Jak je to teď s nákupy s Aliexpresu - platíte clo?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
909
12.11.21 20:12

Jak je to teď s nákupy s Aliexpresu - platíte clo?

Dotaz je v názvu. Chodí vám teď Aliexpres normálně jak dřív - v těch černých sáčcích do schránky, nebo se musí na poštu? Platili jste clo i za maličkosti, nevo už jsou ty poplatky v té ceně co v eshopu uvádějí zahrnuté? A záleží na tom, jestli to zboží jde z Číny nebo odjinud? A jak dlouho balíky teď jdou? Díky za odpovědi, řeším vánoce - doufám že ještě včas. A co jste tam dobrýho ulovily?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
946
12.11.21 20:22

@pst007 já teda beru z Wish a zatím chodí bez problémů, žádné poplatky nic :think: balíky dokonce chodí už do 14 dní 8o a většinou všechno v jednom balíčku zabalené ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
12.11.21 20:33

Taky by me zajimalo.. ja se bojim objednavat, ale mamka objednava a teda baliky chodi brzy a bez problemu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
12.11.21 21:30

Čekali jsme cca 7-10 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48029
12.11.21 23:07

Taky jsme něco objednávali a většina uz je doma, objednavali jsme na prelomu rijna a listopadu.. Nic navíc jame neplatili, ani u balíčků z Číny, ale do schránky nepřišlo snad nic, je to velký balík, v kterým je několik baliku, privezl to normálně pošťák s balíkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4028
12.11.21 23:13

Mě baví, že nic nezastaví čínské šunty vyráběné dětmi ve sweatshopech, ale za odbornou knížku, která šla bohužel z Austrálie, jsem teď platila +400 Kč za dph a zastupování ČP. :P :roll: Ochrana trhu jak stehno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79413
13.11.21 07:02
@MrsNorris píše:
Mě baví, že nic nezastaví čínské šunty vyráběné dětmi ve sweatshopech, ale za odbornou knížku, která šla bohužel z Austrálie, jsem teď platila +400 Kč za dph a zastupování ČP. :P :roll: Ochrana trhu jak stehno.

Jestli to náhodou nebude tim, ze ten kdo prodava ty, podle tebe čínské sunty, je ochoten to celni řízení vyridit a dph mu zaplatis rovnou v ceně, kdezto nejaky australsky shop to prostě neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
13.11.21 23:24

Nove se plati dph, nikoli clo. Clo se do 22 eur neplati. Konkretne u aliexpressu se da zatrhnout, do ktere zeme zasilka poputuje. Takze se ti zobrazuji nabidky primo s odeslanim do CR. Dph se anglicky rekne vat, takze kdyz je napsane vat included, je to bez obav. Uz pri placeni objednavky je polozka vat, kde mas napsanou hodnotu dph. Objednavam od rijna a pohoda. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
13.11.21 23:28

@MrsNorris Tak napr. proc bych mela v cesku platit za obal na telefon od 35o kc vys, kdyz ho mam kvalitni z ciny do 1oo kc a prijde mi do schranky? :think: Mimochodem z ciny jde vsechno, napr. ted jsem kupovala zubni kartacek odol perlicka - vyroben v cine. U dost vyrobku pozoruji vyrobu v cine a to nejsou cetky, o kteryh pises, ale velke firmy takhle resi vyrobu. V tomto je predevsim ten problem. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33095
14.11.21 08:16
@Capricorn61 píše:
@MrsNorris Tak napr. proc bych mela v cesku platit za obal na telefon od 35o kc vys, kdyz ho mam kvalitni z ciny do 1oo kc a prijde mi do schranky? :think: Mimochodem z ciny jde vsechno, napr. ted jsem kupovala zubni kartacek odol perlicka - vyroben v cine. U dost vyrobku pozoruji vyrobu v cine a to nejsou cetky, o kteryh pises, ale velke firmy takhle resi vyrobu. V tomto je predevsim ten problem. :think:

Přesně tak. Zejména, když to pouzdro je to samý :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79413
14.11.21 08:48
@Fiducia píše:
Přesně tak. Zejména, když to pouzdro je to samý :mrgreen:

A když to vezmeme do dusledku, tak z toho napřímo koupeneho za 100 ma ten vyrobce mozna vic, nez z toho preprodaneho nejakym korporatem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat