Jak je to s PCR testem - platnost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
31.10.21 12:03

Jak je to s PCR testem - platnost

Ahoj, jsme už zmatená z těch změn, tak potrebuju radu :D Jdu dnes na PCR test, budeme mi platit ještě 7 dni, když dneska je to poslední den než se to změní? Nebo už se mi to automaticky zkracuje? Předem moc díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11016
31.10.21 12:08

Přímo na webu mezi nejčastějšími otázkami.

Od 1. listopadu 2021 se zkracuje platnost testů. Jak se tedy počítá platnost testu, který jsem si nechal/a udělat 31. října?

V případě PCR testu se 31. října prokazujete výsledkem testu, který není starší než 7 dní. U antigenního testu pak negativní výsledek nesmí být starší než 72 hodin od odběru.
1. listopadu se prokazujete negativním výsledkem testu, od jehož odběru neuběhlo více než 72 hodin u PCR testu a ne více než 24 hodin u antigenního testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.10.21 12:14

@Cenarius to jsem četla, jen mi to proste není úplně jasné zda tedy ANO bude platit ještě 7 dní nebo NE.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11395
31.10.21 12:22
@Kopretinka00 píše:
@Cenarius to jsem četla, jen mi to proste není úplně jasné zda tedy ANO bude platit ještě 7 dní nebo NE.

já to chápu tak, že bude platit jen 3 dny. Nejpozději se s ním můžeš prokázat ve středu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
31.10.21 12:22

Já bych řekla že ano, platí den odběru, ne kdy ti přijde. Ale to zjistis, až ti přijde certifikát, na jak dlouho ho máš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
31.10.21 12:24

@Kopretinka00 bude platit 3 dny, takže do uterka. Ono budou brát v potaz, kdy byl test dělaný a od toho odpočítají těch 72 hodin. Jestli bude udělaný dneska nebo zitra už je jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
31.10.21 12:36
@Kopretinka00 píše:
@Cenarius to jsem četla, jen mi to proste není úplně jasné zda tedy ANO bude platit ještě 7 dní nebo NE.

Tam je to o tom, že po 1. listopadu se musíš prokázat testem, který není starší 72 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3792
31.10.21 13:10
@Kopretinka00 píše:

bude platit 7 dní :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
31.10.21 13:32

@Kopretinka00 Pred chvili jsem na nem byla a sami nevěděli. Ja se klidne budu s případnou kontrolou hadat. Test udelany v době starych pravidel by mel platit podle v te dobe platných pravidel. To by ho taky mohli chtit zpětně zaplatit, kdyby to bylo den sem, den tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
31.10.21 13:37
@welovefashion píše:
bude platit 7 dní :mavam:

Nebude. Jelikož se budeš prokazovat testem, který nesmí být starší než 72 hodin. Nemůžeš ukazovat týden starý test, ten ti nevezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15463
31.10.21 13:51
@Cenarius píše:
Přímo na webu mezi nejčastějšími otázkami.

Od 1. listopadu 2021 se zkracuje platnost testů. Jak se tedy počítá platnost testu, který jsem si nechal/a udělat 31. října?

V případě PCR testu se 31. října prokazujete výsledkem testu, který není starší než 7 dní. U antigenního testu pak negativní výsledek nesmí být starší než 72 hodin od odběru.
1. listopadu se prokazujete negativním výsledkem testu, od jehož odběru neuběhlo více než 72 hodin u PCR testu a ne více než 24 hodin u antigenního testu.

Z tohoto jednoznačně vyplývá, cze se od zítřka musíš prokázat testem PCR starým maximálně 72 hodin. A je jedno, kdy byl test odebrán. Rozhodné není datum odebrání, ale datum, kdy se testem prokazuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.11.21 13:10

Tak píšu update :D Dnes mi přišel výsledek a na certifikátu je napsáno, že platí do 7.11.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28268
1.11.21 13:17
@Kopretinka00 píše:
Tak píšu update :D Dnes mi přišel výsledek a na certifikátu je napsáno, že platí do 7.11.

tak to je zajímavé, ale potěšitelné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat