Známá v insolvenci - jak z ní dostat peníze?

Anonymní
2.8.13 07:56

Jak je tohle sakra možné?

Ahojky holky vím že jsme udělala chybu ale hlava mi nebere, že tento stát se dá fakt krásně očůrat. Inko raději proto že nevím zda sem dotyčná taky nechodí.
Měla jsem dobrou známou asi 14 let, byla to rodinná známá, znala mě od mladé holky až ted co mám už rodinu.
Jednoho dne přišla s prosbou at si na ní vezmu půjčku, že musí s dcerou na operaci. nechtěla jsem ale nechala se ukecat, Půjčka byla 20 tisíc…splácela to nebyl problém…po pár měsících přišla že jeslti bych si to nemohla navýšit že musí opět a prostě na to nemají a jim půjčku nedají. Nechtěla jsem, ale nakonec s tím že doted s ní problém nebyl jsem si to vzala. A od té doby to jelo. Nepslácí to. Začala jsem se po nějaké době výmluv snažit zjistit co a jak a zjištění bylo neskutečně šokující. Takovéhle půjčky na ní má aspon 20 lidí ne-li víc a nesplácí to nikomu, vzhledem k tomu že měla několik exekucí, se ted hodila do insolvence, její manžel tam je už asi 4 měsíce. Mají dvě větší děti. On pracuje ale prý jim z toho zůstanou sotva 4 tisíce a ona je vyučená ale jelikož si půjčila od spousty zákaznic a dalším se vtírala tak je ted jen po brigádách. Pořád jen slibuje, už jedna její kamarádka přišla kvůli ní o byt a soudí se s ní. Naletěl jí i můj manžel(
to udělala mrcha za mýma zádama) a dostal se do problémů že jsem si já i jeho maminka musely vzít další půjčky abysme nepřišli o auto.
Nyní i když je v insolvenci tak si půjčuje na další lidi, samozřejmě s nikým to nemá notářsky nebo jinak ošetřené takže jsou všichni v…víte kde.My komunikujem s jednou její kamarádkou, které taky dluží cca jako nám kolem 150 tisíc. Ta přišla s tím zda je způsob že by si půjčila peníze s tímž e by to šli nějak u právníka či notáře ošetřit aby to splácela ta čůza. Myslíte že to jde? OPna by dala půlku nám a půlku by si nechala a tím bysme měli být skoro celí pokrytí(resp mělo by to být 100 tisíc, ale aspon něco)Jde to nějak právně ošetřit aby se uvázala ta co je v insolveci že to bude splácet? Pokud by nesplácela tak jí pak chce pak vydírat tím že jen v insolveci a že to na ní práskne. Je to hnusné já to vím ale ono to s ní jinak nejde. Přitom oblečeníčko mobil vše má nové, ted si jede na dovču(jakto sakra když je v insolvenci??)
J8 vím že je naše i ostatních blbost že jsme to neměli už předtím ošetřené, ale copak ted na ní vážně není nějaká páka? Ona si záměrně půjčuje a přitom není schopná splácet a ví to…ted si sehnala další lidi co si na ní vezmou půjčku asi aby mohla jet na tu dovolenou.
To je fakt možné že si napůjčuje peníze, bude si užívat a pak se jednoduše hodí insolvece? nechápu jak jí to mohli schválit…uvažovali jsme o trestním oznámení ale když nemáme nic podepsaného?
Holky nemáte některá podobnou zkušenost? Nebo nějaký typ jak to řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2.8.13 08:02
@Anonymní píše:
Ahojky holky vím že jsme udělala chybu ale hlava mi nebere, že tento stát se dá fakt krásně očůrat. Inko raději proto že nevím zda sem dotyčná taky nechodí.
Měla jsem dobrou známou asi 14 let, byla to rodinná známá, znala mě od mladé holky až ted co mám už rodinu.
Jednoho dne přišla s prosbou at si na ní vezmu půjčku, že musí s dcerou na operaci. nechtěla jsem ale nechala se ukecat, Půjčka byla 20 tisíc…splácela to nebyl problém…po pár měsících přišla že jeslti bych si to nemohla navýšit že musí opět a prostě na to nemají a jim půjčku nedají. Nechtěla jsem, ale nakonec s tím že doted s ní problém nebyl jsem si to vzala. A od té doby to jelo. Nepslácí to. Začala jsem se po nějaké době výmluv snažit zjistit co a jak a zjištění bylo neskutečně šokující. Takovéhle půjčky na ní má aspon 20 lidí ne-li víc a nesplácí to nikomu, vzhledem k tomu že měla několik exekucí, se ted hodila do insolvence, její manžel tam je už asi 4 měsíce. Mají dvě větší děti. On pracuje ale prý jim z toho zůstanou sotva 4 tisíce a ona je vyučená ale jelikož si půjčila od spousty zákaznic a dalším se vtírala tak je ted jen po brigádách. Pořád jen slibuje, už jedna její kamarádka přišla kvůli ní o byt a soudí se s ní. Naletěl jí i můj manžel(
to udělala mrcha za mýma zádama) a dostal se do problémů že jsem si já i jeho maminka musely vzít další půjčky abysme nepřišli o auto.
Nyní i když je v insolvenci tak si půjčuje na další lidi, samozřejmě s nikým to nemá notářsky nebo jinak ošetřené takže jsou všichni v…víte kde.My komunikujem s jednou její kamarádkou, které taky dluží cca jako nám kolem 150 tisíc. Ta přišla s tím zda je způsob že by si půjčila peníze s tímž e by to šli nějak u právníka či notáře ošetřit aby to splácela ta čůza. Myslíte že to jde? OPna by dala půlku nám a půlku by si nechala a tím bysme měli být skoro celí pokrytí(resp mělo by to být 100 tisíc, ale aspon něco)Jde to nějak právně ošetřit aby se uvázala ta co je v insolveci že to bude splácet? Pokud by nesplácela tak jí pak chce pak vydírat tím že jen v insolveci a že to na ní práskne. Je to hnusné já to vím ale ono to s ní jinak nejde. Přitom oblečeníčko mobil vše má nové, ted si jede na dovču(jakto sakra když je v insolvenci??)
J8 vím že je naše i ostatních blbost že jsme to neměli už předtím ošetřené, ale copak ted na ní vážně není nějaká páka? Ona si záměrně půjčuje a přitom není schopná splácet a ví to…ted si sehnala další lidi co si na ní vezmou půjčku asi aby mohla jet na tu dovolenou.
To je fakt možné že si napůjčuje peníze, bude si užívat a pak se jednoduše hodí insolvece? nechápu jak jí to mohli schválit…uvažovali jsme o trestním oznámení ale když nemáme nic podepsaného?
Holky nemáte některá podobnou zkušenost? Nebo nějaký typ jak to řešit?

Jediná páka, která na takovýhle lidi funguje, je ale nezákonná - dát pár přes hubu s dovětkem, že pokud nezaplatí, nakládačka bude výrazně větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
2.8.13 08:02

Očůrala stát? No, hlavně očůrala vás všechny, co jste jí půjčili… jestli ona nefiguruje v žádných půjčkách, protože si to na ni braly její kamarádky a známé, tak jsou v průšvihu ony, ne ona… když na to nemá papír a nejspíš ani svědky, že? Na stát bych to nesváděla, mít na to papír, můžete to po ní oficiálně vymáhat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10953
2.8.13 08:03
@Anonymní píše:
Holky nemáte některá podobnou zkušenost? Nebo nějaký typ jak to řešit?

myslím, že ty peníze už nikdy neuvidíš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
2.8.13 08:04

Pokud je v insolvenci a vy jste se včas do ní nepřihlásili, tak máte bohužel smůlu :zed: jj, je tohle možné, lidi jsou stále, bohužel, natolik naivní, aby si brali půjčky pro cizí lidi.. splácejte a doufejte, že vás to nepostihne takovým způsobem, že se dostanete do solusu (to se totiž taky může stát)… chjo toto :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.13 08:05

Já zkušenost mám. Můj příbuzný půjčil „kamarádovi“ téměř půl miliónu s tím, že mu to ten kamaráda bude splácet. Nesplácí mu nic a z jeho výplaty jde kždý měsíc 15 000 bankám. Může si za to sám!!Dnes někomu půjčit jen na dobré slovo je obrovksý risk!!A půjčit navíc cizímu člověku..kdyby to byl aspoň nějaký člen rodiny, tak to jakž takž chápu. Co nechápu j blbost lidí 8o
Jink:Pokud s ní nemáš uzavřenou smlouvu, nebo nemáš podepsanou smlouvu, nezmůžeš nic. Půjčka je napsaná na tebe, ty sis ji dobrovolně vzala a musíš ji splácet ty. Banku nezajímá, že ses nechala ukecat. Takové lidi fakt nesnáším, co někoho ukecají a pak mu nedají ani korunu a jejich rodina pak živoří :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.8.13 08:05

@Sysel-v-tísni už jí někdo prořezal gumy u obou aut a s ní to nehlo.Kdo to byl dodnes nikdo neví ale fakt se nedivím..
svědky máme dokonce i ty lidi z providentů apod jsou ochotní tohle dovědčit protože to věděli že je to pro ní, jsou schopní svědčit a jiní lidí kterým dluží a dlužila, že si půjčila podvodem apod ale k čemu to bude když se hodila do insolvence.ted dělá samozřejmě ty brigády na černo.
Jak je možné že insolveční správce nezkoumá jakto že si jede na dovolenou?

• Nahlásit
  • Citovat
18156
2.8.13 08:06
@Anonymní píše:
Ahojky holky vím že jsme udělala chybu ale hlava mi nebere, že tento stát se dá fakt krásně očůrat.

Tak pokud by lide ocuravali tento stat pouze timto zpusobem, to by se mne spalo :-)

Prosim Te, jak vas premluvila k tomu, aby jste si vzali pujcku misto ni? Pokud by ji v dobe, kdy kazda banka ci nebankovni spolecnost cpe lidem vsemozne pujcky a kreditni karty, tak asi budou mit sakra duvod. S penezmi se rozlucte, kamaradkou take a zapremyslej o partenrovi, ktery dela takoveto kroky za Tvymi zady.

Příspěvek upraven 02.08.13 v 08:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
2.8.13 08:07
@Anonymní píše:
@Sysel-v-tísni už jí někdo prořezal gumy u obou aut a s ní to nehlo.Kdo to byl dodnes nikdo neví ale fakt se nedivím..
svědky máme dokonce i ty lidi z providentů apod jsou ochotní tohle dovědčit protože to věděli že je to pro ní, jsou schopní svědčit a jiní lidí kterým dluží a dlužila, že si půjčila podvodem apod ale k čemu to bude když se hodila do insolvence.ted dělá samozřejmě ty brigády na černo.

ale vy jste opravdu měli zákonnou možnost se do insolvence přihlásit. Tam by se použili svědci a pod.. ale pokud jste to neudělali a insolvenci už má, tak je pro vás pozdě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.13 08:07
@martina.se píše:
Pokud je v insolvenci a vy jste se včas do ní nepřihlásili, tak máte bohužel smůlu :zed: jj, je tohle možné, lidi jsou stále, bohužel, natolik naivní, aby si brali půjčky pro cizí lidi.. splácejte a doufejte, že vás to nepostihne takovým způsobem, že se dostanete do solusu (to se totiž taky může stát)… chjo toto :zed:

insolvenci ještě máem čas se přihlásit ale copak můžeme když to nemáme písemně?

• Nahlásit
  • Citovat
29386
2.8.13 08:08

Půjčila si podvodem? Jako že na vás? V tom případě jste spoluviníci, ne? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092

Já teda nechápu, jak se jí podařilo sehnat tolik lidí, kteří jsou tak hloupí a vzali si pro ni půjčku, to mi nejde do hlavy…a teda ještě jí to dát jen za dobré slovo, bez papíru, to už je úplně na palici…

Pokud v těch půjčkách nijak nefigiruje její jméno, tak podle mě máte smůlu a smířila bych se s tím, že už ty peníze asi nikdy neuvidíte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18156
@Anonymní píše:

No mozna proto, ze zkouma, kolik ma tem lidem zbyt a ne to, jak s nimi nalozi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
2.8.13 08:11
@Anonymní píše:
insolvenci ještě máem čas se přihlásit ale copak můžeme když to nemáme písemně?

samože můžete, budete muset dokázat, že jste si pro ní půjčili, ale pokud máte svědky, tak to půjde. Jen počítej s tím, že jestli dostaneš něco zpět, tak max 50 %, víc toho asi nebude.. záleží na výši dluhu, který ona má..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 08:12
@Anonymní píše:

Upřímně - prořezat gumy u auta a dát někomu po držce, to je sakra velký rozdíl. Na nové gumy si zase někde vypůjčí. Až jí pár ukrajinských borců vyhodí čelist z pantů a přerazí obě ruce s tím, že má na vrácení peněz týden, tak nevěřím tomu, že by byla v klidu.
A pokud někdo správci nedal avizo, že si jezdí na dovolenou, proč by to prošetřoval? Tady se lidi moc nepřetrhnou, když jde o chronický dlužníky, protože kde nic není, ani čert nebere…
Máme taky jednoho takového dlužníka, exekuci na něj a co? Je vedený na úřadě, oficiálně nic nemá, je bez práce, co si na něm kdo vezme?! Exekutor na to kašle, protože vyrazit něco z člověka, který má TP na úřadě a je bez práce, to je o ničem. Takže už jen těch pár přes držku a to bys koukala, jak to funguje. Jenomže v našem případě to není o čtyřiceti tisících (ty bych i oželela), ale o půl milionu v základu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama