Jak ještě na atopický ekzém?

Napsat příspěvek
2205
27.1.17 08:33

@Lucibi Ahoj, dceri se to cas od casu taky objevi a nam se moc osvedcilo koupit v lekarne konopnou mast (znacka, tusim, canabis). Jako nevoni, ma lehce zelenou barvu, ale bylo to prvni co skutecne zabralo a to temer okamzite. Prestala se skrabat a do 3-4 dni nemela na kuzi ani flicek :potlesk:
Pak mam kamaradku z Polska, ktera neda dopustit na ovesne vlocky. Jemne ovesne vlocky nasype do ustrizene spicky od silonek a tim se myje ve vane…ze pry ji to doporucil jejich lekar, ale zkusenost nemam :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
27.1.17 08:34
@Lucibi píše:
Ahoj maminky, mám 7,5 měsíční holčičku a zhruba od 2 měsíců se trápíme s atopickým ekzémem. Vzdycky nam při zhoršení pomáhal locoid s kortikoidy, ale teď bych ho musela dávat každy tyden :-( uz jsem bezradna - vyzkoušela jsme spoustu promazavacich krémů (linola, indulona, lipobase, bioderma atopic) a nic nezabírá…navíc se chuďatko moje pořad škrábe, takže se v noci vůbec nevyspí - fenistil kapičky moc nezabiraji :-( kojila jsem 5,5 mesice, pak jsme přešly na Nutrilon, ale normální (alergy care nechtěla a H. A. jsem nezkousela). Mám ho zkusit? Myslíte, ze ho bude pít když alergy care nechtěla?
Dekuji vám za každou radu.

Moje kamarádka má atopický exém léta…skoušela všechno, nekolik krát by taky hospitalizována na kožní klinice, chodila k mo
ri, mastila se, pak to vzdala…až před 3 lety narazila na informaci, že atopický exém souvisí s imunitním systémem zažívacího traktu a mesic konzumovala prírodné probiotické jogurty, zeleninu s kyselinou listovou a hodne vytamínu B komplex, 3 roky atopiclý exém nemá, já si ji pamatuji s cervenými, rozškrábanými rukami, na nohách vzadu to samí, krk mela vždy červený a taky tvár…teď je s ní krásna ženská a vždy když se ji vyhodí nejaký flak, když vidí, že jí to znovu začína, tak si tá tú jogurovú dietu s vitaminy B a znovu je bez exému…já vím, že tvé malé díte nemuže držet takovou dietu, napsala jsem to sem jako informaci, která muže být prospěšná, když bude starší.

• Citovat
  • Upravit
12494
27.1.17 08:35

@Lucibi Zdavím, já jsem taky atopik a silný, dcerka 20 měsíců taktéž. Napíšu ti mé postřehy, co se nám osvědčilo.
Za prvé, v zimě se atopák horší, i kdybych se na hlavu postavila. Prostě chybí sluníčko a vrstvy oblečení dělají hodně. Je třeba oblékat tak, aby se malá nezpotila, pot ekzém horší.
Určitě bych komplet vysadila mléko. I za cenu, že si maličká bude zvykat na bezmléčné mléko. Zkus třeba Altheru, tu jsme dávali my, do roka a půl, pak jsme mléko zase nasadili (malá byla bez problémů), ale teď v zimě jí zase ty mléčné výrobky omezuju. Nedávat citrusy, jsou velmi silný alergen…btw. alergenem může být cokoli, je třeba zkusit dietu a poctivě se snažit najít příčinu zhoršení ekzémku. Nám malá chvíli reagovala na banány atd.
Při zhoršeném ekzémku jsem malé prala v pracím prostředku z mýdlových ořechů, je nejšetrnější. Samozřejmě bez aviváže a dvakrát máchat. Teď jsme skoro bez ekzémku, tak peru v Lovele.
Doma každý den vysávám a vytírám, podlahy mám dokonale čisté. Žádný prach. Hodně větráme, nikde nesmí být v bytě žádná plíseň, domácí mazlíčky máme jen nelínavé yorkšírky.
Tím, že promašťujeme, často peru. To znamená oblečení na jeden den a večer ho už dávám do prádla. To samé pyžamko, v promaštěném oblečení se drží prach a je to pak na ekzematické pokožce nepříjemné. Ložní prádlo peru co tři dny. (Ale to platí pro dny, kdy máme buď já, nebo dcerka horší ekzém, jinak ho měním jednou za týden, týden a půl).
Omezit cukr. Cukr podporuje plísně a infekce a ty jdou ruku v ruce s ekzémem. I v ekzémových ložiskách můžou být přemnožené kvasinky atd., je třeba aby MUDr. zvážil přeléčení i nějakou antimykotickou mastí. Stejně tak je třeba hlídat stafylokoka atd., pak je třeba nasadit atb. Stafylokoka poznáš třeba tak, že jsou stroupky do žluta.
Jinak my promazáváme bepanthenem care mast a modrou indulonou, když je pokožka suchá, pokud je ekzém mokvavý, naopak vysušuji a mažu Sudocremem. Když namažeš mastným přípravkem mokvavý ekzém, podpoříš infekci a více pak svědí, tedy alespoň u mne.
Koupele omezit, spíš sprchovat. Když už koupel, tak z ovesných vloček, koupíš v lékárně nebo myslím i v DM.
Zatím takhle, držím palce :kytka:

Příspěvek upraven 27.01.17 v 08:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3547
27.1.17 08:36
@Malike píše:
zkoušela jsi vyšetřovací rukavice? Mě velmi pomohly
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6133
27.1.17 08:36

Někdo tady dával fotku s návodem na koupel z ovesných vloček, dělám pro dceru, dávám i olej. Vana je pak mastná, tak opatrně.
Zkus zajít za dr. a nechat si předepsat mastný základ masti, střídám to leniens mastí. Na předpis, je to lepší finančně.
A nic než mazat, mazat a mazat nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
27.1.17 08:37

@Malike hele, gumovy rukavice jsem vyresila tak, ze jsem kupovala o cislo vetsi a do nich nosila bavlneny rukavice, co se daj poridit ve zdravotnich potrebach. Akorat jsem musela ty bavlneny co pul hodiny menit, aby nebyly vlhky na kuzi, jak se to uvnitr poti. Ted uz to mam na dlanich lepsi, tak zas pouzivam jen ty gumovy. Ale nesmej mit vevnitr ten prasek. Prodavaj se s bavlnenym vnitrkem. Ryby a ostatni fuj veci kucham v jednorazovejch vysetrovacich :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
27.1.17 08:38

Ovesná koupel, jak už tu byla zmiňovaná. Já ty vločky rozmixuju a dám do staré bílé ponožky, zavážu a to dávám do koupele.
Potom nedám dopustit na krém Protopic. Ten se používá následně po léčbě kortikoidy. Ale musí ho taky předepsat doktorka. Plus k tomu z lékárny dělané mastičky na promašťování. Jsou bez konzervantů.
U staršího dítěte pohlídat i jídelníček. Vysledovat a vysadit věci, které nedělají dobře.
Za mě radši zajít na to kožní, ve finále ty mastičky vyjdou levnějc než kupovat všelijaké biodermy /ta se nám teda zrovna vůůůůůůbec neosvědčila/ a podobné drahé přípravky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12494
27.1.17 08:41

@Black Cat U nás taktéž, Biodermy a ostatní mastičky se nám vůbec neosvědčily, spíš naopak alergizovaly. Za mě je nejlepší modrá indulona a bepanthen care mast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
27.1.17 08:44

@Black Cat Protopicem jsem se taky pred cca 15 rokama mazala, tehdy to snad zacinalo. Pak mi to ale mamka zakazala, protoze nekde cetla o souvislosti s rakovinou kuze. Co je na tom pravdy, nevim. Ale ja se radsi tenkrat vratila ke kortikoidum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12494
27.1.17 08:47
@Adeletka píše:
@Black Cat Protopicem jsem se taky pred cca 15 rokama mazala, tehdy to snad zacinalo. Pak mi to ale mamka zakazala, protoze nekde cetla o souvislosti s rakovinou kuze. Co je na tom pravdy, nevim. Ale ja se radsi tenkrat vratila ke kortikoidum.

Ony i ty kortikoidy nejsou žádná výhra. Já mazala kortikoidy skoro celé tělo roky v kuse, nedalo se to jinak. Až po nastavení hodně, ale hodně striktní diety a hledání potravinových alergenů jsem se ekzému zbavila úplně, tedy do prvního těhotenství. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
27.1.17 08:47
@Adeletka píše:

No ale vždyť se teď nebude nikdo slunit ne? Já myslím, že se jako v té fázi promašťování Protopicem nemá slunit a tak, protože se vlastně ztenčuje kůže… tudíž ochranná vrstva. Teď je zima, nesluní se snad nikdo… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.17 08:48

Atopický ekzém souvisí většinou opravdu se zažíváním. Někdy pomůže vynechat bílkovinu kravského mléka a také ty typické alergeny jako kakao, ořechy, sladkosti (to u Vás zatím není). V zimě se ekzém vždy zhoršuje všem. Manžel měl velmi silný atopický ekzém od dětství, i několikrát byl hospitalizován a nyní zjistil, že mu pomáhají probiotika, jak tu někdo psal a sauna. Zkusila bych dceři dávat ty probiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
6525
27.1.17 09:02

@Lucibi Vyšetřoval vás někdo na potraviny? Mě se malej osypal cca v 6 týdnech, pořád mi dr tvrdila, že jsou to potničky. Ve 2 měsícíh ho viděla kožní a říkala, že tam náběh na ekzém je. Pak to uznala už i pediatra. Koupala jsem v ovesných vločkách + linola jednou za 3 dny. Mazala jsem třeba 8× denně, ale stále byl tak suchý, že se z něj prášily šupiny. Ve 2,5 měsících se uměl sám poškrábat! Naštěstí ne tolik,,aby si to rozškrábal do krve. Ale bylo vidět, jak ho to svědí. Špatně spal.
Všechny režimová opatření jsem vyzkoušela, ohledně praní, oblékání atd…Nasadila jsem dietu bez mléčných výrobků a soji.
Nakonec nás oba dr nechala natestovat na potraviny - malýmu vyšel vaječný bílek (což prý ale má většina malých dětí, časem může vymizet), hodně mu vyšly banány a pšeničná mouka. Dále pak pekařské kvasnice, skořice, hořčice, arašídy, lískáče. Paradoxně ty mléčné výrobky a soja mu nevadí.
Doporučili nám přestat kojit. Vzhledem k tomu, že máme vyšetření z alerga, může pediatra Nutrilon alergy Care psát na recept. Malej už ale nechtěl vzít flašku, takže momentálně má 6M, dr chtěla, abysme zatím vydrželi na mlíku. Je to týden, co zkoušíme příkrmy. Dr doporučila zkoušet jeden druh zeleniny 4-5 dní, čili to máme program tak do léta.
Nicméně!!! Po vysazení pšenice a banánů byla do týdne vidět změna na kůži. Malej se časem zase uklidnil, lépe spí a neškrábe se. A kůži má krásnou, není vůbec suchej. Stačí nám promazávat už jen jednou denně.
Ohledně promazávání - nám nejvíc vyhovovala Bioderma Preventive (ohledně konzistence a vstřebávání) a mast od kožní dr (je s obsahem glycerinu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16124
27.1.17 09:10

@Lucibi nevim jestli tu byl zmineny, ale me nepomahalo vubec nic az do te doby nez mi znama poradila RadioXar..na promazavani opravdu skvely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.17 09:20

Jak ještě na atopický ekzém

Nám zatím pomáhá masticka Polysan pro kterou jezdíme do dětské nemocnice v Brne a na ty mista co se zhorší, máme dávat tekutý pudr Tanin, taktéž z nemocnice.

@Lucibi píše:
Ahoj maminky, mám 7,5 měsíční holčičku a zhruba od 2 měsíců se trápíme s atopickým ekzémem. Vzdycky nam při zhoršení pomáhal locoid s kortikoidy, ale teď bych ho musela dávat každy tyden :-( uz jsem bezradna - vyzkoušela jsme spoustu promazavacich krémů (linola, indulona, lipobase, bioderma atopic) a nic nezabírá…navíc se chuďatko moje pořad škrábe, takže se v noci vůbec nevyspí - fenistil kapičky moc nezabiraji :-( kojila jsem 5,5 mesice, pak jsme přešly na Nutrilon, ale normální (alergy care nechtěla a H. A. jsem nezkousela). Mám ho zkusit? Myslíte, ze ho bude pít když alergy care nechtěla?
Dekuji vám za každou radu.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama