Reklama

Jak je to se smlouvou pro úřad práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verousek4
Povídálka 13 příspěvků 02.01.17 10:22
Jak je to se smlouvou pro ÚP

Ahoj maminky, potřebovala bych poradit. V roce 2016 jsem pracovala brigádně a zároveň byla evidovaná na ÚP jelikož jsem měla malý výdělek. Od tohoto roku tzn od 1. ledna 2017 dostanu smlouvu novou a to na úvazek zkrácený, který musím doložit na ÚP, tímto mě odhlásí z evidence. Jenže absolutně nevím do kolika dnů by se nová smlouva měla na ÚP donést, ještě k tomu když ji ještě nemám. Někdo píše do 3, někdo do 8..někdo dokonce hned jak ji dostanu..1. ledna byla neděle a dnes do práce nejdu, až zítra. Někde píší do 3 dnů, někde do 8..takže už opravdu nevím. Také mám strach, že smlouvu dostanu napříkald 5. ledna 6. ji donesu na ÚP a tam mě osočí z toho, že jsem těch 5 dnů pracovala na černo.. Nevíte někdo?

Reklama

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33072 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 10:28

@verousek4 netřeba to hrotit, stačí do těch 8 dnů, stačí třeba jen sken smlouvy

eumedon
Extra třída :D 13276 příspěvků 02.01.17 10:29
@verousek4 píše:
Ahoj maminky, potřebovala bych poradit. V roce 2016 jsem pracovala brigádně a zároveň byla evidovaná na ÚP jelikož jsem měla malý výdělek. Od tohoto roku tzn od 1. ledna 2017 dostanu smlouvu novou a to na úvazek zkrácený, který musím doložit na ÚP, tímto mě odhlásí z evidence. Jenže absolutně nevím do kolika dnů by se nová smlouva měla na ÚP donést, ještě k tomu když ji ještě nemám. Někdo píše do 3, někdo do 8..někdo dokonce hned jak ji dostanu..1. ledna byla neděle a dnes do práce nejdu, až zítra. Někde píší do 3 dnů, někde do 8..takže už opravdu nevím. Také mám strach, že smlouvu dostanu napříkald 5. ledna 6. ji donesu na ÚP a tam mě osočí z toho, že jsem těch 5 dnů pracovala na černo.. Nevíte někdo?

1. Do práce bych nešel dřív, než mám smlouvu.
2. Nevím, proč bys měla na ÚP smlouvu dokládat. Není tvou povinností být evidovaná na ÚP. Tvou povinností je z evidence se odhlásit, pokud pracuješ. A odhlásit se lze i dobrovolně.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17252 příspěvků 02.01.17 10:30

Nejlepší je podle mě zavolat přímo svojí referentce (kam se chodíš pravidelně hlásit) a domluvit se s ní. Já jsem jí posílala fotku smlouvy mailem hned ten den, co jsem měla smlouvu v ruce (ale podepisovala jsem jí dopředu - asi dva dny před oficiálním nástupem do práce).

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 02.01.17 10:31

Nemusis jim posilat smlouvu, staci kdyz posles zadost o odhlaseni z evidence.nebo se tam zajdes osobne odhlasit. pokud budes posilat smlouvu, tak nejpozdeji v den nastupu.

eumedon
Extra třída :D 13276 příspěvků 02.01.17 10:33
@Bůča píše:
Nemusis jim posilat smlouvu, staci kdyz posles zadost o odhlaseni z evidence.nebo se tam zajdes osobne odhlasit. pokud budes posilat smlouvu, tak nejpozdeji v den nastupu.

Přesně tak.

Ale pořadí má být toto:
1. Smlouva
2. Vše ostatní (práce a odhlášení se z ÚP).

@verousek4 pouč se z tohohle .

Příspěvek upraven 02.01.17 v 10:35

krtek93
Neúnavná pisatelka 17252 příspěvků 02.01.17 10:35
@eumedon píše:
1. Do práce bych nešel dřív, než mám smlouvu.
2. Nevím, proč bys měla na ÚP smlouvu dokládat. Není tvou povinností být evidovaná na ÚP. Tvou povinností je z evidence se odhlásit, pokud pracuješ. A odhlásit se lze i dobrovolně.

Pravda, hlavně šlo o to odhlášení. Stačilo mailem. A někde se smlouvy podepisují první den v práci (měla jsem to tak minimálně jednou, mezinárodní firma, v rámci úvodního školení, bylo nás tam snad 10 najednou a byla to první věc, co jsme udělali), to bych ještě dala. Dělat třeba dva, tři dny a na smlouvu čekat, to už je blbý (ale chápu, ženská po rodičáku je v poněkud jiný situaci a kolikrát udělá věci, co by za bezdětna ani omylem… Vlastní zkušenost).

eumedon
Extra třída :D 13276 příspěvků 02.01.17 10:37
@krtek93 píše:
Pravda, hlavně šlo o to odhlášení. Stačilo mailem. A někde se smlouvy podepisují první den v práci (měla jsem to tak minimálně jednou, mezinárodní firma, v rámci úvodního školení, bylo nás tam snad 10 najednou a byla to první věc, co jsme udělali), to bych ještě dala. Dělat třeba dva, tři dny a na smlouvu čekat, to už je blbý (ale chápu, ženská po rodičáku je v poněkud jiný situaci a kolikrát udělá věci, co by za bezdětna ani omylem… Vlastní zkušenost).

A pak to dopadá takhle.

V každém případě: Pokud přistoupí na práci bez písemné smlouvy, tak v každém případě ať se odhlásí na ÚP. Odhlásit se lze i na vlastní žádost, bez doložení smlouvy. Pokud bude pracovat a současně bude v evidenci jako uchazeč, porušuje zákon, má máslo na hlavě a těžko bude tudíž cokoliv vymáhat. Jakýkoliv důkaz bude i důkazem proti ní.

Příspěvek upraven 02.01.17 v 10:41

krtek93
Neúnavná pisatelka 17252 příspěvků 02.01.17 10:40
@eumedon píše:
Přesně tak.

Ale pořadí má být toto:
1. Smlouva
2. Vše ostatní (práce a odhlášení se z ÚP).

@verousek4 pouč se z tohohle .

Příspěvek upraven 02.01.17 v 10:35

Taky bych nejdřív chtěla mít smlouvu v ruce a pak až odhlašovala - už proto, že kdyby to nedejbože neklaplo, mám pocit, že znova se na ÚP může člověk přihlásit až po nějaký době (6 měsíců), nebo ne? To bych asi radši riskla, že tam tu smlouvu dodám později. Ale určitě bych se pokusila domluvit s konkrétní osobou, u nás třeba byli moc vstřícní, poradili, referentka věděla, v jaký jsem situaci, že pravděpodobně každým dnem dodám smlouvu a žádost o odhlášení. Takže kdybych poslala smlouvu třeba o den později, myslim, že by to snad nehrotila. Důležitý je komunikovat.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17252 příspěvků 02.01.17 10:42
@eumedon píše:
A pak to dopadá takhle.

Jj, četla jsem a máš pravdu. Jen že zkrátka se člověk občas zachová naprosto nelogicky (i když teorii má v malíku a sám by nikomu nedoporučil, aby se choval stejně), protože ho tlačí nějaká situace… Je třeba si ten risk uvědomit a vědět, jak to může dopadnout a s čím holt musíš počítat.

eumedon
Extra třída :D 13276 příspěvků 02.01.17 10:44
@krtek93 píše:
Taky bych nejdřív chtěla mít smlouvu v ruce a pak až odhlašovala

Především: Nenechat to dojít tak daleko, jako ve výše uvedeném linku, že se po měsíci práce na černo na e-miminu zeptá, co má dělat.

Ona se vlastně ta tragédka taky držela zásady nejdřív písemná smlouva, pak odhlášení z ÚP. Akorát, že tu písemnou smlouvu neměla ani po měsíci práce.

Takže písemnou smlouvu nejpozději s nástupem a hned potom ÚP. Bez písemné smlouvy - radši nic.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17252 příspěvků 02.01.17 10:48
@eumedon píše:
Především: Nenechat to dojít tak daleko, jako ve výše uvedeném linku, že se po měsíci práce na černo na e-miminu zeptá, co má dělat.Ona se vlastně ta tragédka taky držela zásady nejdřív písemná smlouva, pak odhlášení z ÚP. Akorát, že tu písemnou smlouvu neměla ani po měsíci práce.

Tak doufám, že je zakladatelka v jiný situaci a tohle u ní nehrozí. Měsíc načerno a zároveň na ÚP, to je hodně pitomý. To pak jedině s tim máslem na hlavě oželet měsíční plat a popřít, že cokoliv dělala - to je holt ten risk, co člověk musí zvážit. Jestli mu vidina práce stojí za to, že možná zahodí měsíc života a bude někde makat jak blbec zadarmo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama