Jak je to s rodičákem a mateřskou, když jsem nepracovala

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adéla0006
Nováček 3 příspěvky 13.10.18 09:08
Jak je to s rodicakem a mateřskou když jsem nepracovala

Ahoj, chtěla bych od vás poradit. Otěhotněla jsem hned po střední škole, nikde jsem nepracovala. Ani na brigádě jsem nikde nebyla jak to teď budu mít s rodicakem a mateřskou? Čekám dvojcata

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 13.10.18 09:11

@Adéla0006 Na mateřskou nemáš nárok a rodičák budeš normálně brát od porodu a částku můžeš ty sama volit do 7600,– pokud bys chtěla víc, tak přes pracujícího otce dětí.

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 13.10.18 09:28

Na dvojcata je ta sazba zvysena.

lachtanice86
Kelišová 6628 příspěvků 13.10.18 09:48

Mateřskou nedostaneš a rodicak po porodu.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 13.10.18 09:57
@j.a.n.i1 píše:
@Adéla0006 Na mateřskou nemáš nárok a rodičák budeš normálně brát od porodu a částku můžeš ty sama volit do 7600,– pokud bys chtěla víc, tak přes pracujícího otce dětí.

I s dvojčaty je pro nepracující ta hranicee 7 600 Kč? Já myslela, že ta platí pro jedno dítě :think:

Lendeš
Kelišová 5583 příspěvků 13.10.18 09:58

@Adéla0006 Na PPM bys měla nárok jen za předpokladu, že bys ještě nastoupila do zaměstnání, ze kterého by bylo odváděno nemocenské a vydržela tam do nástupu na PPM nebo tak, aby ses vešla do ochranné lhůty (za předpokladu, že studium bylo úspěšně ukončeno).

Na rodičák je nárok od porodu a můžeš si volit 1,5násobek těch částek, co bys volila u jednoho dítěte. Takže do 11 400 můžeš volit bez problémů a nad tuto částku, pokud doložíš dostatečný vyměřovací základ otce dětí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 13.10.18 10:00
@radkka píše:
I s dvojčaty je pro nepracující ta hranicee 7 600 Kč? Já myslela, že ta platí pro jedno dítě :think:

Nečtu :oops: dvojčata jsem přehlídla…

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 13.10.18 10:01
@j.a.n.i1 píše:
Nečtu :oops: dvojčata jsem přehlídla…

Se stane, mě to jen zarazilo :mrgreen:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1900 příspěvků 13.10.18 10:12

Já myslela že už si může kdokoli volit jakoukoli výši, teď nějak nově :nevim: do tý maximální povolený teda, samozřejmě.

Ale slečna asi bude chtít 3lety, tak to vychází na 6111 Kč měsíčně. Možná víc, když nám schválí to přidání o 40 tisíc :lol:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 13.10.18 11:05

@Lainaire8 Jí i tříletý bude vycházet víc, neb má dvojčata, taky jsem to napoprvé přehlídla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >