Jak jedí vaše roční děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16559 příspěvků 13.10.14 09:52
Jak jedí vaše roční děti?

:mavam: Synovi byl rok a poslední dobou mám pocit jetli nemá hlad :oops: jestli mu nedávám málo. Kolem půl 4 až 4 ráno má sunar 180ml, pak ještě kolem 7 ráno taky těch 180ml, někdy 210ml, ale to nechá, nevypije všechno, v 10 má bílý jogurt, v kočárku na procházce kousek jablíčka, rohlíku apod.pak oběd, zeleninu s masem a přílohu to jí kolem 13 hod. kolem 16 hod. ovoce a pak má kolem 17:30 večeři, to jsem teď zavedla nově, dřív měl jem mlíko před spaním. K večeři má většinou chleba s něčím a okurku, rajče nebo papriku. Chodí spát kolem 18:30,dýl nevydrží a to ještě vypije trochu sunaru. S večeří mám problém že když sní chleba, už nechce pak mlíko, potřebovalo by to ai větší čaový odstup, zkoušela jsem to ale výsledek byl přetažený dítě :zed: :nevim: Pak váhám jetli ještě ráno k tomu mlíku nepřidat snídani - kaši, chleba s marmeládou… :think: Můžete mi poradit jak jedí vaše děti? :hug:

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20224 příspěvků 13.10.14 09:59

Mame mliko i snidani, nabizim a co sni tak sni. Vecer mame normalne veceri teplou, pak kojim.

RoseK
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 13.10.14 10:08

Ja mam 11 mes. a rano vypije 330 ml sunaru, pak k svacine o pul 10 ma pecivo s necim nebo ovoce, k obedu maso + zel + priloha, odpoledne jogurt a vecer v sest veceri kasi a dopiji se 100 ml sunaru. Pokud ti dite prijde hladove, pridej :) na to asi recept neexistuje. Myslim, ze tvuj ji tak akorat :) ale jak rikam, neznam ho, nevidim jak se chova, podle popisu fakt nepoznam, jestli je hladovy nebo jestli je treba pridat. Nabizej a uvidis.

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 13.10.14 10:09

@mahdalka moje 10mes ji mnohem casteji nez co 3h a sni vice nez tvuj rocnak. Po ranu 7-8:30 2× MM, v 9:30 snidane - chleba s necim, okolo 12 klasicky obed, okolo 14 - 15 presnidavka, okolo 16:30 - 17:30 jogurt a 19:30 kase, ve 20 kojo
V prubehu dne mezi jidly dostava ruzne neco do rucky (rajcatko, paprika, ovoce, kousek syra, piskot, krupka, rohlik,…)

slivovicka
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 13.10.14 10:15

Ja davam prckovi:
snidane - chleba s maslem nebo lucinou ci zerve obcas s platkem syra, otestoval uz i trochu domaci marmelady a k tomu caj. Mel i vanocku s maslem a k tomu tak 150 sunaru.
svacina - ovoce co je zrovna doma, takze ted hlavne jabka nebo hrusky. Obcas domaci presnidavka
obed - vetsinou masozelenina, ted uz parkrat to co ja jen nekorenene, obcas sklenicka. Sni tak 250 g a obcas se tvari, ze chce jeste.
Odpoledni svaca - jogurt, kase, ted nove zkousim puding s tvarohem. Taky sni tak 150 az 170 g a rozciluje se, ze chce jeste.
Vecere- ji s nami chleba s maslem nebo s lucinou. Obcas toto vynecham, protoze by nebyla pauza.
A pred spanim mleko cca 200 ml i vic.
Co myslite, mam neco menit?

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 13.10.14 10:18

Moje roční dítě asi není ten „správný vzorek“, jí pořád. Známí si z toho už dělají srandu, že našeho malého vidí jen se žvancem v ruce. :mrgreen: Což jsem teda ráda, protože starší teda jídlu zase moc nedal, byl dost vybíravý a rozjedl se v podstatě až teď ve školce. Jinak teda syn má ráno 300 ml UM, pak chodíme s bráchou do školky, snídá po příchodů domů - chleba nebo vánočku, většinou mu stačí půl krajíčku, pečivo mu moc nechutná. Během dopoledne se cpe ovocem - hrozno, mandarinky, jabka…, toho dokáže spořádat opravdu hodně. V poledne má oběd, sní polévku i druhé, na odpolední svačinu mívá ovoce, piškot, sušenku, jogurt (ty mu ale moc nejedou)… To jsme už většinou venku, takže zkrátka něco, co lze dát do krabičky a jíst venku. Večer má večeři - polévku, dušenou zeleninu, brambor na másle, pečivo s pomazánkou… před spaním, hodinu až hodinu a půl po večeři pije ještě 300ml UM. Spí celou noc, takže další až zase ráno. Hodně jí to ovoce a zeleninu, čerstvé, přesnídávky mu nechutnají a nejí to, pečivu moc nedá, to většinou sní tu přílohu, nechutnají mu ani žádné dezerty typu lipánek, tvaroháček…, nechce ani ty jogurty. Takže jeho jídelníček se většinou momentálně skládá hlavně z vařeného jídla, mléka, čerstvého ovoce a zeleniny.

aleba
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 58 inzerátů 13.10.14 10:24

Přijde mi to naprosto v pohodě, mám teda sice 10 měsíční ale jí toho tak půlku, je nejedlík. Snad bys poznala kdyby měl hlad a byl nespokojený ne?

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 13.10.14 10:39

Hmm, tak koukám, že můj malý jí oproti těm vašim dost mizerně :? Chleba plive a krmí tím psa, oběd do něj musím málem rvát, a co se týče chřoupání do ruky, zvládně rohlík a křupky, vším ostatním se mi začne dusit. Ráda bych mu dala na křoupání také nějakou zeleninu/ovoce, ale nějak se s tím v té papuli neumí poprat. Dokud jsem mu to mixovala na pyré, do 10m jedl krásně. Jakmile tam ale teď má jen drobné kousky, plive. Přikládám to nechutenství k růstu zubů, ale to dušení čímkoli, no nevím. :?

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.10.14 10:51

Náš teda teď jí 6:00 250ml UM, 8:00 kaše, 10:00 ovoce, 12:00 maso + zelenina,14:30 jogurt se sušenkou, 17:00 kaše (brzo nahradíme chlebem s lučinou, ale teprve se učí kousat), 18:30 90ml UM a chrní. A též mám pocit, že má hlad, protože mi dneska v půl 10 už brečel a včera jsem dávala kaši v 16:30. Nevím, jestli zvětšit porce, nebo mezitím něco do ruky (aby zase pak jedl, co má).

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 13.10.14 10:59

V noci a k ránu mlíko vypije 150-210 jak kdy, kolem 9 občas přesnídávku, někdy i 3/4 chleba s lučinou, máslem, pomazánkou…v kočáře kousíček jablka/hrušky/o­kurky/sýra, 11:30 oběd, který bojkotuje, pokud ot není normální dospělácký jídlo, takže jsem z něj trochu na mozek, co mu stále vymýšlet. 15:00 bílý jogurt, odpo v kočáře zas nějaké to ovoce, zeleninu, křupky, rohlík,…18:00 domácí kaše z čehokoliv s ovocem nebo jen sirupem a před spaním ještě trochu mlíka
mně připadá, že ti dítko jí tak normálně :nevim:

nunik
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 13.10.14 11:01

My jíme uplně jinak, prcek má na starosti uplně jiný věci, než je jídlo..mlíko nechce od malička, takže do něj ke snídani horko těžko nacpu 100 - 150 ml mlíka, pak většinou zbaští nějakou křupku a se mnou snídá, co mám já, někdy rohlík někdy ovoce, ale to jen tak ďobe, ke svačině jogurt kolem půl 10, v půl 1 má oběd, masozeleninu s přílohou, nemá moc rád maso, to mi většinou plive, sní ho jen v polívce bez problému, venku nějakou křupku, nebo kousek pečiva nebo Brumíka, kolem půl páte, když se vracíme domů má přesnídávku a kolem půl osmé večeři, něco podobného jako na oběd, většinou dělám hustší polévku, jednou týdně jsem mu nechala kaši z UM s ovocem, nebo má pečivo s uzeninou, můj tatka dělá v masném průmyslu a vyrabí mi spešl šunku a párky pro malého…během dne se snažím nabízet kousky ovoce nebo zeleniny, co si každé ráno připravuju čerstvé do dozičky do ledničky, takže si dá i to…i tak mám pocit, že jí hodně málo, prostě na to nemá čas

mahdalka
Neúnavná pisatelka 16559 příspěvků 13.10.14 22:28

Holky díky :hug: Mě se právě malej začal vrhat na jídlo :nevim: tak nevim jestli to třeba neni tím že má hlad :think: Když mu dopol. dávám jogurt, tak vyleze z židle na stůl a čapne tam nějaký ovoce z miky a hned ho cpe do pusy - neoloupaný :roll: minule mi takhle kolem dokola ohlodal jabko. Když si dám ráno banán nebo ovesnou kaši, tak přijde loudit :D a když jsme v obchodě a jdeme kolem pečiva, tak řičí a ukazuje dokud mu do ruky nedám kus rohlíku. Zapomněla jsem napsat že je dost temperamentní a živej, tak má možná rychlejší spalování a pak má hlad :think: Dřív jsem mu dávala ráno jen mlíko a pak na svačinu jogurt, ale evidentně mu to nestačí, tak mu začnu ještě k mlíku dělat kaši nebo chleba s něčím. A doteď měl večer před spaním jen mlíko, je to pár dní co jsem mu začala dávat chleba s něčím a občas polívku. Jako mimčo byl baculatej, ale teď se dost vytáh a přijde mi hubenej.
Jinak to ovoce a zeleninu do dozičky mu taky dělám :palec: a pak si to bereme ven, ovoce i zeleninu naštěstí může :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >