Jak jinak uklidnit ukňourané dítě? Vysadili jsme dudlík :-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 05.08.19 16:10
Jak jinak uklidnit ukňourané dítě? Vysadili jsme dudlík :-)

Ahoj dotaz je jasný, dcera není závisláček, v noci usne bez dudlíku…poslední dudlík ztratila před týdnem, tak jsem se rozhodla, že není potřeba… Je jí rok a téměř 2 měsíce, ale mám trošku problém přes den, když je unavená, nebo něco chce, netuším co chce, dudlíkem se uklidňovala, teď dost kouše a vřeští, knourá, vzteká se :-)…co jste dělali vy, jak jste děti uklidňovali, starším jsem ho sebrala později, tak tam se to dalo vysvětlit…

Myslíte, že mám koupit nový? nebo prostě nechat jak to je a ona si zvykne?

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 05.08.19 16:19

Tak pokud to má jako šitítko ukojení potřeb, když je frustrovaná, tak jí holt věnuj víc pozornosti, nastav režim tak aby nebyla přetažená, aby nebyla hladová a žíznivá, aby měla dostatek pozornosti a aby si rozuměla tomu co chce.

A nebo ji vrať dudlík.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 05.08.19 16:39

Zubařka mi řekla, že do 4let dítě může mít dudlik, pak už ne. Takže bych vrátila dudla.

Tableta
Kelišová 5435 příspěvků 05.08.19 16:46

Já jsem odpůrce dudlíků, takže bych jí ho už nedávala. Moje dcera ho nikdy neměla. A pro změnu se uklidňovala u prsa, vlastně jsem dudlík byla já :roll: :mrgreen: Nejlepší je odvést pozornost na nějakou činnost. Kostky, tyčka s kolečkama, obrázková knížka. Já jsem jí vždycky začala zpívat. Teď pořád zpívá ona nám :mrgreen:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 05.08.19 17:08
@Ou píše:
Tak pokud to má jako šitítko ukojení potřeb, když je frustrovaná, tak jí holt věnuj víc pozornosti, nastav režim tak aby nebyla přetažená, aby nebyla hladová a žíznivá, aby měla dostatek pozornosti a aby si rozuměla tomu co chce.A nebo ji vrať dudlík.

tak ona většinou chce pozornost, jenže to jaksi ne vždy jde, není doma sama :-) nebo chce lézt někam kam nemá, věc, která jí do rukou nepatří…hlad ani žízen mít nemůže… to mi právě i pití a jídlo vyráží z rukou

dokud měla dudlík, tak přes den usínala v pohodě, ted co ho nemá, tak na ní vidím, že spát chce, ale trvá jí se uklidnit a zabrat, většinou mi usíná na rukou nebo v kočáře…dudlík se mi vracet nechce, když večer usíná normálně a v noci jí nechybí, tak jsem doufala, že má třeba někdo nějakou zajímavou radu :mrgreen: :mrgreen: nebo to jejich děti třeba přešlo..

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 05.08.19 17:16

@Tableta no mě se u prsa nikdy žádné dítě neuklidňovalo, ale právě si pamatuju, jak syn měl ve 2 letech dudlíkový absťák :-) tak jsem tomu chtěla tentokrát předejít…

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7936 příspěvků 05.08.19 17:39

@welovefashion já tohle nechávám plně na dítěti a zatím jsem spokojená. Dudlík by mi vadil třeba po dvou letech nonstop, ale jestli ho chce jen na spaní :nevim: o co vlastně jde? :kytka:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 05.08.19 17:52

@Bubla Bůčková vlastně o nic, jen jsem chtěla předejít scénám ve dvou letech a najít zazračný trik na uřvané dítě :-)

právě že na noc dcera dudlík nepotřebuje ale asi jsem narazila přes den :-) ne že by ho hledala, ale je prostě taková ukňouranější…vydržím ještě týden, pokud se to nezlepší, asi se pokorně vrátím k dudlíku :-)

evulinda79
Kecalka 142 příspěvků 05.08.19 20:59

Hlavně, ať nenahradí dudlík prstem

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 05.08.19 21:42
@evulinda79 píše:
Hlavně, ať nenahradí dudlík prstem

No to bych nerada, ale nahradila ho zatím mým tělem :mrgreen: kouše mi ruce břicho nohy… Co ji přijde pod pusu :zed:

No asi to bylo brzy…

Veverko
Kecalka 307 příspěvků 10.08.19 00:23

První syn dudlík neměl- nechtěl, měl prso a palec do 5ti let. U druhého syna, kterému je teď 17 měsíců, jsem tomu chtěla předejít a nabízený dudlík přijmul. Děti mají potřebu sát a uklidňovat se. Ještě jsem nepřemýšlela, kdy a jak mu ho vysadím, ale řekla jsem si, že dokud mu porostou zuby, tak ho ponechám, počítám kolem jeho druhého roku to asi zkusím.

Kačus82
Kelišová 7043 příspěvků 10.08.19 01:12

Dudlicek jsme spolu nesli v synovych 2 a ctvrt do lesa Jeziskovi vymenou za darky. Tehdy ho mel uz jen na noc a vedome (a ritualne) se ho vzdal. Kdyz zacal knourat, tak jsem mu to pripomnela a byl klid.
Mozna je neklidnejsi, ze na to nebyla připravená a proste ho hleda, no co uz teď. Tak drzim palce

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 10.08.19 01:22

Bylo to brzy. Vratila bych ji dudel na to spani po o…
Kdyz ji ho vezmes kolem dvou let a vysvetlis, ze uz je velka, ze dudliky maji jen miminka… Ja jsem vyuzila rozkousanyho dudlu- odstrihla a ona sama vyhodila, ze uz je fuj. Vlastne u kazdyho ditete (3×) a obeslo se to bez revu ;)

ottla
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 10.08.19 02:18

Ta uknouranost ale může mít klidně jinou příčinu, třeba růst zubů, nuda nebo já nevím. Nehledě na to, že situace, které popisujes, jsou běžným spouštěčem nelibosti u většiny dětí.
Já mám dítě, které řve a kňourá od narození, a v poslední době se pekelně vzteká. Dudlík BOHUŽEL nikdy nechtěla, já ji ho cpala, jak se dalo, ale bez úspěchu. Budou ji skoro 2 roky. Uklidnit ji je často velmi těžké, někdy pomůže odvedení pozornosti na něco zajímavého, nebo udělat nějakou blbinu, v noci ještě pořád prso…ale už jsme si tak trochu zvyklí, že máme uřvané dítě.
Nevím, proč jsi ji dudlík vlastně vzala, je to celkem brzy, ale když už se stalo, ještě bych vytrvala, a pokud se situace nezhorší, asi bych se k němu nevracela, obzvlášť když je bez něj schopná usnout a spát. To ti upřímně zavidim ;)

Váš příspěvek
Reklama