Reklama

Jak jednat s partnerem cholerikem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 22:50
Jak jednat s partnerem cholerikem

Ahoj omlouvám se za anonym. S manželem jsem 8 let, máme dvě děti. Před pul rokem jsme měli svatbu. Nějak po té svatbě šlo vše do h… Neumíme spolu nic řešit, jako dva rovnocenní lidi. On je těžký cholerik, vše ho vytočí a on to i přiznává, choleričost je prý jeho podstata a měnit ji nehodlá- jakmile ječí on, je to normální. Jakmile na něj zvednu hlas já, okamžitě jsem hysterka. Ve všem má pravdu on, co řeknu já je blbost. Prostě nemám pocit, že bysme si byli rovnocennými partnery. Hlavně se hádáme kvůli toho, že je doma neuklizeno. On pracuje celý den, nekdy i víkendy. Já pracuju z domova, takže jak mám čas, když jsou děti ve škole a ve školce)- do toho se učím s dcerou, starám se o zvířata, vařím, uklízím,(ne moc pořádně teda podle něj) zařizuju ruzné věci, prostě toho mám na bedrech tolik, že usínám cestou do postele.On Když má volno tak taky poklidí nebo uvaří, jedem nakoupit. Jeho uklid je prostě TOP. ale už několikrát mi bylo řečeno, že uklízím jak prase. Už nevím jak mu mám vysvětlit, že už to prostě nedávám. Nechci se nijak obhajovat, ale mám 1. st, invalidní duchod- mam schizoafektivní poruchu a někdy mám sama se sebou co dělat, abych každé ráno vylezla z postele. U každé návštěvy psychiatričky ji tam brečím, jak už mám všeho dost. Asi tak- nikdy si nevšimne, co vše ma uklizené, jen komentuje to co třeba zrovna není- třeba má na stole hračky od dětí. tak je vezme a rozháže jim je po zemi, nebo hodí do pokoje. Taky jeho oblíbená hláška je, že ví že nikdy neměl mít děti, ale že na to už je pozdě. Přemýšleli jsme o manželské poradně, ale já doufám, že poradce řekne jemu že toho chce po me moc, a on pry zase doufa že poradce řekne mi, že on je naprosto v pořd´ádku a že ja bych měla se sebou něco dělat, tak si hledám na netu poradce, ale třeba má někdo nápad, jak to vyřešit :-) děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 18.03.18 22:57

Neřeste úklid, to opravdu není důležitá věc pro zivot. A asi kdykoli by začal řvát či argumentovat, bych se zvedla a odešla z místnosti..a pokud se sebou nehodlá nic dělat a vždy si stoji za svou pravdou, tak vás to jednou stejně rozdělí..

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 18.03.18 23:01

Nepochopím, proč sis ho vzala. Pokud s tím on nechce nic dělat, budeš kolem něj celý život chodit po špičkách a stejně toto bude špatně

růžový achát
Závislačka 3970 příspěvků 18.03.18 23:11

Tvl.. 8o..My mame v telocvičně na ay-fly asi 10 obrovských boxovacích pytlů a pytlíků a různe terapeuticke pomůcky tohoto typu, pořád po nich pokukuji, a hledam důvod proč si box vyzkoušet. Být tebou zkusím nějakou variantu bojového sportu, zvedne ti sebevědomí s v momentě, kdy by na mne manžel zařval, že uklizím jako prase už by seděl před barakem s kufrem plnym trenek. Teoreticke uveď v praxi.Jsi nemocná a chová se k tobě jako prase… a to se asi u vas doma může, to je povoleno?

Lenka_Hal
Závislačka 4547 příspěvků 18.03.18 23:27

Hele, ja mam doma taky cholerika, ale tohle neni problem tveho muze, sorry, on je vul. Ty pracujes z domu, to ale neznamena, ze mas vic casu na nejaky uklid. To co je doma, je na pul, oba pracujete. Takze by mel trochu vic hybnout svym cholerickym zadkem :think: Teda, kdyby mi zkusil kritizovat muj uklid, tak ma ihned naordinovano to predelat. Podle mne potrebujes trochu zvednout sebevedomi, ono lide plni pochybnosti vetsinou obhajuji sva prava dost chabe… :think:

Mart81
Závislačka 2651 příspěvků 18.03.18 23:36

Když je někdo cholerik, tak snadno a rychle vzplane, vytočí se.

Ale to, že se někdo vytáčí kvůli tomu, že ten druhý podle něj uklízí špatně a tak ho za to neustále buzeruje, to neznamená, že je cholerik. To znamená, že je debil. ;)

Zkuste si s ním o tom promluvit v klidu, že vás to ničí a týrá, že prostě nemáte na to, abyste plnila jeho představy a ani k tomu nemáte důvod. A že svým přístupem vám bere i zbytek energie a motivace nejen uklízet, ale i vůbec fungovat a žít. A buď sleví a začne se chovat jako člověk k člověku nebo kvůli tomu, že nedokáže překousnout vlastní pýchu a třeba snést hračky dětí na stole, či je v tichosti odnést nebo dětem normálně říct, aby si je přišli uklidit, přijde o rodinu.

Asi toho má také hodně, takže je třeba mu nevyčítat, jen ho seznámit s tím, jaké je to pro vás. A příště, když bude zase řvát a dělat scény kvůli úklidu mu můžete říct, že tedy dobrá, vy jste to uklidila nejlépe jak jste zvládla, ale pokud je to pro něj málo, tak ode dneška už tu konkrétní věc uklízet nikdy nebudete a necháte to na něm, protože uznáváte, že on to zvládá lépe a bude lepší, když to bude vždy uklizené podle něj. A takto s každou věcí, kvůli které začne zbytečně nadávat.

Příspěvek upraven 18.03.18 v 23:41

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 18.03.18 23:41

No, druhá otázka je, jestli zadavatelka uklízí, nebo fakt je prase.
Omlouvám se, ale každý, kdo viděl aspoň dva tři díly Výměny manželek, nějak nemůže pochybovat, že představy o úklidu se mezi lidma fakt dost liší :nevim:

Já osobně nechápu, jak jde s někým žít osm let, porodit mu dvě děti a PAK vymýšlet, jak s ním mluvit a bydlet 8o 8o 8o

Zvednout sebevědomí, hm, to se nemocnému člověku líp řekne, než udělá… :nevim: Terapie je dobrý základ, nečekala bych zázraky a prostě zkusila zapracovat na vás obou… Jestli to u manžela půjde, to je otázka. Pokud to bude nekompatibilní, tak rozchod… jako ryze analyticky se na to nic moc víc říct nedá :nevim:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 18.03.18 23:46
@Anonymní píše:
Ahoj omlouvám se za anonym. S manželem jsem 8 let, máme dvě děti. Před pul rokem jsme měli svatbu. Nějak po té svatbě šlo vše do h… Neumíme spolu nic řešit, jako dva rovnocenní lidi. On je těžký cholerik, vše ho vytočí a on to i přiznává, choleričost je prý jeho podstata a měnit ji nehodlá- jakmile ječí on, je to normální. Jakmile na něj zvednu hlas já, okamžitě jsem hysterka. Ve všem má pravdu on, co řeknu já je blbost. Prostě nemám pocit, že bysme si byli rovnocennými partnery. Hlavně se hádáme kvůli toho, že je doma neuklizeno. On pracuje celý den, nekdy i víkendy. Já pracuju z domova, takže jak mám čas, když jsou děti ve škole a ve školce)- do toho se učím s dcerou, starám se o zvířata, vařím, uklízím,(ne moc pořádně teda podle něj) zařizuju ruzné věci, prostě toho mám na bedrech tolik, že usínám cestou do postele.On Když má volno tak taky poklidí nebo uvaří, jedem nakoupit. Jeho uklid je prostě TOP. ale už několikrát mi bylo řečeno, že uklízím jak prase. Už nevím jak mu mám vysvětlit, že už to prostě nedávám. Nechci se nijak obhajovat, ale mám 1. st, invalidní duchod- mam schizoafektivní poruchu a někdy mám sama se sebou co dělat, abych každé ráno vylezla z postele. U každé návštěvy psychiatričky ji tam brečím, jak už mám všeho dost. Asi tak- nikdy si nevšimne, co vše ma uklizené, jen komentuje to co třeba zrovna není- třeba má na stole hračky od dětí. tak je vezme a rozháže jim je po zemi, nebo hodí do pokoje. Taky jeho oblíbená hláška je, že ví že nikdy neměl mít děti, ale že na to už je pozdě. Přemýšleli jsme o manželské poradně, ale já doufám, že poradce řekne jemu že toho chce po me moc, a on pry zase doufa že poradce řekne mi, že on je naprosto v pořd´ádku a že ja bych měla se sebou něco dělat, tak si hledám na netu poradce, ale třeba má někdo nápad, jak to vyřešit :-) děkuji

K poradci bych urcite zasla. To co popisujes neni jednani cholerika ale zamindrakovaneho cloveka. Muzes se bud branit protiutokem, pokud mas dost sil a nebo pomalu premyslet jak od nej nejlepe odejit. Pokud s tim nebudes nic delat muze se to stupnovat. Drzim palce at to dobre dopadne :kytka:

Chytrak
Závislačka 2538 příspěvků 18.03.18 23:56

Takze tvrdis, ze duvod proc se to podelalo je vase svatba :mrgreen:

Doporucuji jednat s nim v rukavickach, kdyz za 8 let si na to jeste neprisla…

Anet 2
Povídálka 11 příspěvků 19.03.18 00:23
@Chytrak
@Chytrak píše:
Takze tvrdis, ze duvod proc se to podelalo je vase svatba :mrgreen:Doporucuji jednat s nim v rukavickach, kdyz za 8 let si na to jeste neprisla…

Asi tak no…

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2497 příspěvků 19.03.18 04:45

Tak pán je prý cholerik. :lol: Obyčejnej despota je to.
Ale pobavilo. :mrgreen: :palec:

Nechapu, ze nekdo takovej si najde ženu, ktera si ho DOBROVOLNE vezme a ma s nim dokonce deti. Vydrzet s nim tolik let, s tim jeho přístupem, to je slusnej sebemasochismus.

I kdybys byla tak moc neporadna, coz pochybuju, protoze by s tebou pravděpodobně nevydrzel tolik let, a uz vubec by si te nevzal za zenu, kdyz jak sam tvrdi, je dokonaly uklid pro nej tak strasne dulezity, tak TO V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEOMLOUVÁ JEHO UCHOVÁNÍ K TOBĚ! Jeho to proste bavi, vyziva se v tom a jsi jeho oblibenej „fackovaci“ panak, nic vic.

Mimochodem, pro deti to musi byt super, žít v takove „milujici“ rodinne atmosfere. Slusnej zaklad na vředy, minimalne.

PROČ UŽ DÁVNO NEMÁTE NĚKOHO NA UKLID? Jednou tydne by to takova palka nebyla a za tu ulevu by to stalo.

Jo, uz vim, prisel by o oblibenej „duvod“ pro tohle svoje prachsprosty urazeni a řev. :roll:
I kdyz je vicemene jasny, ze i pres sebelepsi uklid, by si pravděpodobně nasel zase neco jinyho. Zvyk je železná košile. :?

Příspěvek upraven 19.03.18 v 06:00

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 19.03.18 05:11

To, ze chlap prudi, vubec nesouvisi s cholerickou povahou. Proste je protivny a cim bude starsi, bude protivnejsi :?
Ja uz chlapovi i vyhrozovala rozvodem, jestli nam doma neprestane kazit prijemnou naladu, protoze kdo to ma dlouhodobe vydrzet, ze jo? :roll: Zrejme jsem mu tim nasadila brouka do hlavy a uvedomil si, ze muzu odejit a on zustane sam, coz asi nechce. Je potreba, aby si jak muz, tak zena uvedomili, ze manzelstvi je vztah partnersky a rovnocenny, nikoliv majetnicky a nadrizeny x podrizeny :nevim:

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2497 příspěvků 19.03.18 05:41
@Anonymní píše:
Před pul rokem jsme měli svatbu. Nějak po té svatbě šlo vše do h… Neumíme spolu nic řešit, jako dva rovnocenní lidi.

Promin, ale svatba za to opravdu nemuze. To je o pristupu k sobe navzajem, ne o tom, ze jste po letech rodinnyho zivota, podepsali dodatecne nekde uredni lejstro. Neni to kletba :mrgreen:

Spis si myslim, ze jsi to tolik nevnimala, nevidela, nebo nechtela videt. :nevim:

Taky je mozny, ze se treba krapet krotil a ted, kdyz jsi konecne jeho zena, tak si mysli, ze te ma jistou a jen razantneji, naprosto bez obalu, utahuje šrouby… Utahuje a utahuje a ty ses najednou, po letech, probudila ze sna s hlavou ve svěráku…

káťa
Extra třída :D 12628 příspěvků 19.03.18 05:55

Taky jsem cholerik a můj táta býval echt cholerik, ale takhle jsme se nikdy vůči svým partnerům nechovali.
Tvůj manžel není cholerik, ale DESPOTA. Je úplně jedno, jak moc vysurujes nebo se budeš snažit, on si vždycky najde důvod, proč tě ponižovat. A baví ho, že ty se z něj klepes a bojíš ho. Nejste rovnocenní partneři, ale jak zamindrákovaný bachař s muklem.
Na to poradna nepomůže, uleví ti jediné rozchod. Bohužel nechápu, proč jsi byla tak. hloupa a před půl rokem si ho brala. Nevěřím, že se vydržel 7,5 roku zcela přetvařovat a hrát milujícího partnera a až po svatbě sklouznout k tomuhle hnusu…

martasesek
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 19.03.18 06:01
@Ms.Ragdoll píše:
Promin, ale svatba za to opravdu nemuze. To je o pristupu k sobe navzajem, ne o tom, ze jste po letech rodinnyho zivota, podepsali dodatecne nekde uredni lejstro. Neni to kletba :mrgreen:

Spis si myslim, ze jsi to tolik nevnimala, nevidela, nebo nechtela videt. :nevim:

Taky je mozny, ze se treba krapet krotil a ted, kdyz jsi konecne jeho zena, tak si mysli, ze te ma jistou a jen razantneji, naprosto bez obalu, utahuje šrouby… Utahuje a utahuje a ty ses najednou, po letech, probudila ze sna s hlavou ve svěráku…

Svatba viníkem je, je to bod zlomu, ve kterém mohl projevit svou skutečnou povahu. Do svatby neměl nic jisté a proto se snažil držet se na uzdě. A svatba je pro něj něco jako kupní smlouva. :cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama