Jak je to v porodnici s péčí o miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KáťaOuvínová
Stálice 56 příspěvků 10.08.19 16:46
Jak je to v porodnici s péčí o miminko

Hezký den všem. Před dvěma dny jsem měla termín porodu, a zanedlouho budu „doufám rodit“ dneska jsem se trošku vyděsila protože jsem se dočetla že se prvních 24 hodin po porodu o dítě stará sestřička. Chápu pokud to zdravotní stav nedovolí, ale já chci mít miminko u sebe a být sním a nechci ho dát. Chci se o něj starat a být při něm, protože i pro mě bude náročné být z domova v nemocnici :,( tak mě zajímá jak to vlastně chodí? I když asi záleží jak kde, to tak mě zajímá Ústecký kraj když už tedy no. Psali že v mě dané porodnici neposkytují Bonding což já na něm trvám.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ivana 85
Závislačka 3545 příspěvků 10.08.19 16:53

@KáťaOuvínová zalezi v ktery porodnici.Ja rodila v Dc pred 12 lety a prislo.mi super ze na prvni noc si mimco vzaly a ja nabrala sily.Pred 3 roky jsem tam rodila po druhe a vecer jsem cekala kdy si pro nalou sestra prijde a nic :mrgreen: :mrgreen:

KáťaOuvínová
Stálice 56 příspěvků 10.08.19 16:56

@Ivana 85 dobře, budu doufat v tu druhou možnost. Tak pokud říkám tělo a stav dovolí, po císaři bych byla vděčná že bych se nemusela hned starat to je jasné. Ale první miminko, a pokud porod bude Ok a přirozený spontánní tak bych se nerada oddělovala

Ivana 85
Závislačka 3545 příspěvků 10.08.19 16:58

@KáťaOuvínová a kde mas v usteckym kraji rodit? v Ul taky deti hned nechavaj u maminky.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8387 příspěvků 10.08.19 16:59

Co jiná porodnice, registrace myslím na severu nevedete ;)

KáťaOuvínová
Stálice 56 příspěvků 10.08.19 17:01

@Ivana 85 Ústí zvažuju ;) zkusím tam v pondělí zavolat pokud do té doby neporodím, což asi opravdu ne.

LilyJane
Kecalka 312 příspěvků 10.08.19 17:02

@KáťaOuvínová tohle byl standard v dřívějších dobách, ale teď je téměř všude moderní dítě nechávat rodičce hned. Ale jak už řekla @Ivana 85 záleží na porodnici - určitě někde budou mít uvedené jak to u nich funguje.
Malý byl ode mě pryč dohromady tak hoďku - dali mi akorát čas se osprchovat, najíst a „tady ho máte a starejte se“ k tomu asi 3 minutová instruktáž jak s ním manipulovat a čau pipi :D
Ono většinou ženské na to dojdou až zpětně, že by bylo fajn mít chvíli čas se vyspat :D Já byla po porodu pár hodin těžce svěží… pak postupně vyprchaly hormony, a ryla jsem držkou v zemi :D

nabab
Kecalka 296 příspěvků 10.08.19 17:04

Já rodila přirozeně, ale po porodu jsem omdlívala, tak jsem byla fakt ráda, že první noc si mimčo nechaly u sebe sestřičky, malá teda taky potřebovala trošku nahřát :) Myslím, že jak to bude možné, tak Ti dítě hned dají, překvapilo by mě, kdyby to v dnešní době bylo někde jinak..

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 10.08.19 17:14

Jak kde a zalezi co s ditetem bude. Po porodu se 4-6h spravne nechavaji na neonatologii, kde maji takovy mimi hotel a doktori sleduji, zda funguji organy a jestli nenastane komplikace. Pak jdou k matce na pokoj. Nam bylo nabidnuto, ze prvni noc nas nechaji vyspat a o dite se postaraji sestry. Tak u prvni jsem nepotrebovala a u druhe jsem za to byla rada. 3 dny jsem ve spitale prochrapala a budila se jen kvuli diteti :D

smudlinky
Závislačka 2726 příspěvků 220 inzerátů 10.08.19 17:16

Záleží jak kde, já měla děti velmi brzy po porodu u sebe, snad jen po porodu je odnesli na nutné testy a vážení. Kolegyně dcera rodila nedávno a dítko taky dostala hned, kolega před půl rokem a dítko se od nich nevzdálilo vůbec- vše s ním absolvoval otec.

lafelay
Kecalka 201 příspěvků 10.08.19 17:18

Já jsem porodila v 1 ráno, do tří jsem měla malou na porodním sále u sebe a pak mi ji do 6 rána vzali a pak byla už semnou. Díky bohu aspoň za ty tři hodiny spánku, po třech probdenych nocích :D

KáťaOuvínová
Stálice 56 příspěvků 10.08.19 17:18

@Micaella22 tak to jo ;) tak když budu vědět že mi ho hned pak donesou tak paráda:)) dobrovolně mrňouse nedám:)) koblížek můj malej :)

KáťaOuvínová
Stálice 56 příspěvků 10.08.19 17:21

Chodím na ozvy a řekli mi že děložní činnost je dobrá. Gynekolog i poprvé na ozvech mi řekli že jsem jedna z těch co porodu v termínu nebo dokonce dřív+ - 3 dny. A uz jsem po termínu dva dny. No jsem zvědavá kdy to bude, je to děsný být doma zavřená a jen čekat.

Jolynka
Extra třída :D 13680 příspěvků 10.08.19 17:26

Při prvním porodu, rodila jsem před půlnocí, si nechali sestřičky malou do rána u sebe, pak ji donesli na kojení, ještě si ji odnesli, já se došla vysprchovat atd a pak sem si jí vzala k sobě. Při druhém jsem rodila v 5 ráno, celou noc tedy vzhůru, takže mě nechali dopoledne vyspat, pak opět následovala sprcha atd a dali mi ji na pokoj.

Russet
Neúnavná pisatelka 18260 příspěvků 10.08.19 17:38
@KáťaOuvínová píše:
Chodím na ozvy a řekli mi že děložní činnost je dobrá. Gynekolog i poprvé na ozvech mi řekli že jsem jedna z těch co porodu v termínu nebo dokonce dřív+ - 3 dny. A uz jsem po termínu dva dny. No jsem zvědavá kdy to bude, je to děsný být doma zavřená a jen čekat.

Myslím, že toho budeš mít plné kecky a ráda se po porodu prospíš. Skoro ve všech porodnicích je obvykle miminko brzo u maminky, pokud to jde. Mně přivezli mimino po akutním císaři hned po probuzení z narkózy a pak si ho sestra odvezla. Vozila mi ho na očmuchávání často. Musela jsem brzo vstát a jakmile jsem vstala, mimino bylo moje. Když jsem se chtěla osprchovat, mohla jsem jim ho na tu chvilku odvézt. Nebo když mi dělali kontrolní ultrazvuk. Ale jinak jsme byli pořád spolu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama