Jak je to se spermiemi a pohlavím?

3061
5.1.20 18:50

Jak je to s těmi spermiemi ;)

Hezký den všem,

tohle téma je čistě teoretické.. Dostala jsem se k mojí otázce skrze pročítání teorií o tom, kolikrát mít sex kvůli tomu, jak spermie dlouho vydrží, jak rychle se tvoří a zároveň diskuzí o tom, kdy sexovat kvůli početí a jaký jsou holčičí a jaký klučičí spermie atd (vím, že jsou to babský rady ;)

no a k mé otázce do placu…není to všechno jedno? pokud se tam stejně v podstatě „v řadě na čekacím místě na vajíčko“ setkají nejvytrvalejší spermie ze sexu 3 dny před ovu, den před ovu nebo v den ovu? nebo snad ty novější spermie nahrazují ty z předchozího sexu?

Nevím, jestli je to trochu srozumitelné :mrgreen: je to jenom úvaha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3061
5.1.20 18:51

PS: vím, že to není žádné zásadní téma a spoustě z vás se to bude zdát jako blbost.. tak to neřeště a ignorujte místo zbytečných komentářů, že je to téma k ničemu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30464
5.1.20 19:02
@baru-ska píše:
Hezký den všem,

tohle téma je čistě teoretické.. Dostala jsem se k mojí otázce skrze pročítání teorií o tom, kolikrát mít sex kvůli tomu, jak spermie dlouho vydrží, jak rychle se tvoří a zároveň diskuzí o tom, kdy sexovat kvůli početí a jaký jsou holčičí a jaký klučičí spermie atd (vím, že jsou to babský rady ;)

no a k mé otázce do placu…není to všechno jedno? pokud se tam stejně v podstatě „v řadě na čekacím místě na vajíčko“ setkají nejvytrvalejší spermie ze sexu 3 dny před ovu, den před ovu nebo v den ovu? nebo snad ty novější spermie nahrazují ty z předchozího sexu?

Nevím, jestli je to trochu srozumitelné :mrgreen: je to jenom úvaha…

Já nic nepočítala, prostě byl sex, kdy se nám chtělo. A otěhotněla jsem. Věděla jsem ty poslední měsíce, kdy asi ovulace probíhá, ale nic povinného den před nebo přesně na den, aby to bylo určité pohlaví, neprobíhalo.
Vyhraje ta nejšikovnější a je jedno, jestli to je nějaká čekatelka, co to v poslední zatáčce vyfoukne spocené čerstvé. Protože je to pořád od toho jednoho chlapa a otcovství je jisté. Nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
5.1.20 19:16

Tak samozřejmě ty nove nenahrazuji ty cekajici, jen se k nim pridaji a cekaji spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17242
5.1.20 19:22

Ano, myslím si že je to jedno a že je spíš potřeba zvýšit šance zvýšením počtem pokusů. Prostě bez sexu to nejde. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1628
5.1.20 19:23

Nekde jsem cetla clanek z posledni doby (nevim uz kde, ale nic vedeckeho, spis popularne naucne), ze udajne si vajicko vybira, kterou spermii dovnitr pusti. Je to soucasti nejakeho vyzkumu. Udajne probiha nejaka chemicka komunikace a vajicko si podle toho vybere :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
5.1.20 19:28

Kápla jsi na to. Jedna věc je teorie, kdy vzhledem k ovulaci sexovat a druhá je praxe. Nedá se dokázat, jestli vajíčko oplodnila spermie dnešní nebo čekající ze včerejška. :mrgreen: Ve výsledku je stejně malý zázrak, když se početí podaří a potom se narodí človíček. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat