Práce v Ostravě

Anonymní
27.11.19 11:37

Jak je to s prací v Ostravě?

Holky, pocházím z Brna, manžel z Ostravy. Žijeme v Ostravě. V Brně jsem pracovala v továrně na výrobu čokolád. Pak jsem pracovala v dárkovém obchůdku. Se vzděláním to není nic moc, mám gympl. Na vejšku jsem nešla. Co je problém? Už jsem v Ostravě přes dva měsíce, koupili jsme si společně hezký byt, žijeme si dobře, až na to, že já už přes dva měsíce marně hledám práci. Posílám žádosti, ale tady nic není, zdá se. Je mi trapně když mě živí manžel, cítím se jako vyžírka. Je tady hodně práce ve výrobě, ale přes agentury. Mám to vzít? Nebo se snažit na sobě pracovat, rekvalifikovat se? Jste tady některá z Ostravy, víte mi poradit jak to tady je na pracovním trhu? Co je žádané, čeho je naopak moc?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

4102
27.11.19 11:42

Tak v nejhorším můžeš jít vždy ke kase. A když řekneš, že máš gympl, tak za pár let můžeš být vedoucí oddělení maso-uzeniny, nebo tak něco. Na ostravsku tam je hodně super či hypermarketů ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 11:44

Co zkusit jen tak náhodou napsat na Krajský soud v Ostravě, jestli tam nehledají zapisovatelku? Já jsem takhle ze zoufalství z hledání práce taky 2 měsíce napsala na Krajský soud v Brně a ejhle už mám 4 roky práci. Nejdřív to bylo přes agenturu, pak mě přijal soud.

• Nahlásit
  • Citovat
4102
27.11.19 11:45

Ono, je vůbec zajímavé, že každej má kecy, jak je malá nezaměstnanost, ale že by se nějak podnik ztrhali, když se jim někdo nabídne, tak to ne. To chtěj pořád agenturní pracovníky z východu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 11:47

@Božislava Jo, je toho tady hodně, hodně Kaufandů, Albertů, Lidlů :mrgreen: Já chtěla spíše něco nového, ale tady asi ne. Do administrativy bych nemohla, jelikož nemám praxi ani zkušenosti a Excel jsem používala naposled na gymplu. Pak je tady výroba nebo markety. Já jsem právě myslela, že velké město, tady toho bude víc.. ale ne. Jsou tady společnosti jako Siemens a tak podobně, ale tam je potřeba umět perfektně jazyk, což já neumím. Anglicky mluvím, ale hovorově, biznis hovor bych asi nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.11.19 11:50

@Božislava No já taky zírám, prý nejmenší nezaměstnanost v historii, ale nezdá se mi. Nebo neumím hledat. Včera jsem byla na pohovoru do výroby kreditních karet, jsou tam citlivá data, ale.. je to jenom výroba. A ty otázky, styl toho pohovoru byl, jako bych se ucházela o místo čestní stráže nebo co. Přišlo mi to hodně zvláštní, že do továrně jsou takové nároky a testy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.11.19 11:50
@Anonymní píše:
Co zkusit jen tak náhodou napsat na Krajský soud v Ostravě, jestli tam nehledají zapisovatelku? Já jsem takhle ze zoufalství z hledání práce taky 2 měsíce napsala na Krajský soud v Brně a ejhle už mám 4 roky práci. Nejdřív to bylo přes agenturu, pak mě přijal soud.

To bych mohla. Umím psát všemi deseti :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.11.19 11:52
@Anonymní píše:
To bych mohla. Umím psát všemi deseti :)

No výborně!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.11.19 11:54
@Anonymní píše:
No výborně!

Možná je potřeba hledat a volat i když není zrovna nabídka. Většinou nikde nereagují. Nebo je tady spousta domovů pro seniory, ale je to velice náročná práce a já nevím, jestli bych to dala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.11.19 11:58
@Anonymní píše:
No výborně!

Jo, je tady výběrové řízení na uklízečku :mrgreen:

Příspěvek upraven 27.11.19 v 12:04

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.11.19 12:03

Zkus bezpecnostni sbory. Policii, Celni spravu, Vezenskou sluzbu. Maturita staci, odborne te sami zaskoli. A neboj se toho, sama uz slouzim od roku 1994 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.11.19 12:05
@Anonymní píše:
Zkus bezpecnostni sbory. Policii, Celni spravu, Vezenskou sluzbu. Maturita staci, odborne te sami zaskoli. A neboj se toho, sama uz slouzim od roku 1994 8o

A co k tomu potřebuji? Už nejsem žádná mladice, bude mi 29 let :mrgreen: Není to tam omezeno věkem?

• Nahlásit
  • Citovat
9569
27.11.19 12:14
@Anonymní píše:
A co k tomu potřebuji? Už nejsem žádná mladice, bude mi 29 let :mrgreen: Není to tam omezeno věkem?

Pisni mi SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 12:20
@Anonymní píše:
A co k tomu potřebuji? Už nejsem žádná mladice, bude mi 29 let :mrgreen: Není to tam omezeno věkem?

Milá stareno. Není to omezeno věkem, pouze vzdálenosti mezi prsnimi dvorci a podlahou. Nesmí být moc krátká, abys nezakopavala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 12:22
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama