Reklama

Jak jezdit s dětmi 2 roky a 8 měsíců na výlety?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kaja555
Kecalka 118 příspěvků 24.08.18 09:48
Jak jezdit s dětmi 2r a 8m na výlety?

Ahoj,

prosím o rady, jak to děláte, když jezdíte s dětmi na výlety? Strašně bych s nimi chtěla někam dál jet, i třeba na víkend někam pryč, třeba 3 hodiny cesty, mám 2 letého a 8 měsíční, ale řeším pořád následující problémy:

Ráno cca 6:30 vstáváme, než se ta nějak dámě dohromady a nasnídáme je 8h. Kolem 8:30 chodí mladší spát, spí tak do 11h.

V 11:30 obědváme a ve 13h chodí oba dva spát cca do 15:30. Potom už nespí ani mladší, ta chodí spát večer po 19.h, starší kolem 21.h.

A teď… jak se s nimi někam vydat? Máme zajetý takový domácí režim, když by někdo nespal, tak mám zase nervy, že potom bude nesnesitelný apod… Takže když někam jedeme, tak pouze po okolí a to mžeme vyrazit vlastně až po odpoledním spaní, tj. po 16.h a do 19.h být zase zpátky doma na kaši… :,(

Jak to prosím děláte, když někam cestujete? Mladší např. prostě neusne v kočárku, takže řeším pořád problémy vlastně jenom s tím, kde a jak budou spát… Už mi z toho trošku hrabě :zed:

Nejnovější recenze z kategorie Cestování s dětmi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10028 příspěvků 24.08.18 09:54

Nehrotim to. Proste po snídani jedeme. Jezdíme tedy autem, takže většinou cestou tam nebo zpět hodi někdo z nich chrupku. Když ne, tak ne. Jeden rozhozeny den nevadí. Dělám to tak uz od doby, kdy byl mladší mimino ;) jídlo jsem pro mladšího mívala s sebou - ruzne tasticky, krupky. Staršímu jsem kupovala během výletu.

vertunka
Závislačka 4618 příspěvků 24.08.18 09:55

Nesmis to tak hrotit. Tak nebudou mit jeden den rezim no. Ty deti to zvladnou. Ja jsem ted jela s detma (2,5r a 6m) pres pul republiky na vikend. Mimino jsem si posadila vedle sebe, spalo a kdyz se vzbudilo, tak jsme zastavili, dali pauzu a oddech. Prostě jsme se prizpusobili. A bylo to super.

Verpa5
Kecalka 225 příspěvků 24.08.18 09:55

Mám děti věkově stejně. Na výlety vyrážíme jen o víkendech. Mladší se prospí dopoledne v autě. Na celodenní výlet bereme sourozenecký kočár, takže se děti vyspí podle potřeby. Na přesné časy nehrajeme a podle potřeby improvizujeme.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 24.08.18 10:04
@kaja555 píše:
Ahoj,

prosím o rady, jak to děláte, když jezdíte s dětmi na výlety? Strašně bych s nimi chtěla někam dál jet, i třeba na víkend někam pryč, třeba 3 hodiny cesty, mám 2 letého a 8 měsíční, ale řeším pořád následující problémy:

Ráno cca 6:30 vstáváme, než se ta nějak dámě dohromady a nasnídáme je 8h. Kolem 8:30 chodí mladší spát, spí tak do 11h.

V 11:30 obědváme a ve 13h chodí oba dva spát cca do 15:30. Potom už nespí ani mladší, ta chodí spát večer po 19.h, starší kolem 21.h.

A teď… jak se s nimi někam vydat? Máme zajetý takový domácí režim, když by někdo nespal, tak mám zase nervy, že potom bude nesnesitelný apod… Takže když někam jedeme, tak pouze po okolí a to mžeme vyrazit vlastně až po odpoledním spaní, tj. po 16.h a do 19.h být zase zpátky doma na kaši… :,(

Jak to prosím děláte, když někam cestujete? Mladší např. prostě neusne v kočárku, takže řeším pořád problémy vlastně jenom s tím, kde a jak budou spát… Už mi z toho trošku hrabě :zed:

Ja myslim, ze potrebujes dvoukocar. nebo jeste lepe, pokud chces chodit na vylety do prirody, cyklisticky dvouvozik misto kocaru (na maleho pouzijes miminkovnik) - ten miva daleko vetsi kola a tak zvladnes i tereny pro horace.

docitam - ze neusne - zvykne si. kdyz chces ty, tak to pujde, proste ho nechas brecet. Ale ve voziku je i v miminkovniku nasikmo, docela vidi - to se detem obvykle libi.Spis aby ho ten starsi nemlatil.

Příspěvek upraven 24.08.18 v 10:05

marin
Echt Kelišová 9105 příspěvků 24.08.18 10:05

Režim jsme neřešili. Ale děti byly zvyklé cestovat všude možně od miminka i spát v jiném prostředí, protože oboje rodiče máme dál. Jedni skoro 3 hodiny cesty a druhé hodinu a půl. Na výlety jsme měli s sebou třeba kočár nebo do hor párkrát na dovolenou krosničku (Šumava, Sněžka, Milešovka). Buď usnuly nebo ne, ale stačilo, že si mohly odpočinout a dívat se kolem sebe.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 24.08.18 10:07

Planovat detem o vyletech, kde budou a v kolik spat, to se nam neoplatilo a ztratila jsem tim mnoho hodin. Dulezite je, aby kdykoli meli tu moznost - tedy kocar stale k dispozici.

LennyL1
Kecalka 380 příspěvků 24.08.18 10:13

Přesně tak, také neřešíme režim, vždy jsem reagovala dle situace. Jak Ti holky radili, základ je ten dvoukočár. Děti jsou přizpůsobivé a rozhodně je jeden výlet nerozhodí.

Fima
Nadpozemská drbna 29222 příspěvků 16 inzerátů 24.08.18 10:22

Mám 3 děti během 6 let a pokud chceme něco podniknout a někam vyrazit, tak zkrátka jedeme. Starší děti mám celkem režimové, ale mladší se od narození přizpůsoboval jim. Jsme poměrně aktivní a kdybych musela řešit nějaké časy spánků doma, tak nemůžeme absolutně fungovat. Když jsme doma, spí nejmladší doma a má pravidelný režim. Pokud to možné není, tak zkrátka spí jinak a jinde (v kočáru, v nosítku, v autě), v jiný čas a řeší se to podle situace.

nenivolnynick
Kecalka 494 příspěvků 24.08.18 10:27

Spi v autě, cestou tam, cestou zpet.. treba min nez doma, ale spi. Mladsiho bych dala do satku nebo nositka kdyz ti nespi v kocaru

Lucie_Sx
Závislačka 3002 příspěvků 24.08.18 10:34

To je nevýhoda takto pevného režimu.

Prostě jeď, měj s sebou možnost spaní pro oba, a je to. Jestli nespí v kočáru, zkusila bych nosítko a pak případně přendat.

Lelio
Kelišová 5890 příspěvků 24.08.18 10:38

Mam deti s 2letym rozdílem, mladsi ma 7 měsíců a jezdíme na výlety tak 3× týdně minimálně (takže režim pořádně nemáme, vstava se v šest, jde se spat v osm večer, to je tak jedina pravidelnost). Miminko mam v šátku, spinká, kouka, když se chce protahnout, tak ji dam do travicky at si polozi a se starsi si udelame zastavku. Ta uz mi pres den nespí, ale když nahodou se unavi moc, tak jde do nositka na záda. Co zkusit nejake nositko/šátek? Dětem se tam obvykle dobře spí :) ale plakat bych dítě nenechala, ne když vím jak mu můžu pomoct.

Ijen
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 24.08.18 10:43

My jsme nemeli moc pevny rezim a manzel nerad planuje, improvizace je jeho zivotni styl. Od mala jsme s klukama jezdili na kese. Cili rano vstat, nasnidat a vyrazit. S sebou sportak, nositko, odrazedlo podle veku deti. Mladsi usnul klidne v krosne na zadech. Oba potom casto spali v aute na zpatecni ceste.

leja.t
Kecalka 103 příspěvků 24.08.18 11:00

Kdybych se měla jako ty přizpůsobovat svým dětem, tak se nikam nedostaneme:-D
Pokud jedeme jen na jeden den pryč, tak jedeme hned po snídani nebo se někdy i stavíme někde na snídani. A většinou se vracíme až večer, občas mi děti vytuhnou v autě, tak už jen dám do postele a nijak to neřeším:-D

tininas
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 24.08.18 11:24
@kaja555 píše:
Ahoj,

Jak to prosím děláte, když někam cestujete? Mladší např. prostě neusne v kočárku, takže řeším pořád problémy vlastně jenom s tím, kde a jak budou spát… Už mi z toho trošku hrabě :zed:

Ahoj. Máme dva kluky, kteří jsou od sebe rok a 14 dnů a jezdíme se s nimi prakticky od mala. Ne nějaké dlouhé cesty, max. 2 hodiny od Prahy, ale spíš míň - navštívili jsme tak Nymburk, Poděbrady, Dobříš, Karlštejn, Lidice, Říp, Blaník, Konopiště… atd.

Scénář je podobný. Mezi 9.00 a 10.00 vyjedeme. Děti většinou usnou v autě. Kolem poledne jsme tam - dáme si nějakou svačinu/dříve i kojení. Tak 2 hodiny si dáme obhlídku - co nás zajímá. Na prohlídky nechodíme, to se s dětmi nedá.

Pak najdeme restauraci a tam se nadlábneme. Poté se vracíme domů. Kluci zase většinou spí v autě. Domů se vracíme mezi 17.00 a 18.00. To je ještě s přehledem stíháme nakrmit a vykoupat.

Je fakt, že většinou v 20.00 odpadnou, protože jsou děsně utahaní a my máme víceméně klid. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >