Jak je to s partnerem u porodu?

719
21.9.21 21:30

Jak je to s partnerem u porodu?

Už teď slýchávám, že jsou návštěvy v nemocnicích omezené či zakázané. Mám rodit v listopadu a bojím se, že partnerovi nedovolí jít k porodu, (navíc když není očkovaný).. :( chci se zeptat těch, co jste rodily v covidu, jestli si taťkové mohli aspoň pochovat třeba druhý den, nebo podívat se někde za sklem na mimčo.. (s testem samozřejmě).. Nebo jestli jste byly opravdu samy po celou dobu hospitalizace..? Bude to naše první a ani tak se nebojím porodu, jak mě spíš mrzí že u toho můj nemůže být a prožít to s námi.. :? Dekuju za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3110
21.9.21 21:38

Teď žádný zákaz návštěv není a otec k porodu mohl vždy snad krom úplného začátku covidu. Maximálně mu udělají test. Nemocnice musí respektovat zákon a nemůže návštěvy omezit svévolně jen tak, protože je ji to zrovna pohodlné.

Navíc otec je zákonný zástupce ditete, takže není pouhá návštěva a muže k dítěti kdykoliv. Záleží, jak se bude chtít prosadit.

Pokud se bojis, ze budeš u porodu sama, je dobre, aby to partner věděl a nebral na lehkou váhu. Pak se můžete domluvit, ze se do sebe “zahaknete” předloktím a půjdete proste natvrdo všude spolu. Pokud tedy snesete oba případnou konfrontaci, to taky nemusí byt úplně příjemné a je třeba s tím počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5618
21.9.21 21:39

Já rodila letos v dubnu. Návštěvy zakázané, manžel u porodu byl + 2hod po porodu. Pak bohužel pouze okno a videohovory s ním a starším dítkem :(…no nedalo se nic dělat, měly to tak všechny :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
21.9.21 21:39
@Krista 1 píše:
Už teď slýchávám, že jsou návštěvy v nemocnicích omezené či zakázané. Mám rodit v listopadu a bojím se, že partnerovi nedovolí jít k porodu, (navíc když není očkovaný).. :( chci se zeptat těch, co jste rodily v covidu, jestli si taťkové mohli aspoň pochovat třeba druhý den, nebo podívat se někde za sklem na mimčo.. (s testem samozřejmě).. Nebo jestli jste byly opravdu samy po celou dobu hospitalizace..? Bude to naše první a ani tak se nebojím porodu, jak mě spíš mrzí že u toho můj nemůže být a prožít to s námi.. :? Dekuju za odpovědi.

Rodila jsem v květnu 2020, takze v době velké paniky z covidu. Tatinci už tehdy k porodu mohli a od te doby už myslím pořad. Velmi bych se divila, kdyby se zákaz otců u porodu vrátil. Bylo to hodně kontroverzni i v situaci, která byla na zacatku covidu, teď už by to bylo naprosto neopodstatněné, zdravotníci očkováni jsou, kolaps zdravotnictví nehrozí. Nebala bych se toho. Ostatní návštěvy to je něco jiného, tam těžko říct. Ale to mne osobně vůbec nevadilo, aspoň jsme měli klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
21.9.21 21:46
@Semtex píše:
Teď žádný zákaz návštěv není a otec k porodu mohl vždy snad krom úplného začátku covidu. Maximálně mu udělají test. Nemocnice musí respektovat zákon a nemůže návštěvy omezit svévolně jen tak, protože je ji to zrovna pohodlné.

Navíc otec je zákonný zástupce ditete, takže není pouhá návštěva a muže k dítěti kdykoliv. Záleží, jak se bude chtít prosadit.

Pokud se bojis, ze budeš u porodu sama, je dobre, aby to partner věděl a nebral na lehkou váhu. Pak se můžete domluvit, ze se do sebe “zahaknete” předloktím a půjdete proste natvrdo všude spolu. Pokud tedy snesete oba případnou konfrontaci, to taky nemusí byt úplně příjemné a je třeba s tím počítat.

Sice rozumím, ale jako prvorodicka si určitě nebudu vyskakovat a vyhledávat nějakou konfrontaci. :) i když můj je taková „velká huba“ takže kdo ví.. Byt tam chce právě (sám od sebe), tak by mě to mrzelo kvůli němu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Já jsem rodila už v roce 2018, takže žádnej covid, ale pro změnu byla klasická chřipková epidemie… Takže manžel byl u porodu a pak dceru viděl az 11. den, kdy nás pustili ze špitálu (dcera byla zdravá, ale měli podezření na nějaký problém, tak se nám to protáhlo) a za celou dobu nebyla jediná návštěva… Byla jsem z toho úplně hotová, ale holt se nedalo nic dělat… Teda pokud nemáš povahu se s někým hádat a dělat dusno.

Švagrová rodila zrovna nedávno a u nás jsou teda návštěvy omezené jen na dva dny v týdnu, a to jen na půl hodiny, samozřejmě s testem… Jinak byl partner normálně u porodu… Prosím anonym, osobní informace

Příspěvek upraven 21.09.21 v 21:47

• Citovat
  • Nahlásit
7003

Myslím že už nezakazi já mám teda termín až 3.3 příštího roku ale zrovna já odskakala minulý rok když jsem musela rodit bez partnera dcera je 23.3.2020 bylo to těžké druhý večer se mi udělalo ze stresu zle ale nakonec to přežila třetí den šla domu a nemohla se dočkat až přítel dceru uvidí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
21.9.21 21:47
@Salorka píše:
Já rodila letos v dubnu. Návštěvy zakázané, manžel u porodu byl + 2hod po porodu. Pak bohužel pouze okno a videohovory s ním a starším dítkem :(…no nedalo se nic dělat, měly to tak všechny :?

A manžel byl očkovaný? Mám totiž strach, že teď jak je to všude řeší, že se na to vymluví a je konec.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
21.9.21 21:48
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
21.9.21 21:50
@Anonymní píše:
Já jsem rodila už v roce 2018, takže žádnej covid, ale pro změnu byla klasická chřipková epidemie… Takže manžel byl u porodu a pak dceru viděl az 11. den, kdy nás pustili ze špitálu (dcera byla zdravá, ale měli podezření na nějaký problém, tak se nám to protáhlo) a za celou dobu nebyla jediná návštěva… Byla jsem z toho úplně hotová, ale holt se nedalo nic dělat… Teda pokud nemáš povahu se s někým hádat a dělat dusno.

Švagrová rodila zrovna nedávno a u nás jsou teda návštěvy omezené jen na dva dny v týdnu, a to jen na půl hodiny, samozřejmě s testem… Jinak byl partner normálně u porodu… Prosím anonym, osobní informace

Příspěvek upraven 21.09.21 v 21:47

Takže si to tam mám doslova vyřvat jo.. Mno, uvidíme.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5618
21.9.21 21:51

@Krista 1 ne není, ani já. Při příchodu ho otestovali a to bylo vše, co taky jiného :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.21 21:53

U nás chtějí antigen nebo PCR test nebo potvrzení o ukončenem očkování. A stejnak respirátor musí mít na porodním boxu. Návštěvy jen 1os na 1h za celý den..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.21 22:08

@Krista 1 no teď je ta situace vlastně lepší než při chřipkový epidemii, ted tam aspoň dvakrát v týdnu ten táta s testem může, předtím ani prd :(

• Citovat
  • Nahlásit
34044
21.9.21 22:11
@Krista 1 píše:
Takže si to tam mám doslova vyřvat jo.. Mno, uvidíme.. :think:

jasně, vyřvávat si něco v porodnici, to je to nejlepší, co můžeš udělat. Být porodníkem je dnes za trest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
21.9.21 22:18
@Anonymní píše:
U nás chtějí antigen nebo PCR test nebo potvrzení o ukončenem očkování. A stejnak respirátor musí mít na porodním boxu. Návštěvy jen 1os na 1h za celý den..

Tak aspoň tak, lepší než nic.. Já měla strach, že nás uvidí až při odchodu ale bůh ví jak to ještě bude.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat