Jak je to s očkováním? Chronická nemoc

73
9.3.21 16:22

Jak je to s očkováním? Chronická nemoc

Ahoj, moc se v tom nevyznám, je mi 29, trpím těžkým astmatem, beru dlouhodobě několikrát denně léky, plus trpím obezitou. Je možné se už teď zaregistrovat k očkování proti covidu nebo je to stále jen pro osoby 70+?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27735
9.3.21 16:32

Zatím se neočkuje podle diagnoz, ale podle skupin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
9.3.21 16:33

Stále jen pro osoby 70+. Pro ostatní by se to prý mělo spustit někdy v dubnu. Ale myslím, že zrovna obezita tě asi v pořadníku dopředu neposune, s tím by jsi měla spíš něco dělat ty ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23334
9.3.21 16:34

Ne. Pokud vim, ockuji se jen seniori. Teoreticky se muzes zeptat praktika, ale pochybuju, ze bys dostala prednost treba pred nekym, kdo bojuje s rakovinou, nebo je na imunosupresivni lecbe. Ale muzes zacit hubnout, to ti prospeje urcite a nejspis to hodne pomuze i tvemu astmatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
9.3.21 16:42

Hubnout se snažím, zatím mám dole jen 4kg. S tím astmatem je to samozřejmě složitější, protože se po každé větší zátěži dusím a musím si aplikovat léky navíc, přesto se každý den snažím cvičit. Váhu jsem nabrala kvůli zdravotním potížím, snažím se to dát dolů, rozhodně to nebyla moje volba ani přežírání či něco podobného. Jde mi o očkování hlavně kvůli tomu astmatu, dýchá se mi blbě i bez covidu, natož kdybych to chytla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10485
9.3.21 16:46

Astmatikum pry na covid pomaha vcasna aplikace dychaku s kortokoidy.
Nekde to zkoumali.

Ale jinak muzes zavolat praktikovi, k tem 70+ maji vytipovavat i chronicky nemocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
9.3.21 16:58
@Lucie_Sx píše:
Nekde to zkoumali.Ale jinak muzes zavolat praktikovi, k tem 70+ maji vytipovavat i chronicky nemocne.

Já právě nevím jaké chronické nemoci k tomu spadají, jestli i astma. Myslela jsem jestli s tím nemá někdo zkušenosti co se astmatiků týče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33907
9.3.21 17:05

Chronické nemoci už se mohou registrovat přes svého praktika. Jejich očkování by mělo být zahájeno v dohledné době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
9.3.21 17:12
@Lucie_Sx píše:
Nekde to zkoumali.Ale jinak muzes zavolat praktikovi, k tem 70+ maji vytipovavat i chronicky nemocne.

Tak předpokládám, že to už paní dávno má, když má těžší astma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23334
9.3.21 17:16
@maja45 píše:
Tak předpokládám, že to už paní dávno má, když má těžší astma…

Myslis, ze by s takovou diagnozou v 29 letech a obezitou, mela mit prednost? Podle me je to momentalne o ockovani malo, takovych je… Ja myslim, ze zatim nema sanci uspet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
9.3.21 17:17
@Talosia píše:
Já právě nevím jaké chronické nemoci k tomu spadají, jestli i astma. Myslela jsem jestli s tím nemá někdo zkušenosti co se astmatiků týče.

Astma tam zatím nepatří. Patří tam transplantovaní, někteří se závažnými plicními onemocněními pokročilého stupně, někteří onkologičtí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
9.3.21 17:20

Astma zatím mezi možností očkování nepatří… Existuje seznam nemocí, které se počítají jako závazné pro očkování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
9.3.21 17:20
@mroe píše:
Myslis, ze by s takovou diagnozou v 29 letech a obezitou, mela mit prednost? Podle me je to momentalne o ockovani malo, takovych je… Ja myslim, ze zatim nema sanci uspet.

Já reagovala na to, že už asi dávno má inhalační kortikoidy na astma ( jak jí někdo doporučoval), protože to je standard u všech tíží astmatu vyjma toho nejlehčího. :) Očkování jistě nemá, nepatří do očkované skupiny, přednost určitě ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23334
9.3.21 17:26
@maja45 píše:
Já reagovala na to, že už asi dávno má inhalační kortikoidy na astma ( jak jí někdo doporučoval), protože to je standard u všech tíží astmatu vyjma toho nejlehčího. :) Očkování jistě nemá, nepatří do očkované skupiny, přednost určitě ne…

Ja vim, me jen zajimalo, jestli s ockovanim mam pravdu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
9.3.21 17:35
@mroe píše:
Ja vim, me jen zajimalo, jestli s ockovanim mam pravdu. ;)

Máš pravdu, paní určitě do rizikové skupiny, pro kterou je t. č. očkování schváleno, nepatří… a vcelku právem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat