Jak je to s rodičovskými příspěvky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 00:43
Jak je to s rodičovskými příspěvky?

Ahoj, ráda bych se zeptala vás zkušenějších. V tomhle ohledu vůbec nevím jak to chodí a tak bych si to ráda nějak „osvětlila“.
Jedna holčina z mého okolí je čerstvá osmnáctka a má už dvouměsíční dcerku. Do práce pokud vím nikdy nechodila, snad jen brigády.. a střední školu také nedokončila. Je bez obou rodičů a žije sama se svou malou dcerkou u tety.. Je mi hloupý se jí ptát, vlastně ani nejsme v kontaktu, ale zajímalo by mě jak to má holka v takové situaci zařízený? Dostává nějaké příspěvky? A kolik asi tak?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 01:41

dostává rodičovský příspěvek - 220000 tisíc na 3 roky nejspíše(6111kč)

elan
Kecalka 282 příspěvků 31.08.18 02:05

rodičák, alimenty od otce dítěte

andelka83
Generální žvanilka 20969 příspěvků 31.08.18 06:02

Rodičovský příspěvek,na ten má nárok každá maminka. Plus by měla mít alimenty na dítě a výživné na sebe. Dále přídavek na dítě. Další dávky záleží na různých okolnostech.

LennyL1
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 31.08.18 06:04

Kdyby bydlela sama a měla v bytě trvalý pobyt, tak jí socka bude ještě platit nájem dle tabulek v místě bydliště, plus má nárok na jednorázový příspěvek na zařízení bytu, a tak dále. Těch příspěvků,doplatků a příplatků je tolik, že to člověk až nechápe. Vím to od kamarádky, která si toto vše pozjišťovala přímo od cikánů na socce, když ji opustil chlap a zůstala s malou dcerou sama. Ty úřednice Vám nikdy neřeknou o co všecko můžete zažádat. Proč myslíte, že většina Romů nepracuje? Jo a pak jsou ještě nějaký diety, myslím, že tak to nazvala, je to asi tisíc korun měsíčně, musela si jít k doktorce pro nějaký potvrzení, a ta doktorka jí říká, že je první ne-cikánka, kdo si pro to došel.

Russet
Neúnavná pisatelka 16976 příspěvků 31.08.18 06:57
@Anonymní píše:
Ahoj, ráda bych se zeptala vás zkušenějších. V tomhle ohledu vůbec nevím jak to chodí a tak bych si to ráda nějak „osvětlila“.
Jedna holčina z mého okolí je čerstvá osmnáctka a má už dvouměsíční dcerku. Do práce pokud vím nikdy nechodila, snad jen brigády.. a střední školu také nedokončila. Je bez obou rodičů a žije sama se svou malou dcerkou u tety.. Je mi hloupý se jí ptát, vlastně ani nejsme v kontaktu, ale zajímalo by mě jak to má holka v takové situaci zařízený? Dostává nějaké příspěvky? A kolik asi tak?

Co je na tom tak intimního, že to musí být anonymní? A proč tě vlastně zajímá, kolik bere, když ji ani neznáš?

Jana206
Nadpozemská drbna 27812 příspěvků 31.08.18 08:06

Sama nevíš,jak to je. Klidně může studovat na individuálu a mít sirotčí důchod po obou rodičích.Rodičovský příspěvek,přídavek na dítě a alimenty. A bydlet u tety,se kterou si rozumí a tím ještě ušetří. Taky nechápu toto sondování,když ji ani neznáš a nevíš nic o její situaci a není to za účelem pomoct jí.

Každopádně náš stát nikoho hladovět nenechá,životní minimum má zajištěné. Jak to má,variant je nespočet.

Váš příspěvek
Reklama