka s touto zkušeností objevila, byla bych moc vděčná za odpověď.

Jsem srabík a bojím se, že mě doma nezastihnou. Ale když o tom tak přemyšlím, pokud mi nepůjde v paneláku zvonek, tak se na mě nedozvoní a stejně mě jakoby nezastihnou… Co si o tom myslíte???

Předem moc díky za vaše odpovědi.

Mirri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

483
29.10.04 19:43

Kontrola na neschopence

Ahoj Mirri,
já byla na neschopence od 5.měsíce a kontrola na mě nepřišla.. :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
29.10.04 20:58

Ahoj Mirri,je to už sice skoro 2 roky ,ale co vím situace je pořád stejná.Já byla na neschopence od 9.týdne a kontrolu jsem za celou dobu neměla ani jednu ,a kdyby, sám doktor mi řekl,že se to udělá tak,že k němu příjdu a sám to vyřídí. Konec konců můžeš přece spát a neslyšet zvonek, já jsem bez problémů jezdila i na víkendy pryč.Tak buď v klidu a užívej si bříška a těš se na mimi,ať se ti daří co nejlépe a vychutnávej si každý okamžik s pozdravem Anna. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.10.04 22:02

Kontrola na neschopence

Ahoj Mirri vůbec se neboj a užívej si bříška já jsem byla doma od začátku a nikdo mě nepřišel .Mám známou na sociálce a ta říkala že na těhotné kontrola nechodí.Přeji ti zdravé a krásné miminko :D Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.10.04 22:20

kontrola na neschopence

Ja mela napsanou neschopenku s vychazkami od 8.00-18.00 coz bylo super. :D

• Nahlásit
  • Citovat
2304
29.10.04 22:30

Mě přišla poslední den a byla jsem na neschopence od samého začátku. Nejlíp domluvit se s Dr. Ta naše nám řekla jak to chodí a řídíme se dle toho i kdykoli jindy. Tedy manžel. Po odpolední vycházce už je nepravděpodobné, že by někdo chodil a o víkendu nemají pracovní dobu. Když jsme chtěli jet na den, řekli jsme to dr. předem a ta už by to vyřešila. Vycházky 8-18? To by bylo báječný. U nás pouze 2+2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
30.10.04 08:57

Ahoj,

moc vám všem děkuji za odpovědi. Já to s doktorem konzultovala, ptala jsem se na neomezené vycházky, alespoň později, ale prý to napsat nemůže… Taky říkal, že neví, jak to sociálka má s kontrolami, ale že tak jednoduchý, aby mi stáhli peníze to není… Nevím, jestli mohou na sociálce poznat, že jsem těhu, myslím, že jako diagnózu mi psal nevolnosti… Ale zase je tam razítko gynekologa…
Prozatím nemám chuť někde pobíhat :-), ale jakmile opadnou ty celodenní „kocoviny“, tak bych ráda třeba na víkend vyrazila…

Díky moc a krásný víkend.

Mirri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
30.10.04 09:12

Ahoj,
urcite zalezi na doktorovi - ja jsem byla doma od 7 mesice a gynekolog mi napsal vychazky neomezene :D Bylo to super, ale stejne jsem toho moc nevyuzila, protoze jsem se sotva hybala… :(
Kamaradka byla doma temer od zacatku tehotenstvi, mela vychazky 2+2, ale doktor ji rekl, ze pry muze jet i na vikend pryc, staci, aby mu to oznamila predem a on by to s pripadnou kontrolou zahral nejak do sachu :D Takze chce to, se domluvit…
Hezky zbytek tehotenstvi!
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.10.04 09:36

Gandelion,

děkuji. Já myslím, že je to tím, že zatím jsem doma s nevolnostmi a tak mi dal vycházky. Když jsem mu říkala o víkendu mimo domov, tak řekl, že to raději nechce slyšet :-))

Díky, Mirri

• Nahlásit
  • Citovat
483
30.10.04 16:05

Neschopenka

No,mě dr napsala 2+2h vycházek,ale taky mi řekla,že mě i týden vykryje kdyby něco :D ..a na neschopence jsem neměla diagnozu žádnou.. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
30.10.04 16:37

ja jsem na neschopence od 7 tydne a doktorka mi automaticky napsala neomezene vychazky. Dokonce mi neschopenku navrhla sama, ani jsem si o ni nemusela rikat, i kdyz jsem to mela v planu. Prisla jsem na kontrolu po nocni sluzbe, 2 hodiny jsem cekala nez na me prisla rada a tak jsem potom u doktorky vypadala uplne stejne jako jsem se citila - proste strasne. Kamaradka mela vychazky 8 - 20 hodin a kontrola na ni neprisla. Ale poslat ji na tebe muze zamestnavatel. Me by to urcite udelal, kdybych mela omezene vychazky. V kazdem pripade, kdyz jsem k doktorce sla, tak jsem mela pripravenych par vymluv a dle situace bych nekterou pouzila. Jestli chces, zkus nekterou pouzit a treba doktorka povoli. Napr. chodim pravidelne cvicit a mam to predplacena. Jedna se o pomale cviceni, takze mohu pokracovat i v tehotenstvi, ale je od 20 - 21 hod. Domu tedy prijedu az v 22:00. Nebo se stehujeme a tedy v soucane dobe bydlime na dvou adresach. Jedna je u rodicu, odkud se stehujeme a ta druhe (to je jedno, rekni ji treba adresu tve babicky, atd) Kdyby ti na neschopence mohla napsat 2 adresy, kde muzes pobyvat. Kdyz prijde kontrola a ty nebudes doma, tak jsi na druhe adrese. Anebo je ti pres den spatne, ale vecer ti byva dobre, a rada by si chodila na prochazky, protoze ti dela dobre ten cerstvy vzduch. Ale nemuzes, protoze nemas vychazky. Atd. Ale i kdyz kontrola prijde, tak muzes spat, mit pokazeny zvonek,…

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.10.04 16:55

Ahoj Leni,

moc ti děkuji. Já se domluvila s příbuznou, je to doktorka v Praze, a ta mi slíbila, že pokud nebudu doma a někdo by mě kontroloval, tak mi napíše klidně papír, že jsem byla u ní na klinici. Takže jsem teď celkem klidná :-)) Ale díky za tipy, třeba je použiji a nebo i někomu jinému pomůžou.

Mirri

• Nahlásit
  • Citovat
687
3.11.04 10:26

Ahoj holky, já jsem zase slyšela, že kontrola přijde poprvé a když nejsi doma, nechá Ti lístek, kdy přijde podruhé. A když nejsi doma ani napodruhé, pak Ti teprve sáhnou na peníze. Kdo by ale po upozornění nebyl napodruhé doma, tak je truhlík, že :lol:
Jinak, jak je to s nezvonícím zvonkem nevím. Taky by mě zajímalo, jak to v tomhle případě řeší. Chtělo by to odpověď od nějakého kontrolora :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.11.04 12:06

Kontrola na neschopence

Ahoj holky,

já to asi nechápu, ale když je Vám tak dobře, že potřebujete neomezené vycházky, jezdit na víkendy a chodíte cvičit, proč nemůžete chodit do práce? Nechybí Vám třeba peníze? Nedivím se, že nechtějí firmy nabírat ženy před třicítkou, když jim třeba hned po otěhotnění odejdou na neschopenku… M.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.11.04 12:16

Ahoj Marťas,

já dostala neschopenku kvůli nevolnostem a únavě. Budeš se divit, ale sám zaměstnavatel mi řekl, že pro něj je lepší, pokud můžu např. omdlít, ať zůstanu doma… Není mi špatně celý den, chodí to nárazově. Jsi těhotná 33 týdnů, tak asi tušíš, o co jde…

Navíc, já se doma cítím bezpečněji. Trpím nízkým tlakem a pokud na mě jsou mdloby, můžu hned vy:,–(it, to v práci nešlo…

Mirri

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama