Jak je to s mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Libuslibu
Stálice 61 příspěvků 15.01.19 21:51
Jak je to z mateřskou atd ?

Dobrý večer, ahoj.
Tak vyšel mi pozitivní test, zítra jdu na gyngu pro ujištění o mém těhotenství.
Chtěla bych se zeptat hlavně maminek.
Jak je to z mateřskou? A jaký je rozdíl mezi mateřskou a tím rodičovským příspěvkem?
Vím, že mateřskou platí zaměstnavatel a tedy selským rozumem by ten rod. příspěvek měl platit stát. Jenže jsem četla, že se to nějak napojuje a nějak tomu prostě nerozumím, proto bych se chtěla zeptat Vás zkušenějších jak to tedy je.

Předem moc DĚKUJI.

Reakce:
Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 7823 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 21:56

Mateřskou, resp peněžitou pomoc v mateřství, neplatí zaměstnavatel ale sociálka. Jen na ní musíš mít odpracováno patřičné dny a být zaměstnaná a nebo se vejít do ochranné lhůty. A vychází z výplaty.
Rodičovský příspěvek je 220 tis. a dostane ho každá. Jen si volíš částku, kterou chceš dostávat měsíčně.

Libuslibu
Stálice 61 příspěvků 15.01.19 22:15

@P4ja - Děkuji moc. Takže když jsem zaměstnána, tak dostanu jak mateřskou, tak i rodičovský příspěvek?

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 7823 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 22:18

@Libuslibu Rodičovský příspěvek dostaneš určitě. Na mateřskou jsou pravidla. RAdím sednout k netu a googlit a pročíst to.

Libuslibu
Stálice 61 příspěvků 15.01.19 22:24

@P4ja - Rozhodně si o tom přečtu. Moc děkuji.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 7823 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 22:48
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >