Jak je to s testama po ČR

129
11.8.21 09:38

Jak je to s testama po ČR

Ahojky prosím o radu :wink: 5.9. odjíždíme na dovču do Krkonoš a vracíme se 10.9. Je to neděle, takže bychom ve čtvrtek šly na PCR test. Pak můžeme veselé odjet a ubytovat se v hotelu 😁Otázka je, jak dlouho potom mi ten PCR test plati? 7 dní? A mohu se s ním prokázat i jinde než v hotelu, jakože myslím restauraci mimo hotel a tak. Prostě v té době 7 dní je platný všude? Děkuji moc za odpovědi. Ztrácím se v tom :srdce: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20081
11.8.21 09:41

V září bude všechno jinak, teď ti platí týden všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10204
11.8.21 09:43

@Terka92 uvidíš co bude platit v září. Zatím to je takto, ale řeší se, že si jej už budeš platit sama no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
11.8.21 09:45
@Cenarius píše:
@Terka92 uvidíš co bude platit v září. Zatím to je takto, ale řeší se, že si jej už budeš platit sama no

Jasně s tím počítám že si ho případně budeme platit. Jsem ze všech že h informací mimo :think: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25421
11.8.21 09:50

Ano je to jak píšeš, akorát těžko říct, jestli budou stejná pravidla i za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3846
11.8.21 09:57

Jsem na dovči v Praze, žádná restaurace nechtěla potvrzení, hotel také ne a to bereme poměrně luxusní místa. Přemýšlím jestli to v Krkonoších vůbec budou řešit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33416
11.8.21 10:01
@Altavista píše:
Jsem na dovči v Praze, žádná restaurace nechtěla potvrzení, hotel také ne a to bereme poměrně luxusní místa. Přemýšlím jestli to v Krkonoších vůbec budou řešit :)

Obě dcery byly v Praze, každá v jiném hotelu, a obě musely ukázat test nebo očkování, při ubytování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15322
11.8.21 10:03
@Terka92 píše:
Ahojky prosím o radu :wink: 5.9. odjíždíme na dovču do Krkonoš a vracíme se 10.9. Je to neděle, takže bychom ve čtvrtek šly na PCR test. Pak můžeme veselé odjet a ubytovat se v hotelu 😁Otázka je, jak dlouho potom mi ten PCR test plati? 7 dní? A mohu se s ním prokázat i jinde než v hotelu, jakože myslím restauraci mimo hotel a tak. Prostě v té době 7 dní je platný všude? Děkuji moc za odpovědi. Ztrácím se v tom :srdce: :D

Bez na test 31.8. zdarma, na prijezd do hotelu to staci a pak uz ho stejne nikdo nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25027
11.8.21 10:12

Udělala bych to, jak píše @Lucie_Sx
testy se, aspoň zatím, prokazují při příjezdu, takže tam ti bude stačit ten z konce srpna.
Platnost je 7 dní u PCR. Pak už to vesměs nikdo nikde nechce.
Ale těžko říct, co bude za týden nebo od prvního září, všechno se mění za pochodu.
Teď sem někde četla, že to ani s těma testama, že se budou muset všechny platit, asi takhle úplně nebude :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3846
11.8.21 10:13
@vokishka píše:
Obě dcery byly v Praze, každá v jiném hotelu, a obě musely ukázat test nebo očkování, při ubytování.

Zajímavé, my máme očkování, nám je to fuk. Hotel za 2,5 na noc a nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1337
11.8.21 10:23
@Altavista píše:
Jsem na dovči v Praze, žádná restaurace nechtěla potvrzení, hotel také ne a to bereme poměrně luxusní místa. Přemýšlím jestli to v Krkonoších vůbec budou řešit :)

Nic ve zlem, ale tohle me bavi🙏
Je to prece na osobni odpovednosti kazdeho z nas… Nebudou nas kontrolovat pri kazdem vstupu do hospody, ci na koupaliště… Ale pokud prijde ofiko kontrola, tak jde pokuta za tim, kdo nedodrzel podminky.
Takže pokud jdu nekam, kde pri vstupu je test vyžadován, mám ho. O pokutu nestojim. Nebo sedim doma. Blby, ale je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33416
11.8.21 10:26
@Altavista píše:
Zajímavé, my máme očkování, nám je to fuk. Hotel za 2,5 na noc a nic.

Byly v Don Giovani a Eden, taky to nejsou nejlevnější hotely. Té jedné ještě vyšlo, že platila první dávka, to měli. Ta druhá už musela s přítelem na testy a chtěli je vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3846
11.8.21 10:27
@lllucie píše:
Nic ve zlem, ale tohle me bavi🙏
Je to prece na osobni odpovednosti kazdeho z nas… Nebudou nas kontrolovat pri kazdem vstupu do hospody, ci na koupaliště… Ale pokud prijde ofiko kontrola, tak jde pokuta za tim, kdo nedodrzel podminky.
Takže pokud jdu nekam, kde pri vstupu je test vyžadován, mám ho. O pokutu nestojim. Nebo sedim doma. Blby, ale je to tak.

A co tě baví? Říkám zkušenost můj postoj v tom absolutně není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6203
11.8.21 10:52

@Altavista v Praze se to řeší nejmíň z celé republiky. Otestovat se člověk může na každém rohu, narozdíl od zbytku republiky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3846
11.8.21 11:03
@svatecnice píše:
@Altavista v Praze se to řeší nejmíň z celé republiky. Otestovat se člověk může na každém rohu, narozdíl od zbytku republiky

Všimla jsem si. Brno restaurace to teda taky neřeší a já se nedivím, dobrovolně vyhazovat hosty prostě nikdo nebude.

Myslím, že by stačil test na začátek příjezdu.

Jo a v Chorvatsku to nechtěli ani na hranicích (vše jsme poctivě měli)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat