Jak jezdit s dětmi na kole?

Anonymní
3.6.18 13:11

Jak jezdit s dětmi na kole?

Ahoj, mám dotaz na zkušené cyklistky, jak jezdit s třemi dětmi na kole?
Abyste pochopili, na kole jsem pravidelně jezdila před dvaceti lety. Mám tři děti, 5, 7 a 9 roků. Všechny děti mají kola z druhé ruky, obyčejné helmy, já mám městské dámské kolo. Jen nejstarší má s přehazovačkou, jinak jsme taková nesourodá skupinka v tričkách a kratasech, nemáme žádné vychytane oblečky a tak.
Jedu s nimi pouze já. Nejstarší jezdí už velmi jistě, rychle. Nejmladší se ještě boji z kopecka, neumí pribrzdovat moc dobře torpédem, ruční brzdu nemá. Prostřední se naučil jezdit jako poslední. Řve kdykoli musí na kole zabrat, když to drnca, často zastavuje. No a já v očích smrt a mám tuhle smečku uhlídat. :zed:

Jaká nastavit pravidla, abychom se nepoztraceli, nepobili a ježdění byla zábava a ne jen stres a řev? Máme tu hned u domu les a cyklostezky, na silnici s nimi nepojedu, nejsem sebevrah. Jak často mám chtít po tom devítiletém, aby na nás čekal? Jak dlouho jet s tím pětiletým, existují nějaká doporučení dle věku? Co máte vždycky s sebou krom vody? V jakém pořadí jezdit, zatím to bylo tak, že jel devítiletý, pak pětiletý, který nestíhal, pak sedmiletý se řevem, pak já.

Anonym, páč se stydím. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
45704
3.6.18 13:15

No kolik ujet záleží na kondici dítěte… mě 5,5 letý na prvním výletě na kole s přehazovačkou ujel 42 km :mrgreen: čakala jsem od něj tak kolem 20.
Jinak já tedy mám jenom jedno dítě… ale tempo by měl určovat nejslabší, takže u nás je to jasný a je to nejmladší… u vás by to teoreticky měl být prostřední. A ty na konec.

Na svačiny, pokud jedeme někam na dýl než hodinku, bereme většinou kromě vody ovocné kapsičky.

Pokud je ten nejstarší spolehlivý, tak bych se s ním domluvila, o kolik může jet napřed a buĎ tam počkat, nebo se vrátit.

Příspěvek upraven 03.06.18 v 14:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7560
3.6.18 13:31

Myslim, ze to chce cas se trochu sladit, zacit na znamych kratsich trasach, ono si to sedne, uvidis. Prvni nejstarsi a nakonec ty, at vidis treba pad.
Ja teda hlidam jenom dva, ale take se mi ulevi, jakmile dojedeme statsne domu. Mame tri trasy, ktere jezdime pravidelne. Starsi (7,5) jede prvni, pak 4,5 a pak ja. Starsi je spolehlivy na krizovatkach, na vetsich ho predjedu a pak se vzapeti zase radim dozadu. Co nejvice jezdime po stezkach. Pred krizovatkami rvu: prednost z prava, zastavit atd. Do kopce rvu: Prava dolu…(radime do kopce a z kopce :mrgreen: ). Kdyz se mladsi z nejakeho duvodu nesoustredi (klickuje a ujizdi do stredu silnice), tak dostane jednu vyraznou vyzvu :lol: a pokud se nesrovna, jedeme nejkratsi cestou domu, nechci zadny uraz, za to mi to nestoji. Ale udelala jsem to asi 2× a protoze to jsou oba vasnivi cyklisti, tak mladsi je smutny, protoze chtel jezdit a starsi je na nej nastvany, tak ted staci rict, aby se soustredil jinak supito presto smer domu a hned se snazi. Starsimu dovoluju jet na stezce rychleji a domluvime se, kde pocka nebo se pro nas vraci. Driv brblal, ze musi cekat, ale jsme rodina a musi byt tolerantni, ono to neni na skodu, trochu se umet krotit. Za odmenu s nim jedu nekdy vecer na delsi trasu jen my dva a to mam jazyk na veste, jak uhani. :lol: A protoze jezdime casto, tak oblecky mame, ale kupuje se starsimu a dedi se dal. Starsi par urazu mel, takze rukavice a helma je samozrejmost (ma ji uz 5,5 roku) a davame i bryle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9479
3.6.18 13:35

Mam deti 7, 5 a 4 a jezdime v tomhle poradi. Ja nakonec. Nejstarsi ceka na predem domluvenych mistech, jezdime dokola pro nej zname trasy. Aby to nevyznelo blbe, neujizdi. Delka trasy do 15km, nejmladsi ma kolo 16" bez prehazovacky a je to tak akorat. Starsi uz by zvladli mnohem vic.

S sebou beru piti i jidlo (susene ovoce, orechy, cerstve ovoce a zeleninu), cil cesty je vzdy zmrzlina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15616
3.6.18 13:55

Ja tohle nejlip uhlidam, kdyz bezim, nesedim na kole…tak muzu v pripade nutnosti treba popostrcit do kopce nebo naopak pridrzovat z kopce a tim padem staci i mensi vzdalenost, abych dostala trochu zabrat a zaroven jim to staci…svaciny jsem nikdy moc neresila, max jsme „dojeli“ nekam k malinam, na vodu mam behaci hydratacni vak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45904
3.6.18 14:02
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz na zkušené cyklistky, jak jezdit s třemi dětmi na kole?
Abyste pochopili, na kole jsem pravidelně jezdila před dvaceti lety. Mám tři děti, 5, 7 a 9 roků. Všechny děti mají kola z druhé ruky, obyčejné helmy, já mám městské dámské kolo. Jen nejstarší má s přehazovačkou, jinak jsme taková nesourodá skupinka v tričkách a kratasech, nemáme žádné vychytane oblečky a tak.
Jedu s nimi pouze já. Nejstarší jezdí už velmi jistě, rychle. Nejmladší se ještě boji z kopecka, neumí pribrzdovat moc dobře torpédem, ruční brzdu nemá. Prostřední se naučil jezdit jako poslední. Řve kdykoli musí na kole zabrat, když to drnca, často zastavuje. No a já v očích smrt a mám tuhle smečku uhlídat. :zed:

Jaká nastavit pravidla, abychom se nepoztraceli, nepobili a ježdění byla zábava a ne jen stres a řev? Máme tu hned u domu les a cyklostezky, na silnici s nimi nepojedu, nejsem sebevrah. Jak často mám chtít po tom devítiletém, aby na nás čekal? Jak dlouho jet s tím pětiletým, existují nějaká doporučení dle věku? Co máte vždycky s sebou krom vody? V jakém pořadí jezdit, zatím to bylo tak, že jel devítiletý, pak pětiletý, který nestíhal, pak sedmiletý se řevem, pak já.

Anonym, páč se stydím. :oops:

My jezdíme s dvěma dětma, starší je ve věku tvého nejstaršího a mladši ve věku tvé nejmladší :mrgreen: Mezi nimi je velký rozdíl, co se týče výkonu :mrgreen: Jezdíme ale tak, abychom to nezprotivili a nepřetáhli tu mladší. Starší je na kole vcelku disciplinovaný, takže ho pouštím dopředu s tím, kde má počkat. Ví, že když neposlechne, pojede s námi pomalu. Tak to celkem funguje. Kolikrát dojede do onoho bodu a vrátí se ještě za námi. Mladší jízdu na kole moc nevymyslela, její styl jízdy je o naše nervy, takže jezdí z velké části zatím na follow me, něco ujede i sama, ale je nebezpečná sobě i ostatním na cyklostezce :mrgreen:
Vodu si vozíme každý svoji v držáku, děti mají půllitrové zdravé lahve, dospělí litrové a při nějakém další výletě máme další pitivo v taškách. Taky mají obě děti na sobě nekompromisně reflexní kšandy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.18 14:33

Takže si znamenám, rukavice, držáky na flašky, reflexní kšandy, přibližné pořadí…

Holky díky, já fakt nejsem sportovec a už vůbec ne cyklista, ale kvůli dětem se chci překonat, aby měli nějaké sportovní vyžití, tak aby to bylo aspoň trochu v klidu.

• Citovat
  • Nahlásit
45704
3.6.18 14:55

My máme ještě takové reflexní prvky do výpletu kola.. Nacvaknou se na dráty a děti jsou vidět z boku https://www.bike-eshop.cz/…ice-36ks-8cm, zvonek, světla zapnutá i za dne

Příspěvek upraven 03.06.18 v 15:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
3.6.18 15:24

Mám děti 7 a 4 roky.
Starší jezdí první a já poslední. U nás je základ reflexní vesta, bez ní nejedu. Děti mají instrukce, jak se chovat, jezdíme většinou po silnici, ale už několik lidí se tomu strašně divilo 8) Já je to chci naučit, aby si prostě i v této situaci dokázali poradit a jeli při krajnici. Samozřejmě, že pokud je cyklostezka, tak jedeme po ní, ale strašně nerada jezdím po chodníku. Bydlíme totiž v hustě obydlené části města a myslím, že je to nebezpečné, pokud by zrovna někdo vyšel z baráku.
Jídlo beru ven vždy, do košíku na kole a starší má stejně velký košík jako já, tak mi pomáhá, když se třeba jedeme koupat. Mladší zatím jezdí na koloodrážedle (na kole mu moc nejde brždění, tak se do větších tras se na kole nepouštíme)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22751
3.6.18 21:41

Dávat si zastávkové body po cestě, kam jedete. Starším povolit určitě hranice, kde můžou „kroužit“ než je dojedete s nejmladší. Víc mě nenapadá, ale takhle jezdím s dětma já. Máme pár tras, starší ví, kam kde už může a kde má čekat. Případně další starší děti, když nás jede víc.
A u nás líp šlape 5 letá, jak ta skoro 7 letá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama