Jak je to u ID prvního stupně s pojištěním?

Anonymní
6.1.21 21:13

Jak je to u ID prvního stupně s pojištěním?

A přihlášením na pracovní úřad? Nevíte prosím někdo? Jsem v ID, který mi byl nedávno snížen z plného na první stupeň. Mám něco někam hlásit/platit? Momentálně jsem bez práce ( nárazově brigáda, ale plný úvazek nezvládám). Jiné dávky nečerpám. Úřady ještě obvolám. Ale i tak děkuji za případnou radu. Prosím anonym zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3387
6.1.21 21:49
@Anonymní píše:
A přihlášením na pracovní úřad? Nevíte prosím někdo? Jsem v ID, který mi byl nedávno snížen z plného na první stupeň. Mám něco někam hlásit/platit? Momentálně jsem bez práce ( nárazově brigáda, ale plný úvazek nezvládám). Jiné dávky nečerpám. Úřady ještě obvolám. Ale i tak děkuji za případnou radu. Prosím anonym zdravotní stav.

Doufám, že nekecám, ale myslím, že u prvního stupně ti zdravotní hradí, ale ne sociální. Pojišťovně by se ta změna myslím měla nahlásit, i když si nejsem jistá, když zdravotní ti nadále platí. Jinak na ÚP by asi bylo dobré se přihlásit. A nejde se odvolat? To je docela skok ze trojky na jedničku, to se ti zlepšil zdravotní stav? Každopádně držím palce a pokud nevyjdeš s penězi, tak i na nějaké dávky asi budeš mít nárok. Bylo by možná fajn tohle řešit v s nějakým sociálním pracovníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6114
6.1.21 22:17

Kdyz se mrknes na stranky uradu, tak na 100% odpoved najdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 23:04
@Lollitka píše:
Doufám, že nekecám, ale myslím, že u prvního stupně ti zdravotní hradí, ale ne sociální. Pojišťovně by se ta změna myslím měla nahlásit, i když si nejsem jistá, když zdravotní ti nadále platí. Jinak na ÚP by asi bylo dobré se přihlásit. A nejde se odvolat? To je docela skok ze trojky na jedničku, to se ti zlepšil zdravotní stav? Každopádně držím palce a pokud nevyjdeš s penězi, tak i na nějaké dávky asi budeš mít nárok. Bylo by možná fajn tohle řešit v s nějakým sociálním pracovníkem.

Sociální neplatí ani u plného, když se přihlásim na pracák asi budou chtít ať pravidelně docházím a stejně na nějakou podporu mít narok nebudu ne? Už jsem se odvolala a nikoho nezajímá můj opravdový zdravotní stav. Nikdo mě ani nevidel. Řeší se jen ten největší problém, tem byl sice „vyřešen“ ale omezení v normální práci mám i tak velké, ale to nikoho nezajímá.. A na dávky taktéž mi bylo sděleno, že nárok nemám, jelikož žiji s mužem.. :D

Chtěla jsem se zeptat i tady, jelikož na těch úřadech se semnou stejně nikdo moc nebaví :D ale děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 23:05
@Cenarius píše:
Kdyz se mrknes na stranky uradu, tak na 100% odpoved najdes.

Bohužel nenajdu :D ptám se na zkušenosti, jestli náhodou někdo neporadí

• Citovat
  • Nahlásit
3387
7.1.21 11:59
@Anonymní píše:
Sociální neplatí ani u plného, když se přihlásim na pracák asi budou chtít ať pravidelně docházím a stejně na nějakou podporu mít narok nebudu ne? Už jsem se odvolala a nikoho nezajímá můj opravdový zdravotní stav. Nikdo mě ani nevidel. Řeší se jen ten největší problém, tem byl sice „vyřešen“ ale omezení v normální práci mám i tak velké, ale to nikoho nezajímá.. A na dávky taktéž mi bylo sděleno, že nárok nemám, jelikož žiji s mužem.. :DChtěla jsem se zeptat i tady, jelikož na těch úřadech se semnou stejně nikdo moc nebaví :D ale děkuji :kytka:

To není pravda, u trojky platí zdravotní i sociální. Ale u jedničky a dvojky jen to zdravotní. Aha, tak pokud žiješ s mužem a má dostatečný příjem, tak to chápu, že na dávky nedosáhnete, ale je to blbé, že ti ho snížili, když máš velká omezení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat