Jak je to s rodičovským příspěvkem u druhého dítěte?

7.4.21 10:51

Jak je to s rodičovským příspěvkem u druheho dítěte?

Dobrý den, mám skoro 10 měsíční dceru a jsem těhotná, zajímalo by mě jak je to s rodičovským příspěvkem, to budu pobírat 2×? Každý měsíc nebo jak to je? Každý mi říká něco jiného tak bych chtěla vědět jak to tedy je děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13339
7.4.21 10:54

Ne jen na nejmladsi dite..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
7.4.21 10:54

Budete pobírat jen na nejmladší dítě. takže si zvyšte na první RP na maximální možnou částku a od měsíce narození mladšího berete jen na druhe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1722
7.4.21 10:55

Budeš pobírat jen jeden. Tzn. musíš si vybrat co nejvíce můžeš z rodicaku, který teď bereš na dceru. Co nevyberes to už nedostaneš. Nastav si na maximum možného. Pokud se tě týká i mateřská musíš rodicak ukončit měsíc před nástupem na mateřskou. Nelze pobírat zároveň mateřskou a rodicak v jeden měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.4.21 10:57

@Sallema maximum můžu pobírat 10.tisic děkuji už jsem aspoň v obraze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
7.4.21 10:57

Určitě ne dvakrat, prispevek na první dite ti skonci bud s nastupem na materskou (pokud mas narok, nejpozdeji 6 tydnu pred porodem), nebo narozenim druheho ditete, kdy zazadas o novy na navorozence. Dvojity prispevek pobirat nesmíš. Co nejrychleji bych si prispevek na dceru zvysila na max, at neco stihnes vybrat, ideálně davat zatím bokem, kdyby se nedej boze s těhotenstvím neco stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.4.21 10:58

@karmen1 Mateřská se mě netýká jen rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
7.4.21 10:58
@NikolaAmalka píše:
@Sallema maximum můžu pobírat 10.tisic děkuji už jsem aspoň v obraze

Pokud muz pracuje a ma slusny plat, lze zvysit castku pres jeho vymerovaci zaklad ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7517
7.4.21 11:08

@NikolaAmalka takže co nevyberes do narození druhého, to ti propadne. Pak nových 300tis na druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
7.4.21 11:15

@NikolaAmalka jde zvednout podle vyměřovacihk základu partnera. Já díky tomu mužů vybrat více..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
7.4.21 12:02

Dotaz už byl zodpovězen. Přidávám varování: rodičák na starší dítě se nestopne hned a sám, může se stát že ještě přijde, ale pak ho budou chtít zpátky! Ženská na pracáku mi doporučila tam buď zajít a nebo alespoň zavolat, že mi nárok na rodičák končí k určitému datu, pak se člověk vyhne vracení peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat