Jak je to s příspěvkem na bydlení?

Anonymní
16.5.21 04:00

Jak je to s příspěvkem na bydleni? Poraďte

Ahoj holky budu teď asi za totalni houpačku ale mohla by ni některá z vas napsat jak to je s příspěvkem na bydlení kdyz jsem s ročním dítětem sama? Zažádala jsem si o byt a dostala jsem ho, příští tyden pojedu podepsat smlouvu a doatanu tam i trvalé bydliště, je to byt od města. Cetla jsem nějaké diskuze ale nějak moc to nechápu. Slysela jsem že socialka proplácí celý nájem ale nerozumim tomu zpetnymu systému. To jako si ten nájem zaplatím nejdříve sama a potom mi socialka pošle peníze nebo jak to je? :,( Je mi úplně trapně že to nechápu ale než podepisu smlouvu chci vědět předem zda bych to vubec utahla. Dekuji moc vsem za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2025
16.5.21 06:39

Tak v prvé řadě je asi nesmysl jít do bytu, na který nemáš, ne? Jinak vyplácí se to zpětně vždy po 3 měsících, pokud vím. Po 3 měsících řádného placení si můžeš zažádat o příspěvek. Tedy aspoň tak mi to říkala kamarádka, co to řešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
16.5.21 06:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky budu teď asi za totalni houpačku ale mohla by ni některá z vas napsat jak to je s příspěvkem na bydlení kdyz jsem s ročním dítětem sama? Zažádala jsem si o byt a dostala jsem ho, příští tyden pojedu podepsat smlouvu a doatanu tam i trvalé bydliště, je to byt od města. Cetla jsem nějaké diskuze ale nějak moc to nechápu. Slysela jsem že socialka proplácí celý nájem ale nerozumim tomu zpetnymu systému. To jako si ten nájem zaplatím nejdříve sama a potom mi socialka pošle peníze nebo jak to je? :,( Je mi úplně trapně že to nechápu ale než podepisu smlouvu chci vědět předem zda bych to vubec utahla. Dekuji moc vsem za odpovědi.

Sousedka bere prispevky na bydleni (dokonce dva druhy). Ano, najem zaplatite sama. Vam pak bude chodit na ucet nebo slozenkou prave ten prispevek.
Pripravte se na to, ze kolikrat to nechodi vcas a je potreba (ted nevim presne jak casto) dokladat jednou za cas znovu vsechny dokumenty o tom, ze na prispevek mate narok. A oni potom maji mesic na to, aby to schvalili. Vim, ze sousedka takhle cekala na penize treba dva mesice.
Takze urcite musite mit nejaky jiny zdroj penez a nespolehat se na prispevky, ktere sice chodi, ale nikoho nebude zajimat, ze nemate z ceho zaplatit najem a ze na ty penize cekate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48885
16.5.21 06:53

Prispevek na bydleni nepokryje vsechny naklady na bydleni. a netu jsou orientacni kalkulacky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15885
16.5.21 07:03
@Anonymní píše:

Pokud budes v najmu v byte mesta, tak ten najem neni likvidacni. Zbytek uz ti holky napsaly. Po trech mesicich radneho placeni se zajdi zeptat na urad prace, zda dosahnes na prispevek, pripadne i doplatek na bydleni. Ale pochybuji, ze by to byla cela vyse najmu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18044
16.5.21 07:39

Budeš platit ty a až zpětně ti to vrátí. A nepocitala bych úplně s celou částkou. Ale jit někam, kde vím, že na to nemám je bláznovství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1948
16.5.21 08:05

Nemusí čekat 3 měsíce, může jít hned ten den co má v ruce nájemní smlouvu. Nájem ti to nepokryje celý. Na netu jsou kalkulačky, zadej tam příjmy výdaje a orientačně zjistíš kolik ti přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
16.5.21 08:39

Je příspěvek a doplatek. Ale uvědom si, že úřad budou zajímat tvé finanční poměry. Příjmy, alimenty, majetek. Pokud jsi sama, je otec v rodném listě? Pokud ano, kolik od něj máš? Pokud nic, budeš muset k soudu a vyřešit si nejdřív tohle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4113
16.5.21 08:54

Já bych řešila, jestli bych to utáhla i bez příspěvku, i kdybych se musela uskromnit jinde. Protože počítat s něčím, co se může někde zdržet nebo nakonec mi to nepřiklepnout, je dost risk. Měla bys mít taky alimenty na dítě a na sebe do 2 let dítěte. Předpokládám, že to budou chtít na ÚP předložit, že máš pořešeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat