Jak je to se zasuvkami v Italii a ve Svycarsku

2073
25.5.10 22:07

Jak je to se zasuvkami v Italii a ve Svycarsku

Ahoj holky,
mam takovy hloupy dotaz- jak je to s elektrickymi zasuvkami ve Svycarsku a v Italii. Jedeme tam na vylet a nejak naivne jsem si myslela, ze s tim neni problem a ted v pruvodci ctu,. ze si mame vzit adapter.
Tedy ne ze bych ot nejak potrebovala, ale hodilo by se mi to na nabijecku na mobil a popripade na nabijecku na baterie.
Tak jak to tedy je mohu tam tyto pristroje dat normalne do site nebo na to skutecne musim mit nejaky adapter.
Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12886
25.5.10 22:17

pokud si dobře pamatuju, tak itálie má jiný druh zásuvek a bez adaptéru tam naše spotřebiče prostě nedostaneš… u švýcarska nevím. v elektru se dá koupit taková sada adaptérů pro celý svět. my s tím jezdíme do zahraničí, i když v hotelích už většinou mívají ty evropské standartní zásuvky. adaptéry se nám už několikrát vyplatily a nestojí moc peněz. takže bych pro jistotu pořídila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.10 22:18

asi jak kde, byli jsme na dvou místech v Itálii a všude byly stejné zásuvky jak u nás

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
25.5.10 22:26

Holky diky,
no ja jsme v Italii byvala docela casto, ale uz je to par let a nejak si to úrave neuvedomuji, ale nejak si rikam, ze adapter jsme nemeli a mylsim, ze mobil jsme si v poho nabili.
Takze diky za zkusenosti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.10 22:34

Já byla v Itálii před 2roky a zásuvky byly stejné jako u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
25.5.10 22:34

V Italii je dvoji system, maji svoje a pak i euro zasuvky. Nabijecku na mobil zastrcis i do tech jejich starych. Jinak adaptery prodavaji vsude (OBI, supermarkety atd.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
25.5.10 23:08

S nabíječkou na mobil problém mít nebudeš, horší je třeba kabel od noťasu a jiné které vyžadují třetí díru na kolík. V apartmánech taková zásuvka bývá jedna, většinou v kuchyni. My teda většinou vozíme adaptér, ale vloni jsme ho zapomněli a nakonec jsme si ho všude půjčili, takže to nebyl takový problém, jsou na to připravení.

• Citovat
  • Upravit
11764
26.5.10 08:13

My byli v Itálii už před pár lety (na Gargánu) a zásuvky tam měli jiné. Ale dvoukolíkovou zástrčku jsem tam v pohodě dala (jen jakoby nedržela napevno), ale taková ta kulatá i s dírkou pro kolík tam nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
26.5.10 08:17

V místě, kde jsme byli mi, tak šli nabíječky do jejich zásuvek v pohodě :palec: !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
26.5.10 09:08

Italové hodně používají systém zásuvek, kde jsou všechny tři dírky nad sebou. V turistických centrech už se to moc nevidí. Převodky jdou dokoupit a pokud si sebou vezmeš spotřebiče, které mají pouze dva kolíky, tak je to bez problémů. ( I když si pamatuji, jak mne v Římě zaskočila zásuvka, kde nejen, že byly tři díry nad sebou, ale ještě byly mnohem větší než u nás. nabíječku jsem tam nedala, neb rozestupy byly širší. :think: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sebross
26.5.10 13:42

Vem si sebou takovy ten kulaty adapter (tady v Italii tomu rikaji zasuvka siemens) - na miste to kdyztak za cca 1 euro dostanes v jakychkoli „domacich potrebach“.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama