Jak jsem se stala obětí chyby v systému

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petulka.v194
Nováček 7 příspěvků 04.02.18 20:33
Jak jsem se stala obětí chyby v systému

Zdravím všechny maminky i tatínky. Ráda bych se s Vámi podělila o můj dost smutný, ale bohužel pravdivý příběh, a zároveň varovala všechny ostatní. Jmenuji se Petra, je mi 30 let a mám 10 roční dcerku Natálku s kterou žiji sama. S dcerkou jsme bydleli v pronajatém bytě v Plzni, měli jsme se hezky, finančně jsme krásně vycházeli a nic nám nechybělo. Jednoho dne přišel majitel bytu a sdělil nám, že byt bude prodávat a že se do 3 měsíců budeme muset odstěhovat. Přemýšlela jsem a došla jsem k tomu, že proč bych měla platit nájem cca 11 000 Kč, když stejnou částku mohu platit za své vlastní bydlení v případě hypotéky. Mám čistý štít tak jsem si řekla proč ne. Alespoň budeme mít svoje. Neuběhl ani týden a v bance mi sdělili že mi hypotéku bez problémů dají. Můj čistý příjem byl cca 20 000 Kč a pracuji jako asistentka ředitele nejmenované firmy, takže leckdy dělám práci i z domova, což mi vyhovovalo když mám doma holčičku. Za další měsíc jsme našli vysněný byt, smlouva s RK a bankou byla podepsána a byli jsme ve svém. Cítila jsem neskutečný pocit štěstí a s dcerkou jsme byli obě šťastné. Jednoho dne, když jsme s dcerkou odpoledne malovali, zaťukali nebo spíš zabouchali nějací lidé. Když jsem se koukla do kukátka, tak jsem viděla galantně oblečeného pána a vedle něj stál další pán který měl 2 metry, oholenou hlavu a opravdu z něj šel strach. Když jsem otevřela dveře tak se pán představil a sdělil mi že je z exekutorského úřadu. Začala jsem panikařit a říkat že ja jsem čistá že ja žádné exekuce nemám. Pán mi řekl, že tu není kvůli mě, ale kvůli mému bytu, na který byla uvalena exekuce, a to ještě před tím než jsem ho koupila. Okamžitě jsem kontaktovala bývalého majitele který ale prý o žádné exekuci neví. Následně jsem volala do RK a sdělila jim svůj problém a požadovala vysvětlení jak se toto vůbec může stát? Vždyť se snad nemovitosti na exekuci prověřují ne? Bylo mi sděleno že nemovitost ověřována byla a že vše bylo v pořádku. Tak se sama sebe ptám kde je chyba? Může za to katastrální úřad? Nebo je to nějaká finta exekutora? Tak či tak, realitní kanceláří mi doporučila najít si právníka. Když jsem to sdělila exekutorskému úřadu, naštvali se tam a nařídili mi, abych se dočasně z bytu odstěhovala, že prý když je byt v exekuci tak o něm rozhodují exekutoři. Samozřejmě jsem se ani nehla, dokud mi na dveře nezaklepal opět onen pán ale tentokrát s policií. A hádejte jak to dopadlo. Museli jsme pryč. Jelikož jsme neměli žádný náhradní plán, tak jsem malou dala k mamince která pro ní má alespoň malinkatý pokoj. Mě nezbývalo nic jiného než jít na ubytovnu, protože jsem pořád vázána splátkami na hypotéku a nějaký pronájem nepřipadal v úvahu. Začala jsem tedy jednat. Kolegyně mi doporučila právníka. Sešli jsme se, vše jsem mu řekla, ale než se k situaci vyjádřil tak mi řekl za co vše si bere peníze a když mi řekl počáteční částku tak jsem málem omdlela. 10 500 Kč pro začátek. Doma jsem vzala většinu peněz, poprosila maminku aby mi půjčila, ačkoli jsem věděla že ona sama má málo jelikož je v invalidním důchodu. Ale nic jiného mi nezbývalo protože pro všechny ostatní by bylo nejlepší aby mi sebrali byt a ja splácela hypo dál i když bych neměla žádnou nemovitost. Konečně jsme se hnuli, právník začal obvolávat úřady, realitní kancelář, exekutora a dokonce i bývalého majitele. Nicméně čas právníka stojí další peníze. Po měsíci mi právník předložil úkony co udělal a za které se platí vždy zvlášť a chtěl po mě dalších 6 000 Kč. Dále mi řekl že to na 99% nepůjde jinak než soudně, a že to nebude rozhodně běh na krátkou trať. V tu chvíli jsem cítila bezmoc jako nikdy v životě. Nemám dcerku u sebe. Nebudu mít na další platby právníkovi, musela jsem malé dočasně zrušit tancovaní protože na to není a když si představím že pro ní 15.2 v den jejích narozenin nebudu nic mít tak se úplně propadám. Navíc dcerka u maminky také nemůže být věčně, nemůže jí furt živit a navíc musí mít svůj klid. Nevím co bude dál. Všichni přátelé se ke mě otočili zády když potřebuji pomoct, ale když někdo něco potřeboval odeme, vždy jsem se snažila vyhovět a pomáhat. Momentálně jsem v takovém stavu, kdy přestávám mít chuť žít. Nevím kde seženu peníze pro právníka, nevím kam půjde malá až to bude potřeba, nevím čím jí nakrmim když nakrmím sotva sebe, nevím jak ji budu vybavovat do školy. Jsem ztracená a nevím co dělat. Děkuji všem co to dočetli až sem. Rada pro všechny co si budou chtít zařídit své bydlení. Vždy si vše pořádně prověřte protože se Vám může stát klidně něco podobného. :,( :,( :,( :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 20:39

Ani nedočítám dál, ty jsi nechala malou u svojí matky a šla si jinam? to tebe tam nenechala? já bych spala klidně na židli ale nikdy bych svoje dítě takhle neopustila

Uživatel je onlineKralikcek
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 04.02.18 20:41
@Petulka.v194 píše:
Zdravím všechny maminky i tatínky. Ráda bych se s Vámi podělila o můj dost smutný, ale bohužel pravdivý příběh, a zároveň varovala všechny ostatní. Jmenuji se Petra, je mi 30 let a mám 10 roční dcerku Natálku s kterou žiji sama. S dcerkou jsme bydleli v pronajatém bytě v Plzni, měli jsme se hezky, finančně jsme krásně vycházeli a nic nám nechybělo. Jednoho dne přišel majitel bytu a sdělil nám, že byt bude prodávat a že se do 3 měsíců budeme muset odstěhovat. Přemýšlela jsem a došla jsem k tomu, že proč bych měla platit nájem cca 11 000 Kč, když stejnou částku mohu platit za své vlastní bydlení v případě hypotéky. Mám čistý štít tak jsem si řekla proč ne. Alespoň budeme mít svoje. Neuběhl ani týden a v bance mi sdělili že mi hypotéku bez problémů dají. Můj čistý příjem byl cca 20 000 Kč a pracuji jako asistentka ředitele nejmenované firmy, takže leckdy dělám práci i z domova, což mi vyhovovalo když mám doma holčičku. Za další měsíc jsme našli vysněný byt, smlouva s RK a bankou byla podepsána a byli jsme ve svém. Cítila jsem neskutečný pocit štěstí a s dcerkou jsme byli obě šťastné. Jednoho dne, když jsme s dcerkou odpoledne malovali, zaťukali nebo spíš zabouchali nějací lidé. Když jsem se koukla do kukátka, tak jsem viděla galantně oblečeného pána a vedle něj stál další pán který měl 2 metry, oholenou hlavu a opravdu z něj šel strach. Když jsem otevřela dveře tak se pán představil a sdělil mi že je z exekutorského úřadu. Začala jsem panikařit a říkat že ja jsem čistá že ja žádné exekuce nemám. Pán mi řekl, že tu není kvůli mě, ale kvůli mému bytu, na který byla uvalena exekuce, a to ještě před tím než jsem ho koupila. Okamžitě jsem kontaktovala bývalého majitele který ale prý o žádné exekuci neví. Následně jsem volala do RK a sdělila jim svůj problém a požadovala vysvětlení jak se toto vůbec může stát? Vždyť se snad nemovitosti na exekuci prověřují ne? Bylo mi sděleno že nemovitost ověřována byla a že vše bylo v pořádku. Tak se sama sebe ptám kde je chyba? Může za to katastrální úřad? Nebo je to nějaká finta exekutora? Tak či tak, realitní kanceláří mi doporučila najít si právníka. Když jsem to sdělila exekutorskému úřadu, naštvali se tam a nařídili mi, abych se dočasně z bytu odstěhovala, že prý když je byt v exekuci tak o něm rozhodují exekutoři. Samozřejmě jsem se ani nehla, dokud mi na dveře nezaklepal opět onen pán ale tentokrát s policií. A hádejte jak to dopadlo. Museli jsme pryč. Jelikož jsme neměli žádný náhradní plán, tak jsem malou dala k mamince která pro ní má alespoň malinkatý pokoj. Mě nezbývalo nic jiného než jít na ubytovnu, protože jsem pořád vázána splátkami na hypotéku a nějaký pronájem nepřipadal v úvahu. Začala jsem tedy jednat. Kolegyně mi doporučila právníka. Sešli jsme se, vše jsem mu řekla, ale než se k situaci vyjádřil tak mi řekl za co vše si bere peníze a když mi řekl počáteční částku tak jsem málem omdlela. 10 500 Kč pro začátek. Doma jsem vzala většinu peněz, poprosila maminku aby mi půjčila, ačkoli jsem věděla že ona sama má málo jelikož je v invalidním důchodu. Ale nic jiného mi nezbývalo protože pro všechny ostatní by bylo nejlepší aby mi sebrali byt a ja splácela hypo dál i když bych neměla žádnou nemovitost. Konečně jsme se hnuli, právník začal obvolávat úřady, realitní kancelář, exekutora a dokonce i bývalého majitele. Nicméně čas právníka stojí další peníze. Po měsíci mi právník předložil úkony co udělal a za které se platí vždy zvlášť a chtěl po mě dalších 6 000 Kč. Dále mi řekl že to na 99% nepůjde jinak než soudně, a že to nebude rozhodně běh na krátkou trať. V tu chvíli jsem cítila bezmoc jako nikdy v životě. Nemám dcerku u sebe. Nebudu mít na další platby právníkovi, musela jsem malé dočasně zrušit tancovaní protože na to není a když si představím že pro ní 15.2 v den jejích narozenin nebudu nic mít tak se úplně propadám. Navíc dcerka u maminky také nemůže být věčně, nemůže jí furt živit a navíc musí mít svůj klid. Nevím co bude dál. Všichni přátelé se ke mě otočili zády když potřebuji pomoct, ale když někdo něco potřeboval odeme, vždy jsem se snažila vyhovět a pomáhat. Momentálně jsem v takovém stavu, kdy přestávám mít chuť žít. Nevím kde seženu peníze pro právníka, nevím kam půjde malá až to bude potřeba, nevím čím jí nakrmim když nakrmím sotva sebe, nevím jak ji budu vybavovat do školy. Jsem ztracená a nevím co dělat. Děkuji všem co to dočetli až sem. Rada pro všechny co si budou chtít zařídit své bydlení. Vždy si vše pořádně prověřte protože se Vám může stát klidně něco podobného. :,( :,( :,( :,(

a sourozence? otce? dalsi pribuzne u kterych by slo bydlet na dobu soudniho sporu nemas?

enyf
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 04.02.18 20:41

A vysvětlil ti aspoň ten drahej právník, jak je možné, že byt, který je psaný na tebe, postihla exekuce někoho jiného? Exekutor snad může postihnout jen majetek toho dlužníka, ne někoho jiného. A pokud chce exekutor postihnout nemovitost, musí to nahlásit katastrálnímu úřadu, aby se s nemovitostí nemohlo dále nakládat, takže bys to ani nemohla koupit. To by mě opravdu zajímalo, jak je to, co popisuješ, možné.

ka2ka
Extra třída :D 13135 příspěvků 04.02.18 20:43

Co to bylo za realitku?

Božislava
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 04.02.18 20:43
@Doe_Jane píše:
Ani nedočítám dál, ty jsi nechala malou u svojí matky a šla si jinam? to tebe tam nenechala? já bych spala klidně na židli ale nikdy bych svoje dítě takhle neopustila

Na židli by se nevyspala. Co otec dítěte? Kde je?

GabinkaCh
Závislačka 2557 příspěvků 04.02.18 20:43

To je hrozné. Nevim co poradit.Ti právníci jsou teda vychcánci :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 20:43

Napadlo mne, nevešla by si se do toho pidipokojíku k mamince taky? Ušetřila bys za tu ubytovnu. Mimochodem, pokud soud vyhraješ, podle mne bys měla mít pak nárok na proplacení veškerých výloh. protože je evidentní, že chyba nebyla u tebe. Něco „podobného“ řešili naši - koupili zahradu, složili peníze, jenže než došlo k přepisu, tak pozemek propadl bance, protože původní majitel měl exekuci. Peníze nevím, jestli propadly, ale naši nechtěli peníze, ale zahradu. Naštěstí dcera původního majitele byla právnička, tak se toho ujala, ale táhlo se to dlouho :-( Anonym - hovořím o situaci rodičů

Optima
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 04.02.18 20:44

Ty jo, to je mi moc líto! Katastrofa! Co tatínek holčičky, nemohl by si jí vzít k sobě? Nějaká jiná rodina u koho by mohla být, nebo i vy obě-spolu? Chápu Tvoje pocity, je to na dlouho a s nejistým koncem…

Carolinca88
Kecalka 181 příspěvků 04.02.18 20:45

@Petulka.v194 a nebylo lepší zkusit sehnat nějakého „bezplatného“ právníka? Nevím odkud jsi, ale snad ve větších městech se dá v nějaké organizaci na pomoc osobám v krizové situaci najít.. nebo se pletu?

Petulka.v194
Nováček 7 příspěvků 04.02.18 20:45
@Doe_Jane píše:

Bohužel byt je strašně malinký a nikam bych se nevesla… A nechtěla bych zatěžovat dcerku problemama.. Ale jsem u ní téměř každý den

Mmsg
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 20:45

Sry, pokud by na té nemovitosti byly zástavy, tak by to snad muselo být na katastrálním úřadě v katastru nemovitostí nebo ne? Ta nemovitost by nešla převést. :nevim: jestli jsi zase ten případ nováčka, co nás chce tahat za nos. Pokud ne, tak se omlouvám. :kytka:

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 20:46
@Petulka.v194 píše:
Bohužel byt je strašně malinký a nikam bych se nevesla… A nechtěla bych zatěžovat dcerku problemama.. Ale jsem u ní téměř každý den

tak píšeš že má pokojík, to nemůžeš spát vedle postele?? no myslím že dcerka daleko hůř snáší že jsi jí opustila a že chodíš spát jinde… než jak by snášela ty problémy

Petulka.v194
Nováček 7 příspěvků 04.02.18 20:46
@Kralikcek píše:
a sourozence? otce? dalsi pribuzne u kterych by slo bydlet na dobu soudniho sporu nemas?

Tatínek bohužel nežije a bratr žije s manželkou a dvěmi dětmi v Německu…

Malaga
Generální žvanilka 24862 příspěvků 04.02.18 20:48

Nechápu jak je možné, že by banka na něco takového poskytla hypotéku… :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >