Reklama

Jak je to s rodičákem a mateřskou, když jsem nepracovala

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adéla0006
Nováček 2 příspěvky 13.10.18 09:08
Jak je to s rodicakem a mateřskou když jsem nepracovala

Ahoj, chtěla bych od vás poradit. Otěhotněla jsem hned po střední škole, nikde jsem nepracovala. Ani na brigádě jsem nikde nebyla jak to teď budu mít s rodicakem a mateřskou? Čekám dvojcata

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62928 příspěvků 3 inzeráty 13.10.18 09:11

@Adéla0006 Na mateřskou nemáš nárok a rodičák budeš normálně brát od porodu a částku můžeš ty sama volit do 7600,– pokud bys chtěla víc, tak přes pracujícího otce dětí.

PaníBovaryová
Závislačka 3912 příspěvků 13.10.18 09:28

Na dvojcata je ta sazba zvysena.

lachtanice86
Kelišová 6064 příspěvků 13.10.18 09:48

Mateřskou nedostaneš a rodicak po porodu.

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 13.10.18 09:57
@j.a.n.i1 píše:
@Adéla0006 Na mateřskou nemáš nárok a rodičák budeš normálně brát od porodu a částku můžeš ty sama volit do 7600,– pokud bys chtěla víc, tak přes pracujícího otce dětí.

I s dvojčaty je pro nepracující ta hranicee 7 600 Kč? Já myslela, že ta platí pro jedno dítě :think:

Lendeš
Kelišová 5288 příspěvků 13.10.18 09:58

@Adéla0006 Na PPM bys měla nárok jen za předpokladu, že bys ještě nastoupila do zaměstnání, ze kterého by bylo odváděno nemocenské a vydržela tam do nástupu na PPM nebo tak, aby ses vešla do ochranné lhůty (za předpokladu, že studium bylo úspěšně ukončeno).

Na rodičák je nárok od porodu a můžeš si volit 1,5násobek těch částek, co bys volila u jednoho dítěte. Takže do 11 400 můžeš volit bez problémů a nad tuto částku, pokud doložíš dostatečný vyměřovací základ otce dětí.

Hvězda diskuse 62928 příspěvků 3 inzeráty 13.10.18 10:00
@radkka píše:
I s dvojčaty je pro nepracující ta hranicee 7 600 Kč? Já myslela, že ta platí pro jedno dítě :think:

Nečtu :oops: dvojčata jsem přehlídla…

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 13.10.18 10:01
@j.a.n.i1 píše:
Nečtu :oops: dvojčata jsem přehlídla…

Se stane, mě to jen zarazilo :mrgreen:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 13.10.18 10:12

Já myslela že už si může kdokoli volit jakoukoli výši, teď nějak nově :nevim: do tý maximální povolený teda, samozřejmě.

Ale slečna asi bude chtít 3lety, tak to vychází na 6111 Kč měsíčně. Možná víc, když nám schválí to přidání o 40 tisíc :lol:

Hvězda diskuse 62928 příspěvků 3 inzeráty 13.10.18 11:05

@Lainaire8 Jí i tříletý bude vycházet víc, neb má dvojčata, taky jsem to napoprvé přehlídla.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >