Jak jste na tom se spánkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 05.04.19 09:55
Jak jste na tom se spánkem?

Jak dobře spíte a kolik zhruba hodin se vám podaří v noci prospat (plných 8 hodin? nebo jenom 6 hodin?)…Já mám celoživotní problém s lehkým spánkem, stává se mi že se třeba 3 krát za noc vzbudím kvůli nějakému hluku (auto projíždí po ulici, atd.). Používám i špunty do uší ale zvuky slyším i přes ně. Vždycky si snažím budík nastavit tak, abych spala aspon 8 hodin, ale myslím že z té doby co jsem v posteli strávím 1 - 2 hodiny snahou o usnutí (pokaždé když se v noci probudím tak mi trvá tak 30 minut než zase usnu). Co myslíte, jaké zdravotní následky to může mít, když člověk celý život tak špatně spí?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 4468 příspěvků 05.04.19 09:58

Jo, já spím špatně celý život. Ráno se většinou budím unavená, ale přesto se budím sama, ne na budík. Co s tím, to nevím. Prášky na spaní u mě nezabírají. Pokud ale člověk jakž takž spí a nemá nějakou těžkou poruchu, tak bych se toho nebála. Prý je důležitých minimálně 5 hodin

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14298 příspěvků 05.04.19 10:00

Také mám problémy se spánkem, ale naštěstí taky jeho nízkou potřebu. Většinou jedu na nejvýše pět hodin spánku denně a cítím se fajn.

pikola
Generální žvanilka 20882 příspěvků 05.04.19 10:04

Mám hodinky co mi to měří a podle nich spím 6-7 hodin. V noci se teda nebudím pokud se něco neděje, lehnu a spím většinou. Ale chodím spát pozdě a vstávám pozdě, jsem sova

Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 05.04.19 10:10
@pikola píše:
Mám hodinky co mi to měří a podle nich spím 6-7 hodin. V noci se teda nebudím pokud se něco neděje, lehnu a spím většinou. Ale chodím spát pozdě a vstávám pozdě, jsem sova

A co jsou to za hodinky? Hodíš sem odkaz? Taky by mě přesněji zajímalo kolik toho naspím

hesnom
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 05.04.19 10:14

Take mam hodinky, dostala jsem je od manzela k narozeninam. Ukazuji mimo jine pocasi, pocet kroku, tep a pak,.kolik toho naspim. V aplikaci v telefonu mi to pak ukazuje tvrdy spanek, lehky, REM spanek a kolikrat jsem se vzbudila. :)

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10156 příspěvků 05.04.19 10:14

Já nikdy nespala v kuse, a co mám dítě tak mám tak lehký spánek, že mě vzbudí i když se chlap převalí v posteli. Naštěstí nemám moc velkou potřebu vyspavat, sem schopna fungovat se 6 hodinami spánku (ani ne v kuse). Zdravotní následky nevím, ale každému stačí něco jiného, každý nemusí naspat 8 hodin v kuse aby byl v pohodě.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9412 příspěvků 05.04.19 10:20
@Tvořivá.mamča píše:
Jak dobře spíte a kolik zhruba hodin se vám podaří v noci prospat (plných 8 hodin? nebo jenom 6 hodin?)…Já mám celoživotní problém s lehkým spánkem, stává se mi že se třeba 3 krát za noc vzbudím kvůli nějakému hluku (auto projíždí po ulici, atd.). Používám i špunty do uší ale zvuky slyším i přes ně. Vždycky si snažím budík nastavit tak, abych spala aspon 8 hodin, ale myslím že z té doby co jsem v posteli strávím 1 - 2 hodiny snahou o usnutí (pokaždé když se v noci probudím tak mi trvá tak 30 minut než zase usnu). Co myslíte, jaké zdravotní následky to může mít, když člověk celý život tak špatně spí?

Ahoj,

jsem celoživotní dobrý spáč, miluju spánek. Měla jsem období cca půl roku, kdy jsem špatně spala, ale to byla chyba vysvětlení jak dědeček umřel (ve spánku - a tak jsem se pak coby 9letá bála spát). V puberte, kdy je ještě větší spotřeba spánku, jsem kolikrát usnula i co jsem došla ze školy - ale taky jsem o víkendu spala třeba jen 4 hodiny a byla jsem uplně vyspaná a svěží …

Jakmile se narodila první dcera, tak jsem spala dobře, jistě, že mě vzbudilo každé zaknourání, ale byla jsem plná energie. To samé s druhou.

Pak začaly spát u sebe v pokojíku a já spím celou noc. Kolikrát jdu spát ještě před 21hodinou - no vlastně bych měla napsat, že výjimečně po :lol: :lol: a spím do 6 do rána. Díky bohu za to. Potřebuju spánek.

Je zvláštní, že z noční sovy, kdy jsem chodila spát kolem půlnoci, je ze mě docela ranní ptáče :nevim:

Nemáš nějaké vnitřní napětí? Stres? Těžké svědomí? :think:

Russet
Neúnavná pisatelka 15899 příspěvků 05.04.19 10:23
@Tvořivá.mamča píše:
Jak dobře spíte a kolik zhruba hodin se vám podaří v noci prospat (plných 8 hodin? nebo jenom 6 hodin?)…Já mám celoživotní problém s lehkým spánkem, stává se mi že se třeba 3 krát za noc vzbudím kvůli nějakému hluku (auto projíždí po ulici, atd.). Používám i špunty do uší ale zvuky slyším i přes ně. Vždycky si snažím budík nastavit tak, abych spala aspon 8 hodin, ale myslím že z té doby co jsem v posteli strávím 1 - 2 hodiny snahou o usnutí (pokaždé když se v noci probudím tak mi trvá tak 30 minut než zase usnu). Co myslíte, jaké zdravotní následky to může mít, když člověk celý život tak špatně spí?

S miminem jsem měla velmi lehký spánek. Noční krmení mě zmáhalo. Zlepšilo se to, když syn spal sám v pokoji. Ale začala jsem dělat noční. Snažím se spát a odpočívat co nejvíc. Sedm hodin mi stačí. Ale ne přerušovaně. Obvykle spím míň. Celý život bych takhle fungovat nechtěla. Uvažuju, že změním práci, až bude syn ve škole.

pikola
Generální žvanilka 20882 příspěvků 05.04.19 10:29
@Tvořivá.mamča píše:
A co jsou to za hodinky? Hodíš sem odkaz? Taky by mě přesněji zajímalo kolik toho naspím

Mám fitbit, ale spánek dokáže měřit většina jakýchkoliv sportovních náramků

Premek_Orac
Závislačka 4980 příspěvků 05.04.19 10:48

@Tvořivá.mamča Průměrně spím 3-4 hodiny denně, zhruba dvakrát až třikrát za týden nespím vůbec.
Nepochybně to zatěžuje organismus, ale jsem insomniak od dětství a prohloubilo se to následkem prožití silného stresu cca jedenáct let zpátky.
Paradox - největší dopad na mne má nespavost v den, před kterým se vyspím. To bývám skutečně unaven. Když nespím, nebo spím málo, vlastně by na mě únavu nebo nedostatek odpočinku nikdo nepoznal.

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 05.04.19 10:57
@Tvořivá.mamča píše:

A co se ti honí v hlavě, když nemůžeš usnout?

Uživatel je onlinefree333
Generální žvanilka 24457 příspěvků 05.04.19 11:00
@Tvořivá.mamča píše:

Já se v poslední době bohužel budím po 5 hodinách vyspalá a pak ještě třeba chvíli usnu, nevím, jak docílit 7 hodin, prášky na spaní nechci… 8)

Uživatel je onlineVerurizeckova
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 05.04.19 11:06

Myslím si, ze je to taky dost ovlivněno psychikou, protože už předem předpokládáš, jaké bude usinani atd. To jsem měla, když jsem chodila do práce a pořad jsem si říkala, ze už musím usnout, abych spala aspoň 7 hodin a nakonec jsem spala třeba jenom 4, protože zbytek jsem cumela do stropu :nevim: :lol:

Teď mám 9M kluka a spím asi nejlíp, co jsem kdy spala, protože moje tělo se konečně nahodilo do módu, spi dítě, spím taky. Jsem už v takové fázi, ze když se malý vzbudí v noci na mliko, tak se leknu manžela, protože ho vůbec neslysim přijít. Mozek se naučil ostatní zvuky vypnout a funguju jen na malého, jinak jsem v komatu. Spím tak 8-9 hodin, ale já jsem fakt zvykla spát dyl. Manželovi stačí třeba 6 a je svěží…

Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 05.04.19 11:14

@Premek_Orac To musí být hrozně těžké…jak zvládáte fungovat? Dospáváte to přes den, nebo se tělo naučilo fungovat s tak malým množstvím spánku?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama