Jak ji pomoct, hleny, nemůže se nakojit

462
27.2.16 12:40

Jak ji pomoct, hleny, nemuze se nakojit

Maminky poradte, uz nevim jak dal..

Dcera 9 mesicu, ma rymu uz asi tyden, ale ma rymu, ktera tece byla bila pak zluta od vcera zase bila, ale porad tece, dcera porad dycha pusou.. Samozrejme odsavam.. Ale pripada mi, ze he to na nic breci u toho silene ikdyz to idsaju ma zase plny nos..

Tyden mi uz nic nejedla :( nechce. Jen ji kojim je porad plactiva,.. Dneska uz 3 x kadila hleny :(

Inhalujeme mucosolvan, strikam morskou vodu na nic nassivin, ale ten zabere vzdy jen na par hodin a v noci ji stejne nakojit nemuzu :-/

Co ji dat? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22591
27.2.16 12:51

Máš odsavačku na vysavač? Pokud ne, výborná věc…Jinak Mukosolvan bych vysadila, dráždí organismus ke zvýšené tvorbě hlenů. Je opodstatněný jen tehdy, když potřebuješ, aby se hleny spustily nebo jsou příliš husté (zaražená rýma), což není váš případ. Jinak já vždy při rýmě vynechávám ze stravy mléčné výrobky - zahleňují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
27.2.16 12:55
@pe-terka píše:
Máš odsavačku na vysavač? Pokud ne, výborná věc…Jinak Mukosolvan bych vysadila, dráždí organismus ke zvýšené tvorbě hlenů. Je opodstatněný jen tehdy, když potřebuješ, aby se hleny spustily nebo jsou příliš husté (zaražená rýma), což není váš případ. Jinak já vždy při rýmě vynechávám ze stravy mléčné výrobky - zahleňují.

To mi prave doporucila dr, ze jak je ryma dat mucosolvan pry at se hleny skapalni..? Mame inhalovat 2× denne. Tak zkusim dnes podruhe vynechat..

Odsavacku mam prave na vysavac, ake jak u toho breci, tak ma hned zase plny nos..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminkaBeáta
27.2.16 12:58

Ahoj, hele ačkoliv 90% doktorů doporučuje odsávání s pevným přesvědčením, já mám doktorku která je toho odpůrcem a tvrdí, že odsáváním se ta sliznice jen dráždí, vysušuje a podněcuje k tvorbě dalšího většího množství hlenu. Já jí dost věřím, takže na vysavač neodsávám skoro vůbec. Řekla mi ano, ale maximálně po ránu před ranním kojením a pak propláchnout a vlhčit a to se mi osvědčilo dobře - proplachuju vincentkou nebo mořskou vodou - sůl mimochodem ředí ty hleny pak i v žaludku, když to spolkne. Fakt nám to ulevovalo. Dál hodně chladný vzduch - hodně obléknout a větrat naplno + zvlhčovač nebo mokré pleny na postýlku a netopit - sliznice oplasknou a uvolní se průchod pro nádech a výdech, dále kapičky Fenistil - počet kapek rovná se váha dítěte v kg 2-3× dennně nebo dle tabulky na kapičkách - jsou volně prodejné a opět pomáhají k oplasknutí sliznic čímž výrazně usnadní dýchání. Kojila jsem První 2 roky, druhou 1,5 roku a rýmy jsem takto zvládly. Držím palečky ať je berunce co nejdřív líp. Na noc ji podlož do zvýšené polohy - nejen hlavu, ale celou postýlku, nebo celou matraci, dle toho, kde spí, aby páteř byla v jedné rovině ale na kopečku jestli to vysvětluji srozumitelně a pod prdelku (pod kolínka) srolovat do rule deku, aby nesklouzávala dolů. Hleny jí budou lépe stékat z nosíku pryč. Pak je možné použít sirupy na celkové ředění hlenu - poradí v lékarně.

• Nahlásit
  • Citovat
1606
27.2.16 13:03

@moonulkaa Ahoj, ja resila neco podobnyho, uz teda s dvouletym, ale pri nemoci jedine kojenym. Odsavacka je pri staletekouci ryme na nic. Na noc nejlip pomohlo spat s podlozenou hlavou a studeny vlhky vzduch. Jinak taky nasivin a morska voda. A na zahleneni je vyborny tymianovy sirup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2498
27.2.16 13:11

Mořská sůl, do pár dnů je pryč. Teda u nás. Odsávání se u nás moc nedaří a ta sůl u nás pomáhá zaručeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
27.2.16 13:17

Ahoj, zkus Tymianovou mast od Justu. Je velmi silna ale taky hodne ucinna. Uvolnuje hlen a celkove napomaha pri nachlazeni. U malych deticek s ni ale opatrne. No a bezna opatreni jak uz tu bylo receno. Studeny vzduch, hodne zvlhcuj vzduch, a odsavej jen pokud je to nezbytne nutne. S tim odsavanim jen to slozite. Nekdo rika ano, nekdo ne. Pokud ryma neni moc silna, staci odsat treba jen rano ale pokud je dite hodne zahlenene a neodsava se, muze to dojit az k zanetum stredniho ucha. Takze odsavej podle sveho pocitu jak je potreba.
Co se tyce morske vody, ja zastavam nazor, ze je take dulezite zda se jedna o isotonicky nebo hypertonicky roztok. My pouzivame pri ryme isotonicky, s mensi koncentraci ( zbytecne uzivani morske vody naopak sliznice muze vice drazdit) a kdybychom meli fakt hustou rymu mam v zasobe hypertonicky Sterimar. Opet strikej pocitove dle potreby. Neprehanet, at ji to sliznice nedrazdi jeste vic. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22591
27.2.16 13:30
@moonulkaa píše:
To mi prave doporucila dr, ze jak je ryma dat mucosolvan pry at se hleny skapalni..? Mame inhalovat 2× denne. Tak zkusim dnes podruhe vynechat..Odsavacku mam prave na vysavac, ake jak u toho breci, tak ma hned zase plny nos..

no jo, ale vy MÁTE kapalné hleny a máte jich ažaž…Tak proč to ještě dráždit :think: Jinak to odsávání je bohužel nutnost, ale zvol nějaké rozumné intervaly, ať z toho není malá úplně vystreslá. Samozřejmě ji drž v teple a taky jí pomůže, když ji budeš sem tam nosit, aby byla svisle a hleny líp odtékaly. A když leží - spí - máš postýlku směrem k hlavičce ve vyvýšené poloze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
27.2.16 13:37

Díky odsávačce na vysavač nemůžu před synem vysávat, jinak chytne hysterický záchvat… :zed: proplachovat, chodit ven na vycházky - ideálně někam do parku. Osvědčil se mi na hleny heřmánkový čaj z lékárny pro kojence přes den dávat po lžičkách. Pokud ta rýma trvá takhle dlouho, trvala bych na stěrech z nosu, co to vůbec je. Zvláště pokud by byla nějaká barevnější :think:
EDIT: jsem zapomněla, někdy je odsávání samozřejmě nutnost, zvlášť pokud by se měla dusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
27.2.16 13:53

@moonulkaa Ahoj, jestli máš nad pstýlkou nebesa, tak je na noc namoč, v ruce vykruť a pověs, bude se jí pod tím líp v noci dýchat. Mucosolvan nedávej, pokud nekašle, raději dávej Sinupret. Nám hodně pomáhají homeopatika Coryzalia do vody rozpustím jednu tabletku a popíjí to během dne. Když vypije, udělám další. Jinak jsem zastáncem odsávání. Já sama tpo vysmrkám, taky si to nenechám dobrovolně v nose, takže pokud to dítě nemůže vysrkat jediná varianta je odsávačka. Jinak to může jít do uší, sednout na průdušky a to potom je teprve prů*er. JEstli jí dělá dobře čerstvý vzduch, tak hodně větrej, choďte ven, na noc v pokojí max.20 stupňů, klidně méně. Nech jí udělat výtěr nosu a ať to pošlou do laborky. Kamarádky holčička to taky takhle měla a přišli jí na pneumokoka, to se pak musí zaléčit atb.
Ať je brzy lépe! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
997
27.2.16 14:01

Dat roztok do nosiki a odsavsckou na vysavac to vysat treba 10minut, dokud to pujde, pak necha sliznici par hodin odpocinout a jet na novo pokud bude potreba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3402
27.2.16 14:03

Mucosolvan bych nedavala. Vhcit vzduch, vetrat, mokrou plinku, odsavej tak nejak rozumne a doporucuji Sterimar s medi (morska sul). Venku se ji bude lip dychat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
27.2.16 14:05
@spirunka píše:
Mucosolvan bych nedavala. Vhcit vzduch, vetrat, mokrou plinku, odsavej tak nejak rozumne a doporucuji Sterimar s medi (morska sul). Venku se ji bude lip dychat.

Sterimars mědí je až od tří let. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
brko
27.2.16 14:13
@Lizzi píše:
Sterimars mědí je až od tří let. :think:

Nenene, zrovna ho mam doma. Je od 3 m. :kytka: teda doufam, ja pak juknu

• Nahlásit
  • Citovat
12170
27.2.16 14:20

Pri jakemkoli zahleneni take nedam dopustit na tymian. Detem jsem ted udelala tymianovy sirup a do 3 dnu bylo po nemoci. Sice normalne cukr omezuju, ale v zajmu zdravi jsem holce ten sirup dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama