Jak jste finančně zvládly dálkové studium?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
24.11.21 17:27

Jak jste finančně zvládly dálkové studium?

Dodělaly jste některá úspěšně dálkově školu? Jak jste to zvládly finančně? Školné na soukromých SŠ je dost drahé. Min. 20000/školní rok, i víc.

a)Jakou školu jste si dodělaly?
b) Jakou jste k tomu dělaly práci?
c) Jak jste to vydržely, denně po práci se jen učit, nemít žádný čas na zabavu, rodinu odpočinek?
d) Co vše se na takové škole doplácí? Školné, školní pomůcky a učebnice, to je jasné, ale jsou tam ještě nějaké další poplatky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11353
24.11.21 17:33

Dálkově se dá dělat i nesoukromá škola, ta tě nestojí nic. Já dělala dálkové zdrávku, prošla jsem s vyznamenáním dva roky. Pak jsem ale kvůli změně zaměstnání musela přerušit. Ale je to fakt samostudium, já se učila v týdnu, abych měla o víkendu klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15014
24.11.21 17:39

@Pivoňka91 Ahoj, já si dodělala cestovní ruch. Platila jsem 15tis/rok 4 roky.
Byla jsem na rodičáku, pak otěhotněla, porodila a starala se o dvě děti. Učila jsem se nejlépe dopoledne, večer už mi to nešlo. Buď bya dcerka pak ve školce a s druhou třeba po cestách v kočárku, v parku, v kavárně, v dětské herně..nebo pomohl i manžel před zkouškama, babičky..Byl to záhul, chce to vůli a chtít to dodělat. Měla jsem i vyznamenání v prváku :lol: pak se narodia druhá dcera a už to bylo těžší.
Jinak co okolo, propiska, nějaký sešit, mě stačil jeden tlustý na všechny předměty. Učebnice se dají pořídit z druhé ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.11.21 17:41

V Praze nemůžu najít žádnou OA co by šla dodělat dálkově a bez školného. Jedine Českoslovanská OA, ale když jsem se dívala na učební plán je tam bohužel fyzika a chemie a to mi nikdy nešlo.

Zkusím se podívat jestli jsou jiné SŠ než OA s dálkovým studiem bez školného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15014
24.11.21 17:42

@Pivoňka91 školné by se mělo dát i na splátky nebo na části ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23478
24.11.21 17:46

Do školy se jezdí jednou týdně a denně se učit fakt nemusíš. Času na rodinu máš dost. Školný není ani dva tisíce měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4013
24.11.21 17:48

Dělám dálkově ČZU, kdybych nebyla pitomá, mám to zadarmo. Ale jelikož už jsem si svoje čtyři roky prostudovala a a nikam to nevedlo, tak holt cáluju. 21000 za semestr. Dá se to snížit, pokud máš důvody, nebo rozložit na splátky, dokonce i odložit, ale musíš dokládat důvody. Holt mi nezbývá než to zvládnout, sice když si představím, co bych za ty prachy mohla mít.. respektive kam jet.. no tak nic, prostě to bude potom. Beru to jako investici do sebe, mám alespoň motivaci to nevzdat při nějakým neúspěchu. Studuju kvůli sobě, ne kvůli práci.

Edit - sorry, myslela jsem, že je řeč o VŠ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15014
24.11.21 17:52

@Janli to je pravda, já se začala vždycky učit tak měsíc před zkouškama. Kromě tedy jazyků, ty jsem musela procvičovat častěji, ale to byla půlhodinka denně třeba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13903
24.11.21 18:04

@Azeretereza co děláš za obor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.11.21 18:16

A vystudovaly jste někdo teda nějakou soukromou OA, kterou byste mohly doporučit? Danae, Vinořská nebo OA 2000 Ječná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8659
24.11.21 18:22

@Azeretereza Ja stihla bc na czu udelat jeste zadara. Pri rodicaku a bydleli jsme v Praze, tak naklady vlastne jen mhd a skripta…a ve finale k prdu, dite, ktery jsem porodila necely dva mesice po promoci, je postizeny, tak do prace nechodim..ale skola me bavila..
Zakladatelko tak pogoogli recenze na ty skoly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13903
24.11.21 19:12

@Tarjei ja ted sehnala půl úvazku, ale stejně mě tlacej do říká do celého.
Nesehnala bys něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1215
24.11.21 20:01

Studovala jsem dalkove soukromou Vos pri praci v supermarketu. Skolne skoro 20tis., jezdila jsem jednou tydne vlakem 80km. Zvladnout se to dalo, v praci mi delali problemy, ale ustala jsem to. Praci v oboru, ktery jsem studovala jsem nasla hned po RD. Takze investice do vzdelani rozhodne nelituji, jinak bych s maturitou takovou praci delat nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4013
24.11.21 21:14
@g.sandova píše:
@Azeretereza co děláš za obor?

Aplikovanou ekologii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4013
24.11.21 21:19
@Tarjei píše:
@Azeretereza Ja stihla bc na czu udelat jeste zadara. Pri rodicaku a bydleli jsme v Praze, tak naklady vlastne jen mhd a skripta…a ve finale k prdu, dite, ktery jsem porodila necely dva mesice po promoci, je postizeny, tak do prace nechodim..ale skola me bavila..
Zakladatelko tak pogoogli recenze na ty skoly…

No ono to není že bych to nestihla, věkově může začít studovat člověk v padesáti a bude to mít zadara, jde o to, že já už jsem jednu vejsku studovala a skončila jsem těsně před státnicema. Proto mám už vyčerpáno, překročila jsem dobu studia, která se sčítá pro všechny školy a holt musím teď platit. Náklady jinak nemám taky žádný, dnes je všechen studijní materiál dostupnej online a co není, tak pohledám v knihovně, ale to jsem zatím nepotřebovala. Jsem teď ve druhaku a vlastně jedeme celou tu dobu online. A ano, ono to možná bude k prdu, já to k práci nepotřebuju, ale kdoví, třeba za pět, deset let se to bude hodit. Taky mě to právě baví, i když ne úplně všechno. Člověk si rozšíří obzory. Já děti nemám, tak je to i taková výplň času, na diskošky už jsem stará :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat