Jak je to u vás po návratu z porodnice?

Anonymní
30.4.16 11:35

Jak je to u vás po návratu z porodnice?

Ahoj,

máme doma týdenního chlapečka a přijde mi, že moc nezvládám. Zajímá mě, jak to je bylo u Vás či co dělám špatně a dalo by se to nějak vylepšit či zjednodušit?
Jde o to, že největší problém máte s krmením. Malý se nepřisaje, jak má a hrozně u toho vyvádí, moje mlíčko mu nestačí, tak dokrmujeme. Teď jsme ve fázi, že jsme pouze na sunaru, protože mi malý rozkousal bradavku do krve, tak se hojím. Když se po cca 3-4 hodinách vzbudí na jídlo, tak mi hrozně dlouho trvá, než to všechno připravím. Než připravím ten sunar a malého nakrmím přes stříkačku, tak mi celá tato anabáze zabere cca 1-1,5 hodiny… Hrozně mě to vyčerpává, jsem nevyspalá a jenom čekám, kdy se malý vzbudí a začne to nanovo. Je např. třeba všechno použité,,nádobíčko" na krmení vždy po krmení opět vysterilizovat nebo stačí už jen omýt? Usnadnily Vám přípravu např. ohřívače či něco podobného? Vím, jsme doma teprve teprve krátce a je třeba se sladit. Jaký je Váš názor na příkrmy x kojení?

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
183
30.4.16 11:39

Pro novoska vse sterilizovat! Ale ja vzdycky cekala az se to zaplni…vodu si muzete predchystat do termosky treba. A soustredte se jen na sebe a miminko, mazlete se, a dejte kojeni jeste sanci. Vsechno ostatni pocka a srovna se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
30.4.16 11:39
@Anonymní píše:
Ahoj,

máme doma týdenního chlapečka a přijde mi, že moc nezvládám. Zajímá mě, jak to je bylo u Vás či co dělám špatně a dalo by se to nějak vylepšit či zjednodušit?
Jde o to, že největší problém máte s krmením. Malý se nepřisaje, jak má a hrozně u toho vyvádí, moje mlíčko mu nestačí, tak dokrmujeme. Teď jsme ve fázi, že jsme pouze na sunaru, protože mi malý rozkousal bradavku do krve, tak se hojím. Když se po cca 3-4 hodinách vzbudí na jídlo, tak mi hrozně dlouho trvá, než to všechno připravím. Než připravím ten sunar a malého nakrmím přes stříkačku, tak mi celá tato anabáze zabere cca 1-1,5 hodiny… Hrozně mě to vyčerpává, jsem nevyspalá a jenom čekám, kdy se malý vzbudí a začne to nanovo. Je např. třeba všechno použité,,nádobíčko" na krmení vždy po krmení opět vysterilizovat nebo stačí už jen omýt? Usnadnily Vám přípravu např. ohřívače či něco podobného? Vím, jsme doma teprve teprve krátce a je třeba se sladit. Jaký je Váš názor na příkrmy x kojení?

Děkuji

no prave proto i tohle byl důvod proc jsem si nechala u dcerky zastavit laktaci a presla na UM - prodlevy mezi jidly byly minimalne 4 hodiny zezačátku nekdy i 5, mala krasne pribejvala spinkama ja vse stihala a byly jsme be dve ok takze u synka uz jsem si ani laktaci nenechala sputit ;)
ja mela teda opacnej problém ja mela mlika moc ale mala moc nechtěla jist a vzteklila se a ja pak chytla 2× zanet ale u toho rmeni Um proste ja vidim samy vyhody když pominu ze se ja nemusim hlidat a prcka muze si vzit pak i na den manzel nebo babicka ;) ono kojeni a dokrmovani desne zabere a je to dvoji prac e takze za me bud naplno kojit nebo naplno um ;)
A nikdy jsem nesterilozovala nic ani lahvičky ani dudliky proste nic taky proc stacilo to omyt horkou vodiu nebo dat do mycky jednou za cas ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
4515
30.4.16 11:42

Ahojky! Z vlastní zkušenosti ti mohu potradit, ať si vodu na UM převaříš dopředu a dáš do termosky, pak to jen zaliješ a je hotovo. Steriluji jen občas, jinak vymývám teplou vodou. A také mám ohřívačku, která funguje i jako sterilizátor a je to bezvadná věc.

Jinak momentálně pro dceru odsávám MM, krmím jí z lahve, nikdy se nám kojit nepodařilo… A neboj, určitě bude brzy lépe! :hug: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
30.4.16 11:47

Nádobí vyvař jednou denně ráno nebo večer, ráno si převař vodu na celý den a tu pak v potřebným množství ohřívej, nic nesklízej, nech si to roztahaný na lince a vždycky se jenom pusť do „vaření“. Po nakrmení opláchni horkou vodou a běž odpočívat. Až zvládneš v pohodě tohle, tak můžeš třeba umýt nádobí :mrgreen: S tím kojením si to rozmysli. Jestli chceš kojit, tak na tom zapracuj a vyřaď dokrm. Jestli ne, tak se na to vyprdni. Kojení s dokrmováním je týrání vás obou.

• Citovat
  • Nahlásit
11131
30.4.16 11:50

No, chapu pocity prvniho tydne - pro me to bylo peklo…

ale byt tebou tak se rozhodnu, jestli chci za kazdou cenu kojit. jestli ano, tak si zavolej laktacni poradkyni, kup hojici krem (nejlip Purelan od Medely) a koj i za cenu bolesti, jinak se ti prestane tvorit mliko. nebo aspon odstrikavat a davat MM jinak.
Ja bych se vykasala na strikacku a koupila lahvicku simulujici sani z prsa (opet Medela - fakt z ni musi tahat, je jedina takhle udelana). Prvniho jsem nekolik tydnu dokrmovala touhle flaskou a bez problemu stridal prso a lahev. (pak jsme stejne v 6 tydnech museli prestat a sel plne na UM a druhou jsem radeji nezacala kojit vubec).

a jinak vydrz, ono si to sedne. sestinedeli je proste sestinedeli, malokdo ho ma v pohode. kup si davkovac na UM - tam si muzes odmerit davku a pak to z toho jen sypnout do flasky, nachystej si prevarenou vodu, pak jen prihrej. pokud byste sli vic nebo plne na UM, tak si koupis 3 flasky, vyvaris jednou za pul dne vsechny a mas nachystano. casem ti priprava krmeni zabere 3 min ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9439
30.4.16 11:53

Ja se hodne valela.. no holt byl doma chvilku neporadek..varila jsem ba strudavku s muzem.. odpocivali jsme, koukali na filmy, dite bud na prsu, nebo u me spal.. zacla jsem vic fungovat po 6. Nedeli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
30.4.16 11:59

Pokud mas bolave bradavky tak je asi spatna technika prikladani…pokud se hojis, neodstrikavas a nestimulujes tak se mleko prestane pravdepodobne tvorit. To je zacarovany kruh dokrmovani. Pokud chces kojit tak si zavolej domu laktacni poradkyni. Ja to mela stejne, ale sunar jsem nekoupila a kojila a kojila a nedelala nic jineho…bylo to narocne, ale stalo to za to. Mrkni na mamila.sk nebo na MK „jak kojit“. Jinak pomucky urcite pro miminko sterilizovat nebo vyvarovat. Kdybys chtela nejake info tak napis sz. Drzte se. :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
30.4.16 12:23

Jak tu bylo psáno, pokud neodstříkáváš, laktace je už pravděpodobně zastavená. Vykašli se na stříkačku, kup si antikolikovou lahev a přejdi na UM. Vodu si můžeš klidně převařit dopředu a nechat v termolahvi na další krmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1834
30.4.16 12:26

Vyvarovala jsem 1× denne, potom cca ve třech mesicich i treba jen 1× tydne. Myju pod hodne horkou vodou, pripadne davam do myčky.
Vodu si převar dopredu a pak jen ohrivej, casem vychytas přesnou teplotu, ja zezacatku vzdycky chladila a chladila, ted to dam i poslepu ;)
Hlavne klid, to si sedne. Soustřeď se na sebe a miminko, vsechno ostatní počká. S kojením neporadím, bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marie432875
30.4.16 12:36

K te psychické strance-vydrž, všechno si sedne. Ja měla pocit ze nic nezvladam, ze se v tom jen placam. Ale koncem sestinedeli se to začalo uklidňovat a hlavně - došlo mi, ze jako driv uz to proste nikdy nebude a ze mimco proste život hodne zmeni. (Ačkoli u teď po pěti měsících se s tim jeste občas peru). Hlavně se snaz byt psychicky OK, to je vic nez kojeni za každou cenu. Deti to cítí a reagují na to. Lepší um z lahve a klid nez dokrm stříkačkou a stres.

• Citovat
  • Nahlásit
1026
30.4.16 12:57

Ja taky dokrmuju, ale z lahvicky. Davame z prsa a pak lahev, kdyz vypije malo. Vazim ji. Lahvicek mam 6 a sterilizuju jednou denne, nebo jednou za dva dny.Ale vse sterilizuju. Kojeneckou vodu jen ohrivam, mam tu na ktery je napsano, ze se uz prevarovat nemusi. S prvnim ditkem sem mela u sedacky zapojenej ohrivac lahvi v nem lahvicku s vodou a espumisanem a davkovac UM a teplomer. Kdyz sem dokojila vyndala sem lahvicku z ohrivace zmerila teplotu, prihrala, nebo nechala chladnout a kdyz to bylo OK nasypala sem tam mliko a dokrmila. Ted uz to musim delat v kuchyni, protoze se bojim, ze by se o to ta vetsi mohla oparit…
Neboj ze zacatku je to zaprah, ale pak si zvyknes. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10975
30.4.16 13:10

Osobně bych se taky vykašlala na stříkačku. Kup si nějakou lahev, k ní 2-3 savičky a hotovo. Ráno nebo večer vyvař láhev i savičky. Jak radí holky, vodu si předem uvař do termosky a máš klid.
Strach, že by se dítě po lahvičce nepřisálo neměj. Mám 4 děti. První tři kojené do 9 resp 11 měsíců a všechny měly od porodnice dudlík. Poslední kojená částečně do 5m jinak na UM od 6t. Dudlík nikdy neměla a těch pět měsíců v pohodě fungovala jak na lahvičce tak na MM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2267
30.4.16 13:12

Já to dělala trošičku jinak, udělala jsem si UM do lahvičky trošku teplejší, „nakojila“ a pak hned šup, dokrmila akorát teplym UM. ALE pokoušela jsem se kojit stále. Jsem asi vyjímka, ale mlíko se mi spustilo až 9 den po porodu, a u druhorozeného až 7 den po porodu. Lahvičky jsem po použití vypláchla horkou vodou z rychlovarky a jednou až 2× denně vše vyvařila na plotně, tedy u prvního syna. A u druhorozeného si nejsem ani jistá tim vyvařováním :oops: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
30.4.16 13:14
@Tunrida píše:
Nádobí vyvař jednou denně ráno nebo večer, ráno si převař vodu na celý den a tu pak v potřebným množství ohřívej, nic nesklízej, nech si to roztahaný na lince a vždycky se jenom pusť do „vaření“. Po nakrmení opláchni horkou vodou a běž odpočívat. Až zvládneš v pohodě tohle, tak můžeš třeba umýt nádobí :mrgreen: S tím kojením si to rozmysli. Jestli chceš kojit, tak na tom zapracuj a vyřaď dokrm. Jestli ne, tak se na to vyprdni. Kojení s dokrmováním je týrání vás obou.

no tohle jsem vpodstatě chtěla napsat… jako kojení pokud jde, tak má tu výhodu, že je fakt nejsnažší a nejrychlejší, ale pokud nejde tak mi příjde zbytečný miminu do žaludku míchat mm s um… no a malý děcko, když má hlad, tak ho má teď a chce jíst hned, tomu nevysvětlíš, že to minutku zabere, ale za ty dvě tři minuty, než to uděláš(pokud nemáš vodu v termosce, tak ohřát převařenout v konvi, ideálně pokud máš tu chytrou, co umí ohřát na určitou teplotu) mu žádný trauma nevznikne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat