Jak jednoduše vysvětlujete dětem šikanu?

2675
3.4.17 07:56

Jak jednodusse vysvetlujete detem sikanu?

Ahojky holky, otazka je jasna, jak vysvetlujete detem sikanu? mate nejaky jednoduchy postup? navod? :nevim:
Dekuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57505
3.4.17 08:35

Že šikana je, když jeden ubližuje druhýmu. Říkala jsem jim, že to někdy nemusí vypadat rovnou jako ubližování, ale že to ten jen může brát jako srandu,. A že když si chci dělat srandu, tak to musí jako srandu brát oba. A když si jeden dělá srandu z druhého, tak to může být i obráceně, že si ten druhý může dělat srandu z druhého.
Vysvětluji, že když jim někdo dělá něco, co je jim nepříjemné, tak to musí tomu druhému říct, že je jim to nepříjemné a nepřejou si, aby to dělal. A když to opakovaně nepomůže, tak je třeba poprosit někoho o pomoc, většinou dospěláka, mámu, táta, učitelku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22581
3.4.17 08:56
@Kralikcek píše:
Ahojky holky, otazka je jasna, jak vysvetlujete detem sikanu? mate nejaky jednoduchy postup? navod? :nevim:
Dekuji :mavam:

Já jsem prostě dětem řekla, že nemají dělat něco, co se jim nelíbí. Jsou teda ještě hodně malé. Ale třeba přišla nejstarší holka s tím, že jí jiná vlastně vydírala. Tak jsem jí vysvětlila, že to taky není dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
3.4.17 10:08

Teď jsem viděla na FB nádherné povídání.. Kdy učitel vzal hezké jablko, dal ho dětem a ty řekly že ano, je hezké a není na něm nic špatného. Vzal ošklivé jablko, řekl, že je ošklivé a hodil ho na zem. A řekl, aby každé dítě jablku řeklo něco ošklivého a hodilo ho na zem. Pak obě rozkrojil, děti to potlučené nechtěly jíst. Vysvětlil jim, že každé ošklivé chování zanechává v člověku otlučeniny a ubližuje mu.

Je to na sdilejte.to Učitel dal žákům lekci, na kterou nikdy nezapomenou

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama