Jak je to s mateřskou když sem na rodičovské a sem znovu těhotná

31.10.19 13:38

Jak je to s mateřskou když sem na rodičovské a sem znovu těhotná

Dobrý den chtěla sem se zeptat teď mám rodičovskou dovolenou ale sem znovu těhotná vím že musím doložit papíry na úřad práce abych stihla vyčerpat rodičovský příspěvek než se narodí druhé dítě ale jak je to potom? To budu mít znova mateřskou? Smlouvu mám na dobu neurčitou. Předem děkuju za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7286
31.10.19 13:43

Ano, zase 6-8 týdnů před porodem nastoupíš na mateřskou. Rodičák si rozvrhni tak, aby ti skončil před měsícem, ve kterém na další PPM nastoupíš, pokud ti na to stačí vyměřovací základ (tvůj nebo otce dítěte), jinak ho nedočerpáš celý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 14:33

@Lendeš Děkuju mě to pravé říkala paní na pracáku že se mi ten rodičovský příspěvek navýší tak abych to stihla vyčerpat. Zítra jdu na gyndu a příští týden na pracák jelikož u nás jsou na pracáku jen pondělí a středa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
31.10.19 14:46

@Mája2512 Počítej s tím, že ještě není jisté, jestli se bude nebo nebude navyšovat na 300 tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 14:53

Je to tak jak píše Lendeš, řeším to samé. Já mám smůlu, ani s max. DVZ nestihnu vyčerpat ani ten základ, natož kdyby to nakonec opravdu od ledna zvedli na těch 300 tisíc, partner má přiznanou minimálku, tam si taky nepomůžu. Na úřadě mi paní tvrdila, že od července to mají nově propojené ze sociálkou a už tam nemusím jezdit, oni se dozvědí, že jsem znovu na mateřské a tím pádem mi zanikne nárok na rodičovský příspěvek, pošlou dopis tak jako vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
31.10.19 15:03

@CarnivoraKurama Nemusíš sice dokládat potvrzení z OSSZ o pobírání PPM, ale nezbavuje tě to oznamovací povinnosti, takže oznámit nástup na PPM bys měla, když nebudeš mít dočerpaný rodičák. Oni si pak zjistí výši PPM a dopočítají ti, jestli ti pošlou něco z rodičáku za ten měsíc souběhu PPM a RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 17:51

@Lendeš No slečna velmi přesvědčivě tvrdila, že nemusím jezdit a hlásit. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
31.10.19 17:57

@CarnivoraKurama Ze zákona je povinnost hlásit všechny rozhodné změny do 8 dnů. Poslala bych dopis, pokud to nemáš někde po cestě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 18:44

@Lendeš jj, přes celou republiku, ale máš pravdu, pošlu jim dopis, stejně budu posílat naší účetní oznámení do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama