Jak je váš partner empatický v těhotenství?

Anonymní
3.8.20 19:12

Jak je váš partner empatický v těhotenství?

Zajímalo by mě, jak se váš partner choval v těhotenství. Ptal se, jestli nechcete třeba uvařit kavu, jak se cítíte..Udělal masáž když vás bolely zada, převzal za vás domácí prace, když jste byla unavená? Zajimal se, jestli dítě kope, pozoroval rostoucí bricho? Byl více přítomny, než ‘v normálním stavu’?

U nás mi přijde, že to muž bere tak, že všechno je samozřejmost. Chová se, jako bych nebyla těhotná a někdy mne to mrzí. Zase si ale říkám, že mužský svět je pravděpodobně jinde.. dokážou vůbec pochopit, čím si procházime?

Jak vy to mate/měly jste?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
206
3.8.20 19:17

Mému muži dlouho nedocházelo, že bude mimčo. Ale staral se o mě, když jsem :poblion:, byl u mě, převzal některé povinnosti, staral se. Na druhou stranu, tohle by udělal i v případě, že jsem nemocná… I v případě, že mě bolí záda (i jako netěhotnou) mi je namasíruje. A Teda naopak to funguje taky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8437
3.8.20 19:18

Ahoj. Předchozího zajímalo jen jméno. Jinak se o nic nezajímal. Taky mě to mrzelo.
Současný muž je úžasný. Staral by se o mě nonstop kdyby mohl. Na mimčo se těší a jde to vidět. Zajímá se, stara se. Úplný opak prvního. Cítím se mnohem lépe 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 19:18

Cerstva zkusenost - po 10 letech krásného vztahu, manzel se zamiloval jinde a rekl mi to par týdnů pred porodem. Jakoby se nechumelilo. Takže svet nekterych muzu je asi trochu jinde :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 19:19

Ten můj empatický nebyl. Prakticky s ničím nepomohl. Když bych v 7. Měsíci neudělala scénu, že je třeba začít připravovat pokoj pro dítě (vyklidit starý nábytek, vymalovat apod.), tak by neudělal nic snad do teď. Po porodu to bylo a je ještě horší. Je to jeden z důvodů proč uvažuji o rozvodu.

• Citovat
  • Nahlásit
13268
3.8.20 19:26

Tak ja těhotenství nebrala jako nemoc a sama sem fungovala normálně, tak nevím, proč by se chlap měl chovat jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
3.8.20 19:27

Manžel byl (a je) velmi empatický, chodil se mnou na všechna vyšetření, vše ohledně miminka jsme spolu probírali a rozhodovali spolu. Když si pro nás přijel do porodnice, tak předtím doma nachystal krásnou výzdobu, uvařil a uklidil. Zajímal se i o průběh porodu, řešili jsme spolu předem porodní plán, šli na kurz. Na bříško mluvil, chodil mi do obchodu pro to, na co jsem si zrovna vzpomněla, že bych si dala. Když mi bylo špatně, tak si ke mně lehl na gauč a odpočívali jsme spolu.

Zkrátka na 100 %, ale nepřekvapilo mě to, jsme spolu 11 let a takový je náš vztah od začátku, fungujeme takto oboustranně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
918
3.8.20 19:31

Manzelovi to taky dlouho nedocházelo… Az kolem 30tt az jsem mela poradnej pupek a kopance se zesilily (a on uz jen ziral jak se mi vlni bricho), pak mu doslo, ze nejsem jen tlustoch, ale pomalej tlustoch co vyzaduje trosku vic pece :mrgreen:

A me to nijak neurazelo, ze jsem nebyla obskakovana jak princezna, fungovala jsem az do porodu normalne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3201
3.8.20 19:34

Muž dokud jsem nebyla kulatá vůbec těhotenství neřešil. Ale jinak chápe, ze jsem unavená, stará se o syna, o mě když si řeknu, akcne úplně ne. Každopádně když zahlasim, ze bych něco rada, tak se snaží :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5836
3.8.20 19:38
@lachtanice86 píše:
Tak ja těhotenství nebrala jako nemoc a sama sem fungovala normálně, tak nevím, proč by se chlap měl chovat jinak

Těhotenství sice není nemoc a hezký vztah s respektem a porozuměním není samozřejmost, škoda, že jsi ho nezažila. Je moc fajn, když se muž k těhotné ženě chová s větší láskou než jindy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4127
3.8.20 19:40

Nejsem nemocná ani riziková. Choval se, a chová normálně. Nemrzi mě to, není důvod me obskakovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1654
3.8.20 19:41

Byl uplne stejne empaticky jako jindy. V praxi- pokud clovek neco chce, musi mu to rict. Trikrat. Treba „pojd pohladit bricho a neco rict malemu“. Ale pak to ochotne udela, to zase jo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4127
3.8.20 19:42
@Kfětoslava píše:
Těhotenství sice není nemoc a hezký vztah s respektem a porozuměním není samozřejmost, škoda, že jsi ho nezažila. Je moc fajn, když se muž k těhotné ženě chová s větší láskou než jindy :kytka:

Smutný že ženy požadují hezké chování a empatii jen v těhotenství. My s normálními partnery máme hezky vztah i bez břicha. ;) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2637
3.8.20 19:48

Ne, ne, ne a na vše ostatní taky ne. Fungovala jsem normálně. Jednou umyl koupelnu, možná častěji vysal. Od 8m zrušil veškeré sluzebky. A mou zadost. Chodil se mnou na screeningy, na břicho když kopalo sahal jen na vyzváni, nebo pak večer v klidu když jsme sli spát. Zas do porodnice me ke konci na kontroly zarputile vozil i když jsem rikala, ze muzu busem. Při porodu se ode me nehnul a viděl vše včetně kráteru po tom co jsem porodila a sili me a stále se mnou s nadšením spi. Do porodnice chodil denně a strávil tam vždy víc času než vůbec byly návštěvní hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
3.8.20 19:49

Manžel mě především litoval, když jsem 4 měsíce 20× denně hulakala do mísy. Takže se ptal často, jak mi zrovna je. Byl ochotný, co jsem potřebovala pomoct, to pomohl. Není to sice nemoc, ale jiný stav to je a já se opravdu necítila jako jindy a nebyla jsem schopná dělat všechno. A to jsem nebyla na nemocenské ani neměla rizikové těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama