Jak je to s ochranou lhůtou 180 dnů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 12:05
Jak je to s ochranou lhůtou 180 dnů?

Ahoj, podobné témata tady jsou, ale tohle je trochu více specifické. Do prosince 2018 jsem byla 2 roky zaměstnaná (z toho dohromady 3 měsíce neschopenka po operaci na začátku roku 2018) pak prosinec a leden na pracaku a teď 3 měsíce v nové práci. Těsně před koncem zkušebky jsem musela z důvodu infekce v těhotenství na neschopenku a teď mě prý vyhodí. Nevíte zda se tak na mě uplatňuje ta ochranná lhůta 180 dnů? nástup na mateřskou mám cca kolem 10.10.2019. Předem díky za jakékoliv rady :srdce:
P. s.:omlouvám se za anonym zatím těhotenství tajím.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66144 příspěvků 02.05.19 12:20

Nevztahuje, protoze druhou podminkou je, ze ochranna lhuta je jen tak dlouha jako to zamestnani, ktere skoncilo v dobe těhotenství. Takze budes mi nejakych cca 100 dni.

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 02.05.19 12:39

Ne ta lhuta je dlouhá jen tak jako poslední zaměstnání (ale max těch 180 dní), takže pokud poslední práce trvala 3 měsíce tak máš 3 měsíce ochranou lhůtu.

Martha03
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 02.05.19 13:02

Ano mají právo tě vyhodit ve zkušební době. Ochrana lhůta jak tu holky píšou je pouze tak dlouhá jako poslední zaměstnání tedy v tvém případě necelé tři měsíce, do kterých by jsi musela nastoupit na PPM. Bylo by to delší pouze v případě, že by jsi byla těhotná již v minulém zaměstnání. Což podle termínu porodu usuzuji, že jsi otěhotněla někdy koncem ledna když už jsi byla na UP. Takže bohužel nárok bude pouze na RP.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 14:24

Moc, moc děkuji za rady :srdce: sice jste mě nepotěšily :) ale aspoň vím na čem jsem. ;) děkuji :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 14:41

Jen jsem se ještě chtěla zeptat, známá mi radila, že prý pokud mě vyhodí tak můžu i nadále zůstat na neschopence. Až do konce šestinedeli. Že by to vyřešilo, aby jsem měla aspoň něco. Upřímně mě to dost trápí. Nikdy jsem takové věci řešit nemusela… a nechci se prosit státu o prachy… Ale začátek těhotenství byl fakt dost těžký… A teď furt bulim kvůli té práci…

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 02.05.19 14:42
@Anonymní píše:
Jen jsem se ještě chtěla zeptat, známá mi radila, že prý pokud mě vyhodí tak můžu i nadále zůstat na neschopence. Až do konce šestinedeli. Že by to vyřešilo, aby jsem měla aspoň něco. Upřímně mě to dost trápí. Nikdy jsem takové věci řešit nemusela… a nechci se prosit státu o prachy… Ale začátek těhotenství byl fakt dost těžký… A teď furt bulim kvůli té práci…

Jo na neschopence klidně zůstaň, tu můžeš pobírat i po ukončení pracovního poměru. Akorát budeš celé léto omezena vycházkama no, to je dost otravné…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 14:51

@Kriss Tina děkuji za odpověď :kytka:
Já vím, za dobrotu na žebrotu. Šla jsem z vysokého místa a dobře placeného na úplně malou pozici a blbě placenou, jen proto, že jsem chtěla pomáhat lidem. Celkově jsem si změnila celý život. Začali jsme se snažit o miminko a myslela jsem, že po tom co jsme o jedno v listopadu přišli, že to potrvá déle a ono hned na poprvé. Jsem strašně vděčná, jen se to takhle komplikuje. Ty vycházky jsou na nic no…

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 02.05.19 14:59
@Anonymní píše:
@Kriss Tina děkuji za odpověď :kytka:
Já vím, za dobrotu na žebrotu. Šla jsem z vysokého místa a dobře placeného na úplně malou pozici a blbě placenou, jen proto, že jsem chtěla pomáhat lidem. Celkově jsem si změnila celý život. Začali jsme se snažit o miminko a myslela jsem, že po tom co jsme o jedno v listopadu přišli, že to potrvá déle a ono hned na poprvé. Jsem strašně vděčná, jen se to takhle komplikuje. Ty vycházky jsou na nic no…

No tohle sem měla podobně, já nastoupila po rodicaku do práce, o jedno mimčo sme přišli, pak sem měnila praci, protože to v té jedné praci věděli a mě to bylo nepříjemné jak byli pořád všichni takovou soucitni, plus mi tam teda nevyhovovala tolik pracovni doba. Pak sme se o mimčo prestali snažit, já nastoupila do další práce a ještě ve zkusebce otěhotněla. Ale díky bohu sem se domluvila s ředitelkou, že si mě tam nechají, po mateřské pak nastoupím zpátky. Ale taky sem byla několik mesicu na neschopence, naštěstí přes zimu, že to nebylo až tak omezující, ale stejně sem byla ráda když sem ji ukoncila :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 15:03

@Kriss Tina tak to chápu, ono stačí být pár dní doma a už člověku hrabe. Já jsem doma 14 dní a je to jako být ve vězení. :zed:

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 02.05.19 15:07
@Anonymní píše:
@Kriss Tina tak to chápu, ono stačí být pár dní doma a už člověku hrabe. Já jsem doma 14 dní a je to jako být ve vězení. :zed:

Já byla skoro půl roku, to bylo doslova psycho a jak říkám byla zima takže sem ani neměla chuť chodit nějak moc ven, ale i tak bylo otrava čekat třeba do odpoledne než si budu moct zajít aspoň nakoupit. V létě bych se zblaznila dvojnásob… Když sem ukoncila neschopneku, vybrala si dovolenou a nastupovala na mateřskou tak sem měla pocit, jako by mě propustili z vězení :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 15:17

@Kriss Tina Já taky čekám na vycházky jak na spásu, ale kromě nakoupení jídla mě stejně nic nečeká. Rodinu a přátele mám daleko, takže by mi to nevyšlo na to abych za nima dojela a chlap jezdí domů večer. :zed:
Sama samička doma. Jako jestli budu muset být na neschopence ještě další měsíce a přes léto… no paráda. Když ja fakt nevím co jiného dělat.

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 02.05.19 15:19
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Já taky čekám na vycházky jak na spásu, ale kromě nakoupení jídla mě stejně nic nečeká. Rodinu a přátele mám daleko, takže by mi to nevyšlo na to abych za nima dojela a chlap jezdí domů večer. :zed:
Sama samička doma. Jako jestli budu muset být na neschopence ještě další měsíce a přes léto… no paráda. Když ja fakt nevím co jiného dělat.

No jasný, tak zas lepší být doma na neschopence a mít nějaký příjem a holt to pretrpet, než být sice volná, mít neomezeně vycházky ale sedět doma zadarmo…

Martha03
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 02.05.19 15:23

Já byla na neschopence taky půl roku, ale nebyla to zas taková hrůza. V létě jsem se flakala doma u bazénu nebo jen tak na dvoře. Návštěvy za mnou jezdili. Na vycházky jsem chodila se psem. Trošku jsem si pošantala zahradu, kytky co šlo a u čeho jsem se nemusela moc ohýbat. Až na to že jsem na zahradě hodila tlamu to bylo docela v klidu. :D

Lendeš
Kelišová 6280 příspěvků 02.05.19 15:29
@Anonymní píše:
Sama samička doma. Jako jestli budu muset být na neschopence ještě další měsíce a přes léto… no paráda. Když ja fakt nevím co jiného dělat.

Druhou možností je jít zpátky na pracák na podporu.

§ 48
Uchazeč o zaměstnání, kterému v posledních 2 letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání neuplynula celá podpůrčí doba a po uplynutí části podpůrčí doby získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění podle zvláštního právního předpisu32g) v délce alespoň 3 měsíců, má nárok na podporu v nezaměstnanosti po celou podpůrčí dobu. Jestliže získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce kratší než 3 měsíce, má uchazeč o zaměstnání nárok na podporu v nezaměstnanosti po zbývající část podpůrčí doby. Současně musí být splněna podmínka celkové doby předchozího zaměstnání [§ 39 odst. 1 písm. a)].

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama