Jak je to s nájmem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 16:53

Jak je to s najmem?

Ahoj, nikdy jsem v podnájmu nebyla a teď odcházím od přítele s kterým jsme žili v jeho bytě. S přítelem mám malé děti a chtěla bych 3+1. Bylo mi z jeho strany nabídnuto, že mi zaplatí veškeré vybavení do bytu a já si mám zaplatit pouze kauci. Co jsem se tak dívala po bytech tak kauce je +-17000 + 6000 administrativní poplatky a mě teda zajímá, zda ten úplně první nájem je v té kauci nebo ho musím zaplatit k tomu? Kauci +poplatky+ nájem? :think: nešel teď někdo do nájmu a nebyl by ochoten mi poradit? Kdybych se například odstěhovala 1.2 a zaplatila kauci, kdy budu platit první nájem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35667
3.1.22 16:54
@Anonymní píše:
Ahoj, nikdy jsem v podnájmu nebyla a teď odcházím od přítele s kterým jsme žili v jeho bytě. S přítelem mám malé děti a chtěla bych 3+1. Bylo mi z jeho strany nabídnuto, že mi zaplatí veškeré vybavení do bytu a já si mám zaplatit pouze kauci. Co jsem se tak dívala po bytech tak kauce je +-17000 + 6000 administrativní poplatky a mě teda zajímá, zda ten úplně první nájem je v té kauci nebo ho musím zaplatit k tomu? Kauci +poplatky+ nájem? :think: nešel teď někdo do nájmu a nebyl by ochoten mi poradit? Kdybych se například odstěhovala 1.2 a zaplatila kauci, kdy budu platit první nájem?

není v kauci, musíš ho zaplatit zvlášt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11878
3.1.22 16:57

Kauce je zvlášť. První nájem si přičti k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 17:01
  • Citovat
  • Nahlásit
11878
3.1.22 17:04
@Anonymní píše:
@Cenarius @vokishka děkuji :palec:

Rádo se stalo. Zapamatuj si, že ti pomohl „zly gang z emimina“.

Si to musím nastavit jako nějaký podpis. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
3.1.22 17:08

Většinou musíš složit 3 nájmy jako kauci+první nájem+provize jednoho měsíčního nájmu. Navíc si připočítej poplatky+elektřinu+plyn. To si dost troufáš sama s dětmi do 3+1.Ale pokud máš na to peníze, tak to zvládneš. Mně to vyšlo na 50 000,aby jsme se mohli nastěhovat do 2+1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
3.1.22 17:12

Kauce je vratná, takže nájem v tom zahrnuty nájem není. Takze zaplatíš nájem i kauci, záleží samozřejmě na domluvě s majitelem bytu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 17:33

@mamule42 tak co jsem se tak dívala tak za 3+1 je kauce v rozmezí 15-20 tis. +Administrativní poplatky, ale asi záleží i jaké město :think:

• Citovat
  • Nahlásit
55425
3.1.22 17:42

Administrativní poplatky (realitce za zpracování???) nebo poplatky (voda, elektřina, plyn, atd.)?.

Jinak obvykle platíš:

1. Kauci, to je jakási ochrana majitele bytu, kdybys mu tam něco zničila, aby bylo z čeho uhradit. Já jako pronajímatel dala tyhle peníze do obálky a když mi pak byt vraceli bez závad, tak jsem obálku zas komplet vracela.
  2. Samotný nájem, to je měsíční částka za užívání bytu.
  3. Poplatky za energie - zálohy na vodu, elektřinu, plyn… můžeš platit přímo pronajímateli, který to bude platit dodavatelům energií a jednou ročně udělá vyúčtování - buď ti část peněz vrátí nebo ty jemu doplatíš. Nebo se můžete dohodnout a necháš si energie přepsat na sebe, platíš tedy sama přímo dodavateli a roční vyúčtování pak máš přímo od něj. V obou případech nemusí být částka, kterou měsíčně platíš, konečná.
  4. Pokud si pronajímáš přes realitku, platí se částka za zprostředkování, ta je nevratná.

V každém případě při přebírání bytu sepište předávací protokol, zapište do něj všecky závady, i drobné, ideálně nafoťte. A zapište do něj stavy na všech elektro/vodo/plynoměrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat