Jak jsem si zbytečně zkazila život

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 10:33
Jak jsme si zbytečně zkazila život

Ahoj..
jdu si postěžovat především na svou naivitu a přemýšlím, co dělat dál.
Když mi bylo 20,otěhotněla jsem po dvouletém vztahu s partnerem. Dítě bylo neplánované, ale chtěné. Do té doby, než si po porodu našel jinou a rozešli jsme se. Člověk by řekl, že už jsme poučená dost a já udělala další botu. Našla jsme si dalšího partnera, kterému dcera říká tati.Byli jsme spolu 3 roky, když mi řekl, že by si přál miminko. Já v té době měla 25 a pracovala rok jako sekretářka a dodělávala si VŠ. Jelikož jsem po minulé zkušenosti měla strach, tak jsme partnerovi řekla, že musíme napřed vyřešit svatbu, že bez ní fakt né. Přítel je podnikatel a zajištěnej, má pár nemovitostí a stále vymýšlí, co dál. Takže pro něho byla svatba větší riziko, než dítě-to je můj názor. Navíc měl špatnou zkušenost s bývalou přítelkyní, která nečekaně otěhotněla a jak ho měla uvázaného, tak se hrozně změnila. Z hodné holky byla potvůrka(mám to potvrzené ;) )Nakonec potratila.Tak jsme se dohodli, že když budu pořád stejná, že se vezmeme než půjde dítě do školky. Což slíbil. Pro něho v té době byla svatba taky jen o papírů..A co myslíte, že je ted???Dítě jde do školky a já se ho po dvou letech zeptala, co teda ta svatba, že chci stejné příjmení a on mi na to řekl, že je to jen papír a že to není důležité :zed:
Vztah máme pěknej, pořád se milujeme i přes to, že vede firmu si na nás udělá čas a vymýšlí výlety apod..
Ale tímhle mi bodl takovej nůž do zad, že bych nejraději odešla. Peníze problém nejsou, není hajzlík a alimenty by platil celkem vysoké. Ale to si mám ve 30 letech hledat nového parnera se dvama dětma a každé s jiným? Je mi z toho zle :zed:
A když s ním zůstanu, bude mít pořáde navrh a pak když se na nás vykašle, budu stejně v pr..li..
Klidně mi pište, jak jsem byla hloupá..Potřebuji číst něčí názor

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Malaga
Nadpozemská drbna 25328 příspěvků 25.09.14 10:40

A co teď řešíš? Vykašlat se na tebe může i když budete manželé. Pokud by se svatbou souhlasil, tak počítám, že by chtěl i předmanželskou smlouvu, takže bys z toho po finanční stránce fakt nic neměla…A proč řešíš, že by se na vás měl vykašlat, když máte pěknej vtah, jak píšeš. Co když to budeš ty, kdo se zakouká jinde.
A čím sis ten život zkazila? Dětma? Díky, M.

Gepardice
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 25.09.14 10:40

Ale píšeš, že vztah máte pěkný. Tak proč bys odcházela? V klidu si to rozmysli, svatba je důležitá, ale zase není nejdůležitější. A pokud se milujete, jak píšeš, tak bych to nehrotila až k odchodu. Ona ti svatba nezaručí, že se chlap na rodinu nevykašle. Hloupá nejsi, ale teď asi hodně naštvaná a zklamaná, že chlap nedodržel slib.

maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 25.09.14 10:41

Prostě věříš lidem okolo sebe, především, těm nejbližším. Nepřipadáš mi hloupá, jen přirozeně důvěřivá. Když člověk miluje celým svým srdcem, považuje jakékoliv předběžné formality - smlouvy atd. za jedovatý náznak nežádoucího pragmatismu. Takhle to prostě někteří mají.
Asi bych mu zdůraznila, že to není jen papír, že je to potvrzení celistvosti rodiny a chuti jít spolu dál. Pokud na to neuslyší, šla bych. Klidně s dvěmi dětmi od každého jiného. Finance, jež jsou ale také důležité, ať se to líbí nebo ne, mít budeš. Nebála bych se.
V porodnici jsem potkala paní, která rodila 5 tou holčičku, každá měla jiného otce. Ano, to je extrém a nesrovnávám ho s Tebou, jen pro příklad, že jsou i hroší kauzy.
Ať se Ti daří :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 10:42

Asi je pro tebe svatba hodne dulezita. Je mi 30let, mam dve deti a porad jsem svobodna. O svatbe mluvime, ale nijak ji neresime. Jednou treba prijde. Na priteli jsem fin. zavisla, taky ma firmu a bez neho bych byla nekde jinde… Ale nevidim to jako problem a nemyslim si, ze by me nemel rad. Klape nam to i bez svatby a hlavne já se vdavat nepotrebuji. Ale chapu, ze pro nekoho je to dulezite. Nemyslim si ale, ze te nema rad, jen kvuli tomu, ze ted nechce svatbu..

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 25.09.14 10:42

Přijde mi jako blbost se vykašlat se na partnera, se kterým normálně funguješ jen proto, že nechce svatbu… :nevim:

Hlavně by sis to měla vyříkat s ním na rovinu… Připomněla bych mu taky to, co říkal, než jste se začli snažit o mimčo… ;)

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23151 příspěvků 25.09.14 10:42

Mě asi uniklo to, čím že jsi si zkazila ten život. Chápu, že to bolí, když opět couvl, ale upřímně měla jsi s tím počítat. Nepříjde mi to jako důvod k rozchodu.

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 25.09.14 10:43

Hloupá? proč? Hloupej je někdo kdo do toho vlítne neuváženě po měsíci.
A mluvili jste spolu o tom, proč svatbu nechce? Pokud se milujete, rozumíte si, on se vám věnuje… tak si nemyslím, že by byl nějakej zmetek. Možná má strach, že se přetvařuješ a chceš ho osškubat? (neříkám, že to tak je, jen přemýšlím)

lubomíra
Kecalka 297 příspěvků 25.09.14 10:43

Jsem ze staré školy a svatba pro mě rozhodně není jen tak nějakým papírem. Mluvila jsi s mužem o tom, co pro tebe tento krok znamená? Víš, týká se to jak intimity vás dvou, tak i reálného zajištění, kdyby se něco jednomu z vás stalo..Jestliže tě miluje, třeba nekývne hned hlavou, ale zamyšlení bych čekala a jistou odpověď taky - ale ne jen plácnutí, že je to papír. Nemá cenu na něj tlačit, ale i ty máš své touhy, o kterých by měl přemýšlet…

káťa
Extra třída :D 13531 příspěvků 25.09.14 10:44

Já bych to jako takový problém neviděla. Má vás rád??? Je vám s ním dobře??? Na co tak nutně potřebuješ svatbu???
I když tě miluje, nedivím se mu, svatba je dnes pro majetnějšího z partnerů obrovským rizikem.
Hele, určitě ti tu spousta holek napíše jak to s tebou nemyslí vážně atd., jakej je to hajzl, jak je svatba důležitá atd…já si to nemyslím. Být tebou, užívám si hezkého vztahu a svatbu neřeším.

belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 25.09.14 10:44

Tak já věřím, že tě to dost bolí, mě to taky mrzelo, že si mě přítel nevzal, ale už sem si zvykla, jde o to jestli ho máš ráda? myslím, že ukončit jinak třeba hezký vztah kvůli svatbě je škoda, milujete se, miluje tvoje děti? Ono je to těžký, chlapi jsou tady na to ted v posledních letech takový vychcánci no :nevim:,ale jestli je tam ten ještě ten cit, tak bych to nezatracovala a hlavně asi netlačila na pilu, zkus to trochu jinak, fikaně ;)

Marge1980
Závislačka 2584 příspěvků 25.09.14 10:45

Z tvého příspěvku jsem pochopila, že přítel je jinak naprosto v pohodě, plánuje výlety, najde si i přes náročné zaměstnání na vás čas atd, takže jediný problém je, že se nechce ženit? Chápu, že tě to asi štve, já tenhle problém měla se svým ex několik let, ale mně to nepřijde zas tak zásadní problém na to, abys od něj odcházela a děti byly bez tatínka. Myslím si, že chlapi obecně se neradi žení, zejména po x letech vztahu, kdy zjistí, že vlastně vše funguje dobře. Nechala bych tomu čas, třeba se to časem změní.

Pokud máš strach, že když s ním zůstaneš, že bude mít stejně navrch, jak píšeš, soustředila bych se ne na to, jak ho docpat ke svatbě, ale sama na sebe. Já jsem vychovaná v duchu, že žena má být nezávislá a má mít svoji hrdost, hranice si nastavuješ jenom a jenom ty a jak si je nastavíš, tak budou. Pokud mu to dovolíš, tak navrh může mít i když budete manželé a vykašlat se na vás může tak jak tak…

Znáš knížku „Proč muži milují potvory“? Jestli máš s dětma čas číst, tak doporučuju jako dobrou inspiraci :)

kubikuli
Kecalka 113 příspěvků 25.09.14 10:48

Přesně tak… hlavně když máte pohodový vztah, milujete se, nezahýbáte si, trávíte spolu čas a neřešíte už po pár letech nějakou krizi. Užívej toho, co teď máš. Budeš - li tlačit na svatbu, ještě z toho nějaká krize může být 8o Dej tomu volný průběh a třeba Tě časem překvapí sám..a nebo nepřekvapí a budete takhle fungovat dalších xy let. Hlavně bych byla na Tvém místě ráda za to, že vztah je v pohodě. Proč by tím měl mít přítel navrh? Zkus na to kouknout trošku positivně, manželství přece není na soužití dvou lidí to nejdůležitější :roll: S přítelem taky nejsme manželé a ani se do toho vrhat nehodláme. Vyhovuje nám to oběma a myslím, že o to více o náš vztah pečujeme. Oba dva jsme si dobře vědomi toho, že nás k sobě žádný papír nepoutá a odejít od druhého by bylo jednoduché.. o to více nás to motivuje ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 10:49

Já mu řekla, že mě mrzí, že nedodržel slib, který dal. Já mu tenkrát řekla, že můžeme mít miminko i za rok, dva nebo i pět let.Ale že je pro mě svatba vážně důležitá. Chtěla jsme se vdát. Naštěstí mají obě děti moje příjmení. Omývá to, že investuje tam a tam a že si mě vezme, ale je to drahé a chce, aby to bylo super když je to jednou za život :zed: A právě ty řekči, že je to jen papír. Já mu taky dala dítě, které si přál a on není schlopnej mi splnit mé přání??To mi příjde sobecké. Já vím, že se na mě může vykašlat i tak, ale přece jen si myslím, že v manželství se člověk spíš rozhodne nad rozvodem, než jen žít na hromádce a může si jen sbalit věci a jit :nevim:

@Malaga Ne! Děti mi nezničily život. Jen jsem mohla počkat a mohlo to být tak, jak jsem sama sobě slíbila

L92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 10:52

Při názvu diskuze: jak jsem si zkazila život, jsem čekala něco úplně jiného :think:

Ale chápu tě, taky bych si asi připadala zklamaná. Když ty jsi mu dítě porodila a on si tě nezval - tím pádem nesplnil dohodu. ← Tohle berte s rezervou.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >