Jak jsem dopadla na gastroskopii - je tu lékař?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 14:22

Jak jsem dopadla na gastroskopii - je tu lékař?

Včera jsem tu psala, že mě po 8 letech čeká gastroskopie a že mám obavy, protože před 8 lety to byla hrůza, kdy jsem myslela, že se udavim a i přes injekci jsem to snášela velice špatně.
Dnes to bylo o dost lepší, se zážitkem 8 let zpět se to srovnat nedá. Měla jsem injekci do žíly a i když mě neuspala, vnímala jsem to jakoby v oparu. Co mě překvapilo, tak jsem se nedavila! :)

Pokud je tu nějaký lékař, tak bych byla ráda za komentář k zjištěním z vyšetření :
1. Mám drobné jizvicky na jícnu pravděpodobně ze zhojene esophagitis. S tím se už asi nedá dělat nic, že?
2. Úplně mi nedovira jicnovy sverac, proto mě prý občas pálí žáha (i přesto, že beru Helicid střídavě s Nolpazou??)
3. Mírně zarudlé antrum v žaludku - odebrali vzorek na histoligii, zda se nejedná o helicobakter pylori.
4. Masivne zluc v žaludku. Nějakou mi odcerpali. Co s tím můžu dělat?

Zajímavé je, že většina lidí, co tohle má, si stěžuje na bolest žaludku a nevolnosti. Tohle na nemám. Akorát občas pocit plnosti. Na vyšetření jsem šla, protože i přesto, že beru ty léky, tak mě v létě dost palela žáha, tak aby se to zkontrolovalo. Diagnózu tam mám funkční dyspepsie.

Faktem je, že mi v břiše občas skrouka.
Teď uvažuji, co můžu pro ten žaludek dělat. Nolpazu nebo Helicid budu brát pořád. Zase si koupím probiotika, ale i Aloe Vera, to mi taky dělalo dobře.
Jinak nekouřím, tvrdé nepiju, smažené a tučne jen minimálně. Akorát jsem na sladké. Nadváhu nemám, denně ujdu aspoň hodinu pěšky.

Můžete mi poradit, co ještě můžu pro svůj žaludek udělat?
Jo, piju kávu, ale hodně si ji redim mlékem, spíš piju mléko s kávou. :)

Děkuji za zkudenosti a chci povzbudit ty, které vyšetření čeká. Myslím, že je to hodně o pracovišti a lidech, kteří to dělají.
Jediná nepříjemnost je, že mám poškrábány krk vlevo, snad se to rychle zahojí.
Prosím anonym, zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11936
7.1.22 15:12

Já na podobné potíže - návrat žluče do žaludku - brala nějakou dobu Kinito

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10035
7.1.22 15:55

Nejíst večer, zejm před spaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 16:06

@negra To nedělám.

• Citovat
  • Nahlásit
1938
7.1.22 19:53

No co přesně to pro vás znamená, to vám nepovím. To by vám líp řekl lékař :) Lidi by se měli ptát rovnou, když je jim sdělena diagnóza, co to pro ně znamená…

Jinak mě když pálí žáha, lehnu si na levý bok. Tak bych asi už pořád spala na levém boku. Svět to asi nespasí, ale pomoct by to mohlo aspoň trochu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat