Jak jste naučili prcka pít z pítka?

105
2.6.07 16:20

Jak jste naučili prcka pít z pítka?

Ahojky, mám 8,5 měsíční holčičku (kojení + první příkrmy), a nemůžu jí naučit pít z pítka. (Flašku jí prý nemám dávat - za prvé na ni není zvyklá a za druhé je to prý „krok zpět“ při učení na pití z hrníčku).

Mám pitítko od Aventu, s takovou měkkou bílou houbičkou, ale malá to má jak hračku a neumí z toho cucat. Pořád to pítko mačká jak prso, ale aby si cucla, to ji nenapadne :-) Už jsem jí i zkoušela oddělat i tu membránu, aby pochopila, že z toho teče čajík a že se má pít, ale nepochodila jsem. Sice se zakuckala, a celá pobryndala, ale prostě dál to pítko jen mačká v pusince a necucne si…

Vzhledem k tomu, že je už skoro léto, tak bych ráda, aby se to naučila co nejdříve. Jinak když jí čajík dávám na lžičce, tak ho polyká bez problémů.

Prosím poraďte jak naučit prcka pít :-)

Díky za všechny rady, Elissa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8602
2.6.07 17:22

Ahojky

tak my máme úplně stejný problém. já už vyzkoušela všechny hrníčky, i všechny flašky, z ničeho mi nechce pít. flašky mi akorát okousává.mám taky kouzelný hrneček od Aventu a taky bez úspěchu.já si pořád říkám, že kdyby měla žízeň, tak se snad napije, ale jsem z toho taky zoufalá. i proto, že přes den kojím už málo a léto na krku.

tak jsem také zvědavá na rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
2.6.07 20:35

Jsou dvě možnosti - buď vydržíte a děti se z toho prostě naučí pít (ale je to boj, to nepopírám) nebo nevydržíte, vyzkoušíte všechny hrnky a dudlíky a děti si už něco vyberou. Určitě ale žízní trpět nebudou, na to jsou miminka příliš chytrá…

My dvakrát vyhráli a obě pijou z aventu k mé plné spokojenosti (Ada už jen minimálně na cestách - hlavně kvůli Pepi - co má jedna musí mít i druhá), ale čeká nás zhruba za půl roku nanovo :o

L.

PS: A přesunula jsem diskusi do začínáme s příkrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
2.6.07 20:45

Ahoj,
my to zkoušeli tenkrát x-krát, a nevím kolikrát bez úspěchu.
Malá nemohla pochopit, že z té „nové věci“ má nasát. Kousala to a blbla s tím, ale nenasála.
Začla jsem s netekoucím hrnečkem MAM. Nic: nenasála, jen kousala. Absolutně jsem nepochodila ani s měkkou bílou hubičkou od Aventu, z toho mi kuckala.
Nakonec jsem zkusila takový malý - tekoucí bez membrány! - obyčejný hrneček od NUKu, který jsem následně už nikdy nesehnala :o)) měl klasickou tvrdou násosku, ale jen s malinkou dírkou, takže to teklo pomalu. Bryndali jsme, ale pochopili jsme, že to " z toho tvrdého " taky teče. Upozorňuju ale, že už nám bylo přes rok, už si přesně nepamatuju kolik. Možná rok a čtvrt.
Pak jsem zkusila Kouzelný hrneček (Magic Cup) od Aventu, už ale ne s bílou měkkou hubičkou, ale s tvrdou zelenou. A to už pak nějak pochopila, že to má nasát, ale až po zkušenosti s tím obyčejným Nukem bez membrány.

Potom jsme přešli opět na hrneček MAM, vypadá jako kelímek, a má úplně jiný tvar než Avent kouzelný hrneček. A ten si malá doslova zamilovala. To už jí ale byl snad rok a půl.

Můžete zkusit to pítko trochu něčím navlhčit, nějakým tím dobrým „pitným mokem“ :lol: a třeba dětičky nasajou. A do té doby, než nasajou, musíte se holt obrnit trpělivostí, a jednoho dne to určitě pochopí!

ještě připíšu zkušenost kamarádek: taky děti absolutně nemohly pochopit, že nasát z hrnečku.
TAkže jedna kamarádka: koupila nějaký hrneček s brčkem, a z toho jí holčička hezky sosala.
Druhá kamarádka: koupila Mattoni Sport, do toho dala čaj, a chlapeček bumbal. Pak z toho bumbal i obyčejnou vodu bez bublinek.
Taky koupila Jupíka, vylila obsah, a do této flaštičky lila čajík - kluk taky pil.

No a třetí kamarádka hodně kojila, a jelikož nastalo léto, chlapečkovi bylo asitak 7-8 měsíců - a stále nechápal, jak se pije z hrnečku, a tak to cmrndali z normálního hrnku - bez násosky!! Což byla hrůza, ale aspoň nějakou tekutinu do něj třeba v parku dostala. Pak se teda naučil na úplně obyčejný hrneček - takový, co jsme mívali i my jako děti - bez membrány, s plochým pítkem s dírkama.

Uf, to jsem si popsala!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.6.07 20:53

Teď jsem řešila totéž. Syn (10m.), hrneček Avent, bílá hubička. Okusoval jí, zkoušel do toho foukat (ohromná zábava!), atd. U nás ale pomohlo (asi), že jsem na čas vyndala ten ventil. Synek pochopil, že z toho něco teče a pít se naučil. Druhá věc je, že si vždycky jen párkrát cucne a už nechce. Když za den vypije 30ml, jsem ráda. Ale doktorka mi říkala, že u kojených prcků je to normálka, asi mu ještě stačí kojení. Mám to zkoušet, ale nenutit, časem se prý rozpije. Kdyby měl teplotu nebo bylo hodně horko, častěji kojit. Tak se nenervuju, zkouším to několikrát denně a uvidíme.
Starší syn (nekojený) se z netekoucích hrnků nenaučil pít vůbec. Od láhve přešel k hrnečku s hubičkou (bez ventilu) a pak se rychle naučil z normálního hrnku. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
4097
3.6.07 00:27

Taky jsem s ucenim na piti z pitka neuspela. Nastesti jsem koupila jenom jednu lahvicku od Chicca a na zbytek se vykaslala, tudiz me to nestalo moc penez :) Helenka nic pit nechtela, takze jsem jenom kojila. Postupne se naucila pit z normalniho hrnecku nebo sklenice, ale uz si nevzpomenu, v jakem mesici. Ted v skoro roce a pul umi pit z hrnecku, sklenice (drzi si ji jednou rukou), lahve PET i sklenene (aniz by se polila) a take se zniceho nic naucila pit z PET lahve s pitkem (Aquila fitness ci co to bylo). Jeli jsme v aute, nemela co delat, tak si s tim hrala az zjistila, ze kdyz trosku cucne, neco z toho potece. Kdyz jsem ji ted predlozila poprve brcko, bez mrknuti oka z nej zacala pit taky.
Moje rada je tedy zkouset a dat diteti cas, az na to prijde samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
2.7.07 14:29

Tak ja jsem koupila netekouci hrnicek v DM - babylove - nahore ma takove silikonoce pitko - takze normalne netece, ale kdyz to trochu znackne tak to krasne tece. Malemu se to hrzoen libilo - takze byl schopny „vypit“ i pulku hrknu - no vypit castecne to po nem teklo, ale moc se mu to libilo a mylsim, ze toho i docela dost vypil. V posledni dobe, ale zacal s hrneckem spise blbout a jak rucickou mackal to pitko tak to po nem jen teklo.
Takze jsem koupila jeste kelimek od babylove - ten ma netekouci pitko, ale je pevne takze k piti nestaci, aby se jen zmacko, ale musi se i nasat. Toto pitko jsem na:,–(ila na puvodni hrnecek s ousky, aby sem u to lepe drzelo. Je pravda, ze princim piti pochopil hned, ale bohuzel moc pit nechce, tak dvakrat si cucne a nic.
Takze trochu mam strach jeslti ma dostatek tekutin, ale zase si rikam, ze kdyz jeste kojim tak snad mu to staci. snazim se mu to casto nabizet, tak si rikam, ze kdyby snad mel zizen tak se vice napije.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama