Jak jste dopadli na zápisu do první třídy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 10.04.18 12:10
Jak jste dopadli na zápisu do první třídy?

Tak u nás proběhl včera zápis do první třídy, mladší syn měl odklad a tak si to dal letos už podruhé. Týden se na to těšil, vykládal jak jim tam povykládá básničku, dokonce se rozhodoval mezi dvěma a tu vybranou piloval…

No dopadlo to trošku jinak. Přesto že umí celkem plynně číst, sčítat a odčítat do dvaceti, umí psát ( tiskacím slova, psacím jen písmenka)… při podpisu si přehodil písmenka v CH co má ve jméně. Učitelka ho upozornila na chybu a tím jeho komunikace skončila. V tu chvíli se na něho slétly další dvě učitelky. To byla naprostá konečná a jsem velmi zvědavej jak to tam po prázdninách zvládne.
Vypadá že je mu tak devět let a nebaví se s dospělýma, takže si o něm spousta lidí myslí že je nějakej meňťák.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29812 příspěvků 10.04.18 12:12

My máme zápis až příští pátek..máme ale odklad, přesto chci aby prošel přijímačkama a já měla jistotu že na to letos fakt nemá..a taky co máme více pilovat..

Příspěvek upraven 10.04.18 v 12:34

Katuskka
Závislačka 2781 příspěvků 10.04.18 12:15

My měli zápis minulý týden, bez odkladu a dcera to zvládla výborně, ale taky jsem měla strach protože před cizími lidmi není zrovna vyrecna.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 12:16

Nás zápis teprve čeká. Obávám se nepřijetí z důvodu nespádovosti.

renap
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 10.04.18 12:17

Dítě, co jde k zápisu snad nemá umět číst a psát?? Na co, od toho je první třída, tam začínají po písmenkách.
Dcera tedy neuměla nic z toho, podepsat se asi myslim uměla, ale nikdo to po ní nechtěl, ptali se na barvy, něco tam malovala, skládala nějaké tvary.Byla přjata i přes to, že jsem chtěla odklad, psycholog neshledal důvod.

Katuskka
Závislačka 2781 příspěvků 10.04.18 12:17
@Anonymní píše:
Nás zápis teprve čeká. Obávám se nepřijetí z důvodu nespádovosti.

Taky jsme byli v nespadove škole, ale u nás je naštěstí málo dětí

Run
Generální žvanilka 20575 příspěvků 10.04.18 12:18

U nás tedy byli fakt hodní. Malá čekala naopak víc. Nemusela se ani podepsat, ani básničku. Bylo počítání do pěti, spojování teček, nalepovaní, kreslení postavy nebo zvířátka a povídání. Všude jsem seděla s ní. Teď jen doufat, že jí vezmou, byla to nespádová škola.

dickys
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 10.04.18 12:34

Já ještě nemám školní dítě, ale dodnes se u nás vypráví historka, jak jsem pri zapisu neodpověděla na otázku, kolik je jedna plus jedna :lol: Počítat jsem uměla tou dobou minimálně do 20, ale zarazilo mě, když se po položení otázky můj tatínek začal smát :) No a byla jsem pak premiantkou třídy. Takže já bych si žádné stresy nedělala.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16814 příspěvků 10.04.18 12:43
@jakanas píše:
Tak u nás proběhl včera zápis do první třídy, mladší syn měl odklad a tak si to dal letos už podruhé. Týden se na to těšil, vykládal jak jim tam povykládá básničku, dokonce se rozhodoval mezi dvěma a tu vybranou piloval…No dopadlo to trošku jinak. Přesto že umí celkem plynně číst, sčítat a odčítat do dvaceti, umí psát ( tiskacím slova, psacím jen písmenka)… při podpisu si přehodil písmenka v CH co má ve jméně. Učitelka ho upozornila na chybu a tím jeho komunikace skončila. V tu chvíli se na něho slétly další dvě učitelky. To byla naprostá konečná a jsem velmi zvědavej jak to tam po prázdninách zvládne.
Vypadá že je mu tak devět let a nebaví se s dospělýma, takže si o něm spousta lidí myslí že je nějakej meňťák.

To musí před nástupem do první třídy umět číst a počítat? Možná, kdyby nepsal - protože to tyhle děti asi většinou neumí - vyhli byste se problémům při zápisu. Nebo se to fakt umět musí?

Markéta80
Hvězda diskuse 40056 příspěvků 10.04.18 12:43

@jakanas Vali odmítá mluvit s učitelkama ve školce :cert: :cert:, ředitelka se jí nelíbí takže s ní nikdy mluvit nebude. K zápisu jsem šla s odkladem a Vali mlčela, pak jí učitelka celkem slušně rozkecala na barvách tak ok. Já učitelce říkala že nechce mluvit ve školce a Vali hned že se jí ta ředitelka prostě nelíbí :mrgreen:. Pak šla s učitelkou sama po třídě. No venku jsem jí říkala proč takhle nemluví ve školce a ona že tahle učitelka že se jí ale líbila :lol:

Jen nevím jak jí přesvědčit aby mluvila, včera tam měli akci, cvičilo se a jediná Vali necvičila, prý se jí nechtělo. Když jsem jí řekla že měla cvičit jako jiné děti tak prý že teda příště, hm ta akce je jen 1× ročně. Prý se pán převlíknul za žábu a s žábou cvičit přece nebude :roll: Jo v tu chvíli jsem sama sebe viděla jak jsem učitelce řekla u tabule že fakt nebudu sčítat banány a opice :mrgreen: Ze školky donesla zase štos namalovaných obrázků takže je mě jasné že místo cvičení si šla kreslit :mrgreen:

tinusa27
Stálice 67 příspěvků 10.04.18 12:47

Ahojte takze my mame peoblem s tym ze sme Slovaci, minuly rok mal odklad a teraz ma nastupit so skoly, kde ho nechcu vziat lebo je Slovak a nemame trvale bydlisko ale len prechodne.

terien
Echt Kelišová 8119 příspěvků 10.04.18 12:58

@jakanas a proč měl odklad když umí číst i psát?

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 10.04.18 13:12

@jakanas Není to spíš nějaké blbá škola?

cecetka
Kelišová 7367 příspěvků 10.04.18 13:37

@jakanas Tim se netrap. Syn svuj zapis do skoly probrecel, ucitelka z neho nedostala nic. Ony jsou zvykle na ruzne projevy deti, vzdyt jsou v cizim neznamem prostredi. Nektere dite si to uzije, pro jine je to sok.

cecetka
Kelišová 7367 příspěvků 10.04.18 13:39
@Kobliha51 píše:
To musí před nástupem do první třídy umět číst a počítat? Možná, kdyby nepsal - protože to tyhle děti asi většinou neumí - vyhli byste se problémům při zápisu. Nebo se to fakt umět musí?

Nemusi.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >