Jak je to s rodičovským příspěvkem a nezletilou maminkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Heellen01
Povídálka 15 příspěvků 23.01.18 12:29
Jak je to s rodičovským příspěvkem a nezletilou maminkou?

Ahoj všichni, je mi 16let a jsem v 6. měsíci těhotenství. Přítelovi je 20let a pracuje, hrubou mzdu má kolem 22.000,–
Nevíte někdo jak je to s rodičovským příspěvkem? A zda mám nárok na porodné? Mimčo nejspíš bude napsané na přítele, ale netuším zda může pracovat, když bude malý napsaný na něho :nevim: Děkuji za každou reakci, přeji hezký zbytek dne :kytka: :mavam:

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13175 příspěvků 23.01.18 12:42

RP bude na přítele, pracovat může.

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 23.01.18 12:50

Rodičovský příspěvek dostaneš, na ten má nárok každá maminka. Jestli máš nárok na porodné si vypočti na internetu, stačí do vyhledávače zadat: porodné kalkulačka.
Chápu, že jsi mladá, ale ani neuvažuj, že bys miminku nenapsala otce do rodného listu! Nejenom, že si tak zavíráš cestu k mnoha příspěvkům (sociálka není blbá a maminkám, které nemají otce v RL rovnou zamítají), ale také, kdyby jste se nedejbože rozešli neměla bys nárok na výživné na sebe ani dítě. Musela bys složitě dopisovat otce do RL, tahanice po soudech, testech aj.
Kdybys potřebovala v něčem poradit, napiš mi klidně SZ ;).

Hadumi
Extra třída :D 13175 příspěvků 23.01.18 12:52

@Lucie008 ale nedostane ho jako nezletilá, ne?

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 23.01.18 12:57

@Hadumi Může si zažádat o rodičovskou zodpovědnost na soudě a po přiznání bude mít nárok na RP.

Hadumi
Extra třída :D 13175 příspěvků 23.01.18 12:59

@Lucie008 to je jasný, ale z tvý první odpovědi to vyznělo tak, že může i bez soudu…

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 23.01.18 13:01

@Hadumi Tak to se omlouvám.

Lendeš
Kelišová 5012 příspěvků 23.01.18 13:02
@Lucie008 píše:
@Hadumi Může si zažádat o rodičovskou zodpovědnost na soudě a po přiznání bude mít nárok na RP.

Myslím, že toto už od roku 2014 v souvislosti s novým občanským zákoníkem neplatí. Teď už část rodičovské odpovědnosti má - tu která souvisí s povinností a právem pečovat o dítě a na základě toho, má nárok na rodičovský příspěvek, pokud soud nerozhodne o pozastavení výkonu této povinnosti a práva péče o dítě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 13:22
@Lucie008 píše:
Rodičovský příspěvek dostaneš, na ten má nárok každá maminka. Jestli máš nárok na porodné si vypočti na internetu, stačí do vyhledávače zadat: porodné kalkulačka.
Chápu, že jsi mladá, ale ani neuvažuj, že bys miminku nenapsala otce do rodného listu! Nejenom, že si tak zavíráš cestu k mnoha příspěvkům (sociálka není blbá a maminkám, které nemají otce v RL rovnou zamítají), ale také, kdyby jste se nedejbože rozešli neměla bys nárok na výživné na sebe ani dítě. Musela bys složitě dopisovat otce do RL, tahanice po soudech, testech aj.
Kdybys potřebovala v něčem poradit, napiš mi klidně SZ ;).

Souhlasím s tím, že by zakladatelka otce uvést měla. (Ona někde psala, že ho uvést nechce? 8o) ale s tou další části nesouhlasím a není to pravda. Pokud zakladatelka otce do rl neuvede, dávky normálně brát může. Sama mám dítě, které nemá tatínka v rl a beru Příspěvek na bydlení a Přídavky na dítě. Jen na dávky v nouzi nebude mít nárok.

Heellen01
Povídálka 15 příspěvků 27.01.18 13:58

Všem děkuji za reakce :*
Tak při podpisu otcovství si budem muset zajít na soud? Nebo vyřídit na matrice? :zed: Už jsem z toho jelen :D ještě jednou, moc děkuji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama