Jak je to s rodičákem, když na něj jde chlap a já jsem na ÚP

Anonymní
30.4.20 20:17

Jak je to s rodicakem a chlapem

Ahoj. Chci se zeptat. Jsem registrovana na uradu prace a narodil se mi syn. Kdyz jsem volala na urad, pani me rovnou odhlasila, a ze si mam zavolat na zdravotni a tam taky rict o tom, ze uz nejsem na uradu prace. Jenze rodicovsky bude na chlapa. To znamena na cem budu ja? To si budu muset platit zdravotni? Nebo mam rict na urade ze zustavam, ze rodicak bude na chlapa? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16952
30.4.20 20:19

Chlap bude doma s ditetem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 20:20

@Kriss Tina ne on pracuje

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13363
30.4.20 20:20

No pokud bude doma s dítětem muž, tak by bys ideálně měla jít do práce, ne?

Aha, jejda, vy děláte čachry se sociálním příspvěvky. Ale jinak ano, pokud jsi vyřazená z UP, tak si musíš platit zdravotní pojištění.

Příspěvek upraven 30.04.20 v 20:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16952
30.4.20 20:21
@Anonymní píše:
@Kriss Tina ne on pracuje

Takze rodicak bude na tebe, jenom dokladate jeho prijmy abys mohla mit vyssi castku. Tim pádem budes ty na rodicaku, a za tebe budou platit zdravotni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1818
30.4.20 20:57

Ty budes pobirat RP? Budes volit vic jak 10tisic? Pokud jo, tak budes volit RP pres ne, ale furt to bude tvuj RP. Na ZP nahlas, ze mas miminko a pobiras RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4190
30.4.20 21:59
@Anonymní píše:
Ahoj. Chci se zeptat. Jsem registrovana na uradu prace a narodil se mi syn. Kdyz jsem volala na urad, pani me rovnou odhlasila, a ze si mam zavolat na zdravotni a tam taky rict o tom, ze uz nejsem na uradu prace. Jenze rodicovsky bude na chlapa. To znamena na cem budu ja? To si budu muset platit zdravotni? Nebo mam rict na urade ze zustavam, ze rodicak bude na chlapa? Dekuji

Máte v tom hokej a nemáte šajn co je co. Rodičák chlap mít na sebe nebude. Můžete jej mít na sebe s tím, že bude použit jeho vyměřovací základ, abyste brala víc jak 10tis měsíčně víc. Pokud víc než 10tis nechcete, tak vy máte RP a on chodí normálně do práce a to bude i při první variantě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 22:29
@Kriss Tina píše:
Takze rodicak bude na tebe, jenom dokladate jeho prijmy abys mohla mit vyssi castku. Tim pádem budes ty na rodicaku, a za tebe budou platit zdravotni.

A kde se mam nahlasit na rodicak? Na socialnim?

• Nahlásit
  • Citovat
16952
30.4.20 22:40
@Anonymní píše:
A kde se mam nahlasit na rodicak? Na socialnim?

Na pracaku, ale je tam oddeleni na socialni davky, ne tam kde se hlasis ze nemas praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama