Jak jinak se chránit proti otěhotnění?

3
14.5.21 16:19

Jak jinak se chránit proti otěhotnění?

Ahoj všem.
Aktuálně řešíme s přítelem formu antikoncepce.
Já nemůžu užívat hormonální antikoncepci a kondom používat nechceme.
Napadlo mě využít přerušované soulože společně se spermicidním gelem. Máte s tím někdo zkušenosti, je to dostatečně účinné?
Popřípadě jak jinak se chráníte vy?
Moc díky za vaše odpovědi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4121
14.5.21 16:21

Spoleham jen na Pharmatex a vse ok i bez přerušení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
14.5.21 16:22

Tělísko? Taky nemůžu prášky, kondom nás nebaví, prerusovali jsme jen v době, kdy jsme další dítě chtěli, akorát později, a nevadilo by, kdyby přišlo dřív. Není to antikoncepce, není to účinné. V kombinaci se spermixidnim gelem by to nějaký efekt mít mohlo, ale tam je tolik rizikových faktorů, že bych to dělala jen v případě, že by pro mě těhotenství nebylo holou katastrofou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11494
14.5.21 16:28

@Pajusin No, nejspolehlivější je prostě nesouložit :mrgreen: To jsi ale slyšet asi nechtěla že? Zajdi si na gynekologii, jiste ti lékař doporučí vhodnou ochranu. Dnes je tolik druhů, tělíska, náplasti, injekce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
14.5.21 16:34

Přerušovaná soulož není metoda antikoncepce. Zvlášť, jestli jsi mladá. V kombinaci s tím spermicidním gelem už to zní líp, ale ještě bych k tomu přidala pečlivé sledování cyklu. Aspoň pár měsíců vydržet měřit bazální teplotu a dělat si ovulační testy, ať máš opravdu jasnou představu o plodných dnech. Je to sice opruz, ale z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to stojí za to. Pak už budeš mít jasno, kdy do toho můžete jít naplno a kdy je přeci jen lepší vzít si kondom.

Tělísko apod. je samozřejmě nejspolehlivější metoda, ale to musíš konzultovat s gynekologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
14.5.21 16:43

S gelem jsem byla spokojená :nevim: přerušovaná soulož je frustrující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
14.5.21 16:44

Já bych se na Pharmatex moc nespoléhala, pokud by to těhotenství absolutně nepripadalo v úvahu. Já jsem teď sice těhotná s druhým miminkem, ale po porodu si plánuji nechat zavést Mirenu. Prášky také brát nechci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31827
14.5.21 17:04

Používali jsme úspěšně spermicidní krém bez přerušování asi 6 let, mezitím jsme plánovaně počali děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7321
14.5.21 17:17

Světe div se už existuje i nehormonalni antikoncepce. Kamarádka kvuli srdci nemůže hormonální HA, Dr ji doporučil nizkohormonalni tělísko Jaydess a nemůže si ho vynachválit. Hormony se vstřebávaji pouze v děloze. Prober to se svým gynekologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2002
14.5.21 17:20
@arinecka píše:
@Pajusin No, nejspolehlivější je prostě nesouložit :mrgreen: To jsi ale slyšet asi nechtěla že? Zajdi si na gynekologii, jiste ti lékař doporučí vhodnou ochranu. Dnes je tolik druhů, tělíska, náplasti, injekce :nevim:

Pak je ještě možné změnit orienataci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
14.5.21 17:30

Díky všem za vaše názory.
Samozřejmě vím, že existuje tělísko, ale zhruba za rok bychom už chtěli mimčo, tak mi přijde zbytečné na tak krátkou dobu zavádět tělísko. Spíše by mě zajímaly alternativní metody antikoncepce, jejichž spolehlivita se bude co nejvíce blížit hormonální antikoncepci. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:32

Kombinace plodnych/neplodnych, preruseni, v plodnych kondom. Ale mam pravidelny cyklus a ovulaci sleduju v primem prenosu

• Citovat
  • Nahlásit
154
14.5.21 17:45

Mě by zajímalo co vám vadí na kondomu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6007
14.5.21 17:54
@Sisika9 píše:
Mě by zajímalo co vám vadí na kondomu? :think:

Milovat se s kondomem je prý jako se líbat přes sklo. To jsem někde slyšela. Taky jsem slyšela, že nejlevnější a nejbezpečnější antikoncepce je paralen. :mrgreen:

K zakladatelčině otázce - pořešila bych s gynekoložkou. Na plodné/neplodné dny bych se vůbec nespoléhala. Stačí kapka a jsi matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 18:04

Jeden takovej prerusenej mi tu ted pobíhá :D. Na to moc nespolehej

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie