Jak je to s těma dýněma?

8455
21.4.20 15:49

Jak je to s těma dýněma?

Vytvorila jsem si ze seminek vsech moznejch dyni hromadu sazenic a vymejslim, jak to zasadit, aby se mi to nekrizilo. Vim ze cucurbita pepo je cuketa, patizon, spagetova dyne a sweet dumpling, tudiz ty od sebe, aby se nekrizily. Nasla jsem ze cucurbita maxima je hokaido a dyne gourmet. Takze taky dal od sebe. A extra vedle nich je c. moschato kam patri ta mramorovana a maslova. Pochopila jsem to spravne, ze c. maxima, c. moschata a c.pepo se mezi sebou nezkrizej? A nemuzu zaboha najit, kam patri dyne mramorovana a mexicka. Ale delaj slahouny, tak to asi bude c. maxima tipuju…dekuju za vysvetleni, kdo budete vedet, placam se v tom :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8455
21.4.20 15:59
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19457
21.4.20 16:35

Tri skupiny, ktere se nedaji krizit jsem nasla takto:

C. pepo: Pattypan, Acorn, Straightneck, Zucchini, Gourds

C. moschata: Butternut, Crookneck, Long Island Cheese Pumpkin, Tromboncino

C. maxima: Hubbard, Buttercup, Arikara, Candy Roaster

Bohuzel se vubec nevyznam v tech ceskych nazvech. Takze jo, skupiny mezi sebou muzou jit vedle sebe, ale ktere jsou ktere, netusim. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37146
21.4.20 16:50

Ty je chceš množit semeny? Rozuměj schovávat si semena na pěstování na příští rok? Protože pokud ti jde o letošní úrodu, nemusíš to řešit (nevím, nakolik jsi sběhlá, možná ti říkám samozřejmou věc, sorry).
Jinak tedy myslim, ze ten prostorovej odstup, aby se zabranilo krizeni, musi byt znacny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19347
21.4.20 16:57

Taky myslím, že je to zak, jak říká @Pudloslava. Já jich pěstuji hodně druhů, tedy hlavně cukety a patizony, máslové dýně a Hokkaidó, ale každý rok si kupuji semena. Takhle na roční úrodu se ti to mezi sebou nezkrizi, ale semena už by byla špatná. Jednou si manžel schoval semínka z cukety, co mu moc chutnala a to, co z ní vyrostlo, bylo nepojmenované :mrgreen: :jazyk: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37146
21.4.20 17:01
@Betty MacDonald píše:
Taky myslím, že je to zak, jak říká @Pudloslava. Já jich pěstuji hodně druhů, tedy hlavně cukety a patizony, máslové dýně a Hokkaidó, ale každý rok si kupuji semena. Takhle na roční úrodu se ti to mezi sebou nezkrizi, ale semena už by byla špatná. Jednou si manžel schoval semínka z cukety, co mu moc chutnala a to, co z ní vyrostlo, bylo nepojmenované :mrgreen: :jazyk: :mrgreen:

ony jsou casto hybridy (F1), takze ikdyz bys to s nicim nezkrizila, to same ti naroste statisticky vzato ze ctvrtiny semen a to jen za predpokladu, ze hybridizovanej byl jen jeden gen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19457
21.4.20 17:03

Ja si seminka schovavam. Nektere hodne specificke dyne mame radi, ale nejsou moc k sehnani. Takze jsem koupila na podzim dyni u farmare a seminka schovala. Letos to rusim, stehujeme se, ale tri roky za sebou jsem seminka schovavala. Cross-pollination (ty jo, jak je to cesky, spravny termin :think: ) jsem teda nikdy neresila. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19347
21.4.20 17:04

Ano, tak nějak to je.Ale na to, co pěstuje v jednu sezónu, to nemá vliv, aspoň nám se to nikdy nestalo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8455
21.4.20 17:07

No ja mela vloni vedle sebe cuketu a patizon a na patizonu nekecam mi vyrostlo cosi, co proste bylo mezi patizonem a cuketou vzhledove. A semena jsem mela koupeny. To co ted klicim jsou seminka vloni schovana z koupenejch dyni. Tak uvidim no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19347
21.4.20 17:10

@Tarjei Tak přeji hodně štěstí a dej pak vědět, jak to dopadlo, mě to zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8455
21.4.20 17:19

@Betty MacDonald joo ja napisu. Uz jsem otravovala svou byvalou vedouci diplomky, tak mi treba napise neco chytryho, je profesorka, tak by mohla vedet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54833
21.4.20 17:49

Je to da se rict plevel, ktera se na vsi bezne pestuje na kompostu. Sazim ruzne druhy a nic se mi nekrizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8455
21.4.20 18:02

@Kelsey no tak v tom pripade me bavi pestovat plevel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
21.4.20 20:20

@Tarjei

Dobrý den.

Mohu se zeptat, proč voláte admina? :-) Mohu nějak pomoci? ;-)
O dýních toho ale moc nevím - krom toho, že je z nich výborná polévka :-D ;-)

Hezký den.

Petra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8455
21.4.20 20:22

@admin prvni prispevek :. Edede, nejmocnější kouzlo kouzel
Bylo to jako filmový trik, když mi doktor Edede vrátil mého manžela do 24 hodin, vyzkoušel jsem mnoho způsobů, jak dostat mého muže zpět, ale vždy se setkávám se špatnými lidmi, dokud jsem nemyslel doktora Ededeho radu každému, kdo má stejný problém kontaktujte ho na Ededetemple@gmail.com nebo whatsapp + 2 3 3 2 3 5 8 8 7 8 2 5 slibuji, že vás nikdy neodradíme.
Neco jako spam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat