Jak jste na tom s alimetny?

Anonymní
4.1.21 18:28

jak jste na tom s alimetny?

Zdravím všechny přispívající. Doufala jsem, že se do podobné situace nikdy nedostanu, ale nakonec jsem po těžce nefungujícím vztahu již rok samoživitelka se synkem. Můj dotaz zní, kolik s dnes bere výživné, jak se to počítá a dosáhli jste u soudu vzájemné dohody, tak, aby to neovlivnilo Vaše vtahy a vztah mezi dítkem a odloučeným rodičem?
Nyní mi bývalý po dohodě u advokáta platí 900. Tato dohodnutá částka platila pro střídavou péči, kterou bývalý vydržel jen 14 dní. Od té doby je syn u mě. Pořád od svého okolí poslouchám, jak jsem hloupá, že jsem si neřekla o víc, že to nakonec stejně odnese syn a podobné moudra, tak bych chtěla radu od těch, kterých se to skutečně týká a mají s tím osobní zkušenost. Předem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
796
4.1.21 18:30

Mě se to sice netýká, ale podle toho, co tady čtu, tak je to vážně směšná částka. To musíš vědět sama, že za to vážně nic nepoplatis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2273
4.1.21 18:33

Pripichnu se. Otazka pro zkusenne, je stanovena stridava pece nejak vymahatelna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12960
4.1.21 18:34
@Anonymní píše:
Zdravím všechny přispívající. Doufala jsem, že se do podobné situace nikdy nedostanu, ale nakonec jsem po těžce nefungujícím vztahu již rok samoživitelka se synkem. Můj dotaz zní, kolik s dnes bere výživné, jak se to počítá a dosáhli jste u soudu vzájemné dohody, tak, aby to neovlivnilo Vaše vtahy a vztah mezi dítkem a odloučeným rodičem?
Nyní mi bývalý po dohodě u advokáta platí 900. Tato dohodnutá částka platila pro střídavou péči, kterou bývalý vydržel jen 14 dní. Od té doby je syn u mě. Pořád od svého okolí poslouchám, jak jsem hloupá, že jsem si neřekla o víc, že to nakonec stejně odnese syn a podobné moudra, tak bych chtěla radu od těch, kterých se to skutečně týká a mají s tím osobní zkušenost. Předem děkuji

A tobe se 900 nezda malo? :nevim:
Kdyby to byl preklep, a melo to byt 9000, pak by to bylo OK :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 18:43

Tak to je fakt hodně málo, tak záleží na příjmu. Já mám na jedno dítě 5000.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 18:44
@Nicole 1234 píše:
Mě se to sice netýká, ale podle toho, co tady čtu, tak je to vážně směšná částka. To musíš vědět sama, že za to vážně nic nepoplatis.

Jsem autor: už když jsem odcházela od bývalého, šla jsem s tím, že syna zvládnu zabezpečit sama. Vydělám si na dnešní dobu a poměry dobře, ale i tak si říkám, proč to mám vše odedřít a zaplatit, aby z něj byl pak jen víkendový taťka, který si odkroutí 4 dny v měsíci a pak má klid. Jde mi i o to, že bych pak mohla synovi více spořit (založila jsem mu loni stavebko). Jsem celkově v nevýhodné pozici oproti němu. Hledám si vlastní bydlení, ale právě skrze nízké alimenty a to, že nejsou soudně dané mi pozavíralo ve většině bank dveře. Jsem v risk skupině právě kvůli tomu, že jsem samoživitel jen s jedním příjmem a banku nezajímá, že vydělám dostatečně. První otázka je vždy směřována na výši výživného a zda je soudně dáno. Mezitím si on s novou paní pořídil byt. Nechci ho stáhnout z kůže nebo se nějak mstít, ale očividně se mu bez syna finančně dosti ulevilo a spoléhá na to, že jsem měkká a nechám to být

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 18:47
@Anonymní píše:
Tak to je fakt hodně málo, tak záleží na příjmu. Já mám na jedno dítě 5000.

no dnes mě právě uzemnil kolega, který má dvě děti s dvěma ex, na jedno platí 5 OOO na druhé 2700 a to vydělává podobně jako já. Nedokážu si představit, že bych měla platit tolik a ještě nějak normálně žít. Nechci zase po něm, aby pak živořil a měl dojem, že si jeho penězi financuji své rozmary. Chci, aby měl i u něj syn hezké zázemí i když tam tráví méně času.

• Citovat
  • Nahlásit
12960
4.1.21 18:49
@Anonymní píše:
Jsem autor: už když jsem odcházela od bývalého, šla jsem s tím, že syna zvládnu zabezpečit sama. Vydělám si na dnešní dobu a poměry dobře, ale i tak si říkám, proč to mám vše odedřít a zaplatit, aby z něj byl pak jen víkendový taťka, který si odkroutí 4 dny v měsíci a pak má klid. Jde mi i o to, že bych pak mohla synovi více spořit (založila jsem mu loni stavebko). Jsem celkově v nevýhodné pozici oproti němu. Hledám si vlastní bydlení, ale právě skrze nízké alimenty a to, že nejsou soudně dané mi pozavíralo ve většině bank dveře. Jsem v risk skupině právě kvůli tomu, že jsem samoživitel jen s jedním příjmem a banku nezajímá, že vydělám dostatečně. První otázka je vždy směřována na výši výživného a zda je soudně dáno. Mezitím si on s novou paní pořídil byt. Nechci ho stáhnout z kůže nebo se nějak mstít, ale očividně se mu bez syna finančně dosti ulevilo a spoléhá na to, že jsem měkká a nechám to být

Ano, jsi hloupa. Je fajn, ze sve dite zabezpecis :palec: takze bys klidne mohla cele vyzivne sporit synovi na vzdelani. Uvedom si, ze vyzivne nejsou tve penize, ale jsou to penize tveho syna. Proto v jeho zajmu bys mela jako jeho zakonny zastupce pozadovat co nejvice :think: Takhle sveho syna okradas :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12691
4.1.21 18:51
@Anonymní píše:
Jsem autor: už když jsem odcházela od bývalého, šla jsem s tím, že syna zvládnu zabezpečit sama. Vydělám si na dnešní dobu a poměry dobře, ale i tak si říkám, proč to mám vše odedřít a zaplatit, aby z něj byl pak jen víkendový taťka, který si odkroutí 4 dny v měsíci a pak má klid. Jde mi i o to, že bych pak mohla synovi více spořit (založila jsem mu loni stavebko). Jsem celkově v nevýhodné pozici oproti němu. Hledám si vlastní bydlení, ale právě skrze nízké alimenty a to, že nejsou soudně dané mi pozavíralo ve většině bank dveře. Jsem v risk skupině právě kvůli tomu, že jsem samoživitel jen s jedním příjmem a banku nezajímá, že vydělám dostatečně. První otázka je vždy směřována na výši výživného a zda je soudně dáno. Mezitím si on s novou paní pořídil byt. Nechci ho stáhnout z kůže nebo se nějak mstít, ale očividně se mu bez syna finančně dosti ulevilo a spoléhá na to, že jsem měkká a nechám to být

Na tom risku jsi znevyhodnena, ale ja treba hypoteku sama mam. Takze je to hlavne o
Prijmu. Ty alimenty tvoje jsou tragedie. Kamaradka ma na 6 lete dite 5.500,– fakt zalezi kolik tvuj ex vydela… 900 je uplne smesny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 18:51
@Anonymní píše:
no dnes mě právě uzemnil kolega, který má dvě děti s dvěma ex, na jedno platí 5 OOO na druhé 2700 a to vydělává podobně jako já. Nedokážu si představit, že bych měla platit tolik a ještě nějak normálně žít. Nechci zase po něm, aby pak živořil a měl dojem, že si jeho penězi financuji své rozmary. Chci, aby měl i u něj syn hezké zázemí i když tam tráví méně času.

Tak ono záleží na tom, kolik vydělává, ale i tak mi přijde 900 strašně málo :-D jako můj ex má zas velký peníze, takže pro něj to taková ztráta není.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 18:53
@Anonymní píše:
Tak to je fakt hodně málo, tak záleží na příjmu. Já mám na jedno dítě 5000.

Jen ještě dopíši, vydělává dobře. Když jsme šli od sebe, tak mi přes půl roku dlužil peníze, nebylo to moc ani málo, necelých 200 000. Co se „zbavil“ syna (střídavky) tak najednou novější auto, začal se lépe oblékat a nakonec si za necelý rok našetřil 20% na byt (s přítelkyní). S dnešními cenami u nás je to nemálo peněz. Co má přiznaný plat, tak je to necelých 30 000. Co si vydělá bokem prostě nedokážu. Nezávidím mu to, je mi to jedno, jediné co mě mrzelo, že se jednu dobu vyhýbal jakémukoliv kontaktu se synem mimo dané víkendy, přitom pořád brečel, jak mu chybí. Kdykoliv jsem navrhla, že si ho může vzít mimo víkend měl kupu výmluv a honil raději peníze. Které stejně nakonec narve sám do sebe a své paní. Na stavebko malému ještě ani jednou nepřispěl a přitom je to součástí advokátní dohody, ž nemusí platit, ale musí mi to oznámit, abych se vyhla pokutám

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 18:57
@Šarlota4 píše:
Na tom risku jsi znevyhodnena, ale ja treba hypoteku sama mam. Takze je to hlavne o
Prijmu. Ty alimenty tvoje jsou tragedie. Kamaradka ma na 6 lete dite 5.500,– fakt zalezi kolik tvuj ex vydela… 900 je uplne smesny.

Ano, já na ni také dosáhnu, ale je tam horší úrok (to asi víš) a neprojde to v každé bance. Banka obrací každý papír dvakrát a vše zkoumá, déle to trvá a ve výsledku mi stejně půjčí méně než bych byl schopná splácet.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 19:00

Tak já mám soudně stanovené alimenty na jedno předškolní dítě 7000kč. Takže 900kč si fakt nedovedu představit ani ve snu, to není u nás ani půlka na jídlo. Dítě bych tedy sama uživila taky, ale fakt nevím, proč bych to jako měla dělat???!!! No bodejť byste neměli „krásné“ vztahy, když po ex nic nechceš, ale odnášet to budeš ty, takhle nízké výživné, ještě soudem nestanovené z Tebe dělá těžce nebonitního klienta. Já narážela s daleko větším výživným daným jen dohodou mezi rodiči. Tak jsem to dala k soudu, navíc ex přestal dohodu respektovat i v jiných ohledech. Vztahy nám to v něčem podstatně zhoršilo a v něčem je to podstatná úleva, ubylo dohadování a třecích ploch. Na vztah otec dítě to nemělo zásadní vliv, jen v tom že mě občas otec před dítětem nepokrytě pomlouvá. Dítko je chytré a samo si to vyfiltruje. Ideální to není, ale to není ani nefunkční dohoda. Takhle jsou dost jasné mantinely a to pro oba rodiče.

• Citovat
  • Nahlásit
12691
4.1.21 19:04
@Anonymní píše:
Ano, já na ni také dosáhnu, ale je tam horší úrok (to asi víš) a neprojde to v každé bance. Banka obrací každý papír dvakrát a vše zkoumá, déle to trvá a ve výsledku mi stejně půjčí méně než bych byl schopná splácet.

Uprimne, mela jsem tehda pocit, ze sedet na mem miste muz v mem veku, tak ho tolik “ nelustruji”. Ve finale o me, ale nechtela prijit zadna banka, cisla hovorila jasne. Takze nakonec dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2698
4.1.21 19:05

Dej k soudu a chtěj to určený soudně… A pokud trváš na střídavce, aby měl taky víc starostí a nebyl jen víkendový taťka, hoď to jako návrh. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat