Jak je to s volnem o prázdninách u zaměstnanců ZŠ a MŠ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 04.02.18 15:39
Jak je to s volnem o prázdninách u zaměstnanců ZŠ a MŠ ?

Pracuji v kuchyni v MŠ. Jako státní zaměstnanec mám nárok na 5 týdnů dovolené. Nepostačují však na pokrytí všech prázdnin kdy není kuchyně v provozu. Jak je to ze zákona? Musím to volno nějak nadělávat nebo je to překážka na straně zaměstnavatele?
Podobně to musí mít přeci všichni zaměstnanci ve školství, i když třeba pro učitele je to možná jinak, než kuchaře a třeba uklízečky.
Přijde mi divné, že by to všichni museli nadělávat.

Příspěvek upraven 04.02.18 v 15:50

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

kopretinnka112
Kecalka 447 příspěvků 04.02.18 15:46

Známá pracuje ve školní kuchyni a co vím, tak ne vždy, když mají děti volno/prázdniny, tak jsou taky doma. Často se to využívá k úklidu apod. ;)

mado
Závislačka 4643 příspěvků 04.02.18 15:48

V kuchyni byvaji sanitarni dny, kdy je inventura, velky uklid, proste do prace jdes i kdyz nevarite.
Uklizecky maji o prazdninach prace spousty, vetsinou se maluje, delaji stavebni upravy.

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 04.02.18 15:54

To samozřejmě máme, ale stejně to nestačí. Mě by zajímalo, jak to prostě je ze zákona. Je to překážka na straně zaměstnavatele nebo ne? Nebo co tedy bude zaměstnavatel vymýšlet za práci, když se vařit nebude a bude uklizeno atd. Jde o velmi malou školku.

Miasofi
Kecalka 184 příspěvků 04.02.18 16:01

@Sunnny
Proč se nezeptáš v práci, jak to tam chodí?

debra.morgan
Závislačka 2967 příspěvků 04.02.18 16:08
@Miasofi píše:
@Sunnny
Proč se nezeptáš v práci, jak to tam chodí?

protoze je prece lepší ptát se na netu cizích lidí, to nevíš? zeptat se v práci jak to bude? To přece nikdo nedělá! :roll:

kopretinnka112
Kecalka 447 příspěvků 04.02.18 16:13

@Miasofi @debra.morgan V tom případě nechápu, proč vůbec jste v diskuzním fóru, na všechno se lze zeptat odborníka (kompetentní osoby) a neřešit to s cizími na netu :nevim:
Vždycky se musí najít nějaký rejpal

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 04.02.18 16:16
@Miasofi píše:
@Sunnny
Proč se nezeptáš v práci, jak to tam chodí?

Protože přece nechce vědět, jak to u nich chodí, chce vědět, o co se může se šéfem pohádat, aby do té práce nemusela a dostala to zaplacené. :D

Uživatel je onlinetterka
Kelišová 5414 příspěvků 04.02.18 16:19

@Sunnny
Záleží na tom, co máš ve smlouvě a jak to u vás ve škole chodí. Když jsou prázdniny, jedná se o překážku ze strany zaměstnavatele. Může nebo nemusí tě přeřadit na jinou práci, pokud ne, je nárok myslím na 80% mzdy. Ovšem někdy se to řeší třeba i neplaceným volnem a jiné. Myslím, že zákon na toto úplně moc nemyslí a je to v rukách ředitele nebo zřizovatele školy.
U nás na škole vždycky záleží na dohodě ať se jedná o pedagogického či nepedagogického pracovníka. Nikdo ti tady neřekne přesně, jak to budeš mít. Zjisti si to u vás ve škole, tam dostaneš nejpřesnější informaci ;-)

debra.morgan
Závislačka 2967 příspěvků 04.02.18 16:24

@kopretinnka112 tak ono ptát se na konkrétní podmínky tvé práce, ve tvé školce se kterou máš jistě svoji pracovní smlouvu a místo svých spolupracovníků nebo nedej bože tvého vedení se ptáš na tak konkrétní věc cizích lidí na netu. to vyžaduje jistou davku naivity. nebo nam se hod tvoji pracovni smlouvu, pak ti třeba někdo normálně odpoví.

Kelsey
Hvězda diskuse 43849 příspěvků 04.02.18 16:24

Pedagog. pracovnici ZS maji studijni volno nebo dovolenou. Spravni zamestnanci maji dovolenou par dni a zbytek jarni uklid delaji.
U nas skolka jede, takze kucharky i uc. pracuji. Hodne nas si deti odhlasilo (tzn. maji urcite pouze jednu tridu misto ctyr) a kucharky se prostridaji, aby kazdy den mela nektera volno.

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 04.02.18 16:27

Takže: @Miasofi a hlavně @debra.morgan .
Zas někdo kdo je moc chytrý a ví prd. :pocitac: :zed:
Jen rýpat, urážet lidi a dělat z nich blbce, přitom neporadit a nevědět nic, to by té druhé zmíněné šlo.
V práci jsem se samozřejmě ptala a právě, že to chtějí nějakým způsobem nadělávat, moc jsem se nedozvěděla-sami neví asi jak. Ono moc není, jak to naddělat, kromě těch sanitací a podobně, ale už teď dopředu vím, že to stačit nebude.
Zajímá mě, jak je to ze zákona. Takových co dělají ve školství je spousta. Nebudu věřit tomu co mi nakuká zaměstnavatel, že se mu to hodí.
Prostě ty dny, co jsou prázdniny(některé) se do práce nejde tak co s tím. A alespoň část dovolené, bych si taky ráda vzala jak potřebuji já a ne jak zaměstnavatel.

janoma
Kecalka 408 příspěvků 04.02.18 16:30

Měsíc budete v kuchyni pravděpodobně uklízet. A měsíc Bude dovolená

Kelsey
Hvězda diskuse 43849 příspěvků 04.02.18 16:30

U nas treba kucharky vari pro skolku i skolu a dps pro duchodce. Kdyz maji kynute a narocnejsi jidla, tak misto na 6:30, chodi na 5h., aby stihaly vse vc. esusu pro duchodce plnit. Cas ktery si nadelaji, tak pak jim vedouci dava volno behem prazdnin, ze se prostridaji spravedlive. Ale tohle muze mit kazda skolka/skola jinak.
Edit. a jedou cely cervenec. Misto 5 kucharek vari tusim 3 a nejak se stridaji. V srpnu maji dovolenou a nastupuji tyden nebo dva koncem prazdnin, kdy musi vse v kuchyni uklidit a vysavovat.

Příspěvek upraven 04.02.18 v 16:33

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 04.02.18 16:30
@Kassy píše:
Protože přece nechce vědět, jak to u nich chodí, chce vědět, o co se může se šéfem pohádat, aby do té práce nemusela a dostala to zaplacené. :D

Další inteligentní :pocitac: :zed: :poblion:
Kdybych byla taková sedím doma a chodím na pracák a žiju s daní inteligentek na netu a mám klid a pokoj.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama