Jak jste své děti odnaučovaly kojení?

1538
14.8.15 22:11

Jak jste maminky odnaučovali kojení??

Dobrý den maminky jak jste odnaučily své děti od kojení? dcerce jsou 2 roky a 8 měsíců a je na kojení zavislá Vyžaduje hlavně na spaní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1932
14.8.15 22:23

Zalepila jsem si prsa (bradavky) náplastí, takovou tou na cívce bez polštářku co strašně lepí, takže sundat nešla :mrgreen: (ani mně :mrgreen: ) a měla jsem „bebí“ a prostě přestala natvrdo ze dne na den kojit. Taky mega závislačka. Pobrala to lépe, než jsem čekala. (dítě necelé 2r.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7023
14.8.15 22:25

@444katka já asi drasticky, ale na radu mudr doporučovala zhnusit, aby díte nechtelo samo a nemelo pocit, že mu neco beru. Takže sem si já třeba na bradavku dávala citron a nabízela a syn sám nechtel..pochopil velmi rychle. Dceři stačilo říkat, že me to bolí a pustila také sama..oba kolem dvou let. Postupné odnaučování práve neslo neb ve dne chápali a v noci se dodudlávali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22312
14.8.15 22:25

@marg Známá tohle udělal normálně s izolepou :D A taky zabralo. Malá povídá: „prsíčka jsou rozbitý“ a ona „ano“. A malá „táta rozbil?“ :mrgreen:
Já měla (a mladší ještě je) děti na dudlu. A když se sápala, prostě jsem nedala. Ale vzali to celkem dobře, takže nebudu radit, to jsi asi zkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
14.8.15 22:28

@444katka mám taky závisláka 28m, tak si ráda přečtu rady… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 22:28

Já teda ještě taky kojím, ale už jen v noci a ráno. Přes den jsem prostě začala vynechávat postupně. Nejdřív jsem nedokojovala obídek pak raní sváču a nakonec odpolední. Hlavně jsem to nehrotila a pomaličku vynechávala s odsfupem aspoň měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
14.8.15 22:31

Kojím jen večer před spaním a pak nad ránem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1538
14.8.15 22:31

Už jsme zkoušely vše co je psané malá je schopná řvát i dvě hodiny v kuse uvažuji že si zajdu do lekarny pro leky na zastaveni laktace mate s tim nekdo zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
14.8.15 22:33

@444katka a plánuješ s odstavením naučit samostatné usínání? JAK? Mě pořád vylézá z postele a chodí za mnou do obýváku… a nebo tam řve, huláká, zpívá, směje se… dělá blbiny. Spí ve velké postel, ptž z postýlky se katapultoval a i kdyby si měl zlomit vaz, tak v ní prostě nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1538
14.8.15 22:35

@3HE to spaní mi ani tak nevadí ale to kojeni ano venku prostě ví že nedostane ale jakmile jsme doma třeba se nudí nebo něco tak mi neda pokoj. A v postýlce malá nespala nikdy ale má koupenou svou velkou postel takže večer a odpoledne jí vždycky v ní uspím ale v noci se vzbudí a chce ke mně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
14.8.15 22:35
@444katka píše:
Už jsme zkoušely vše co je psané malá je schopná řvát i dvě hodiny v kuse uvažuji že si zajdu do lekarny pro leky na zastaveni laktace mate s tim nekdo zkusenost?

jestli ji budeš dávat k prsu, tak stejně asi mléko poteče…

a zkoušela jsi ji nechat tatínkovi na večer a noc? Udělat, že jdeš večer pryč… a projít se kolem domu… až usne, tak ti manžel zavolá, že spí… a pak ty bys spala v obýváku a tatínek si v noci s malou poradí - maminka přece šla spinkat k babičce… třeba… takto několik nocí… nám tohle pomohlo u dcery.. se synem jsem to ještě nezkoušela, on je urputnější, to bude oříšek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
14.8.15 22:36

@444katka kojení mimo postel v jinou dobu než večerní jsem dávno utla. Prostě nedat! pomazlit, dát místo toho nějaké pití nebo malinký bonbonek… (pak postupně odbouráš bonbonek)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
14.8.15 22:37

Malej byl taky hrozný zavislák, celý den se po mně věšel chtěla jsem ho kojit třeba třikrát denně ale jak věděl že prso může mít, tak se hrozně vztekal.Tak jsme se zbalily na víkend s manželem a hlídala babička. měla jsm strach jak to zvládnou a kupodivu úplně v pohodě :lol: Pak jsem si akorát dávala chvíli pozor abych doma nechodila nahatá a s velkým výstřihem a zvládnul to.

• Nahlásit
  • Citovat
1538
14.8.15 22:37

@3HE tak toto jsme ještě nezkoušeli ale zítra si jí chce vzit poprve na noc babicka tak bych ji to v nedeli uz nechtela dat jestli zvladne noc u nich bez mlicka tak to zvladne i doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1538
14.8.15 22:38

No snad to zvladnem take nekdy mam pocit ze ji snad budu chodit kojit do skoly o prestavkach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama