Jak jste dokázali přestat kouřit v těhotenství?

Anonymní
27.9.21 18:42

Jak jste dokázali přestat kouřit v těhotenství

Anonym, stydím se za kouření. Holky vím, že dostanu čočku za kouření v těhotenství. Chtěla bych se zeptat, co vám pomohlo přestat? Před těhotenstvím jsem vykourila krabičku denně. Jsem v 19 tt těhotenství. Teď se snažím to stáhnout na 5 denně a chtěla bych přestat úplně. Vím že ubližuji mimi, přemýšlela jsem i o zvykackach, naplastich ale nevím jestli to můžu v těhotenství. Těm co přestali kouřit hned s pozitivním testem se klaním, já bohužel vůli nemám žádnou a každé ráno přestávám znovu a znovu. Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1224
27.9.21 18:52

Kdyz te nepresvedci, ze tím svemu vlastnimu diteti zadelavas na rustovou restrikci, ucpání pupečniku, v dospelem zivote na astma, rakoviny, tak ti upřímně nepomuze nic. Zadna lepsi motivace na svete neni. Zkusilas jit aspoň do nejake ambulance, ve fakultkách na plicnim maji odvykaci ambulanci. Tam uz ses na tohle vsechno mohla zeptat davno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
27.9.21 18:52

Já teda nekouřím, ale kamarádky, které kouřily a otěhotněly říkaly, že jim to prostě přestalo chutnat. :nevim:
Jinak proč jsi zůstala pouze o tom přemýšlení o žvýkačkách a náplastích? Proč už ses na to neinformovala? Jinak pokud není hnací motor to, že ubližuješ dítěti, tak pak nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11452
27.9.21 18:54

Poraď se s doktorem nebo v lékárně, co by jsi mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 18:57

Mně bylo řečeno že náplasti a žvýkačky se v těhotenství nedoporučuji. Nemáte někdo zkušenosti? Já si to vše moc dobře uvědomuji a věřte mi, že mimi je vymodlene a nebudu žádná 20 létá prvorodicka. O to víc mě to ser… Snažím se. Ráno vstanu a hned začnu něco dělat, ale můžu umývat okna, hned pak vysavat, jít nekoupit, ale stejně je v hlavě cigareta. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1202
27.9.21 19:00
@Anonymní píše:
Mně bylo řečeno že náplasti a žvýkačky se v těhotenství nedoporučuji. Nemáte někdo zkušenosti? Já si to vše moc dobře uvědomuji a věřte mi, že mimi je vymodlene a nebudu žádná 20 létá prvorodicka. O to víc mě to ser… Snažím se. Ráno vstanu a hned začnu něco dělat, ale můžu umývat okna, hned pak vysavat, jít nekoupit, ale stejně je v hlavě cigareta. :,(

A to ti říkal kdo? Možná lepší náplast než cigarety… Jinak pokud je dítě vymodlené, tak škoda, že jsi na tom nepracovala dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
27.9.21 19:07
@Anonymní píše:
Mně bylo řečeno že náplasti a žvýkačky se v těhotenství nedoporučuji. Nemáte někdo zkušenosti? Já si to vše moc dobře uvědomuji a věřte mi, že mimi je vymodlene a nebudu žádná 20 létá prvorodicka. O to víc mě to ser… Snažím se. Ráno vstanu a hned začnu něco dělat, ale můžu umývat okna, hned pak vysavat, jít nekoupit, ale stejně je v hlavě cigareta. :,(

Musí to být v hlavě a teď hned okamžitě přestát. Takhle přestal kouřit známý, silný kuřák, manželka mu řekla, že je těhotná a od té doby už si nezakouřil. Nechtěl ničit zdraví svému dítěti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
27.9.21 19:09
@Anonymní píše:

Ono to mimi zase tak vymodlené nebylo, jinak už bys přestala v době snažení nebo bys mu aspoň teď neničila zdraví. :nevim: Jako byvaly kuřák můžu říct, že to chce hlavně silnou motivaci. Když to pro tebe není tvoje dítě, tak nepomůže nic. Holt roztrhat všechny cigarety doma, vyhodit a další si nekoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
27.9.21 19:12
@Anonymní píše:

A nebo si řekni, že ty ušetřené peníze, které by jsi jinak dala za cigarety, můžeš dát dítěti.
Jako postupné odvykaní je dle mě o ničem. To musí být hned teď okamžitě a počítej s velmi silným abstakem.
Já jsem sice nekouřila, ale musela jsem z důvodu silné potravinové alergie, která mi zhoršovala zdr. stav, okamžitě vysadit různé druhy jídla. Na které jsem byla zvyknutá cca 30 let. Ty kouříš kolik dejme tomu 10 - 20 let… A musela jsem prostě ze dne na den, jídla přestat jíst…Absťak šílený, ale tělo si zvykne :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4488
27.9.21 19:26

Přestala jsem hned na začátku. Představila jsem si, jak zahuluju to miminko, které si nemůže vybrat jestli bude nebo nebude kouřit. A jen kvůli moji slabosti mu rovnou ničím zdraví. Ze ničit si muzu svoje, ale ne miminku, které nemůže za to, ze má matku prase. Místo ranní cigarety si představuj, jak se ti v břiše to dítě dusí. Je to fakt kentus, vykašli se na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
27.9.21 19:33

Představ si, jak to tvé dítě bude po narození plakat a plakat, protože mu bude chybět nikotin.

Fuj, kouření v těhotenství nerespektuju, přímo odsuzuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
27.9.21 19:37

Ještě tu nezaznělo že třeba všechny dys poruchy jsou doménou matek kuřaček. Vzniká to nedostatkem kyslíku který jde k dítěti kvůli kouření. Takže další motivace může být to že tvoje dítě bude dysgrafik, dyskalkulik a bude ve škole neštastné a nepůjde mu to. To je taky docela motivace ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2070
27.9.21 19:41

A nejsou na netu nějaký videa, animace, co to s tím miminem v břiše dělá, že bys to třeba viděla na “vlastní” oči? Já přestala kouřit ještě před pozitivním testem, hned jakmile jsem měla jenom podezření, že se mohlo zadarit, jsem přestala… nevím, přišlo mi to prostě jasný, nenapadlo by mě si zapálit, ani v tehotenstvi, ani při kojení :nevim: jak tu někdo psal, ta motivace musí být fakt velká a když to není ani zdraví vlastního dítěte… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2174
27.9.21 19:44
@Anonymní píše:
Anonym, stydím se za kouření. Holky vím, že dostanu čočku za kouření v těhotenství. Chtěla bych se zeptat, co vám pomohlo přestat? Před těhotenstvím jsem vykourila krabičku denně. Jsem v 19 tt těhotenství. Teď se snažím to stáhnout na 5 denně a chtěla bych přestat úplně. Vím že ubližuji mimi, přemýšlela jsem i o zvykackach, naplastich ale nevím jestli to můžu v těhotenství. Těm co přestali kouřit hned s pozitivním testem se klaním, já bohužel vůli nemám žádnou a každé ráno přestávám znovu a znovu. Děkuji za odpovědi
Úplně jednoduše, řekla jsem si, že přeci nebudu ničit zdraví a plíce svému dítěti. Co je pro tebe důležitější? Zdravé dítě nebo cigareta?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
27.9.21 19:55
@Angry_birds píše:
A to ti říkal kdo? Možná lepší náplast než cigarety… Jinak pokud je dítě vymodlené, tak škoda, že jsi na tom nepracovala dřív.

Tak to teda fakt neni.

Zakladatelko, precti si neco o vlivu nikotinu na dite. Dej si par vyzivnych clanku. Jinak znam dve devcata v okoli, co neprestala s tehotenstvim. Je to proste sobecky. Zkus si uvedomit, ze delas dobre sobe a svemu vymodlenemu miminku delas zle. Nikdo a nic ti krome sebe nepomuze. Ty to mas v rukach. Co tvuj partner na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat