Jak jste po špatným vztahu poznaly, že to tentokrát je dobré...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 14:13
Jak jste po špatným vztahu poznaly, že to tentokrát je dobré...

Jsem 2 roky po 10letém manželství s někým, koho asi lze označit min. jako manipulátora. Nemlátil mně, občas nějaká facka, ale sežrat kdejakou blbou náladu jsem dostala vrchovatě. Teď jsem pár měsíců v novém vztahu a stala se situace, ze který mám totální zmatek v hlavě…
Zatím spolu nežijeme, snažíme se oba „zodpovědně“ zjistit, jestli nám to bude fungovat, nespěcháme… Můj milý se mi snažil v jedné záležitosti „vnutit“ určitý postoj a přitom mě jen chytil za ruku… jakože za zápěstí… já mu na to řekla že až bysme spolu žili a třeba se nějak víc pohádali, tak bych se ho asi trochu bála, kdyby tohle dělal. On se jakoby sám sebe úplně lekl a stáhl se do takové deprese… a já začala mít hrozný pocity… jako že mě nemá rád, že jsem možná měla blbej názor na tu věc, myslím že se mi rozběhl takovej naučenej kolovrátek jako ze dřívějška, kdy stačilo udělat „atmosféru ne-přátelství“ a já se cítila vinna… chtěla jsem úplně z toho vztahu utýct. On mi ale říkal, že to rozhodně není kvůli mě, že se trochu začal bát sám sebe, kde se to v něm vzalo a má z toho takovej depresivní pocit… teď si fakt připadám jak úplnej magor když se chystám popsat své pocity, ale to mě úplně překvapilo a začala jsem vnímat, jak hrozně moc jsem naučená vztahovat si vinu za všechny nálady chlapa na sebe :( a druhý hlas mi ale říká, co když si zase jen omlouvám nějaký chování takovým tím „on to ale nemyslí proti mně“… prostě blázen, už mám sama ze sebe pocit, že možná nemůžu být ve vztahu, protože nezvládám běžný mezilidský nedorozumění? Jak mám poznat jestli je to jen normální průběh, jak mám poznat že mi nechce někdo zase ublížit? :zed: :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 14:20

Ach jo. Jak ja ti rozumím. Mam pocit, ze jsem doted nezazila vztah, ktery by byl fajn. A to jsem ted s člověkem, kterého jsem milovala od puberty. Takova prvni laska. No… Ale ono to neni idealni. Jsem s nim přes 3 roky a proste doted jsem nezazila v zadnem vztahu sladkou romantiku a podobne. Naopak uz z dětství si nesu urcity povahovy rysy, ktery mi udelala matka a moje rodina. Podcenuju se. Hledam chyby jen v sobe. Cokoli beru na sebe. Hned mam pocit, ze delam neco zle. Hrozne se podhodnocuju. Sex je taky o nicem. Nikdo ve me nedokazal vzbudit zajem o to. Vse se kolem toho odviji. Bavila jsem se o tom s kamaradem. Ten mi rekl, ze potlacuju samu sebe. Ze jsem ve skutečnosti nekdo jiny, jen proste, ze jsem se naucila to v sobe udupat. Neporadim ti. Jen chci, abys vedela, ze nejsi sama. Aktuálně resim krizi sama v sobe. Rikam si, ze uz se nenechám ovlivnovat. Jenze… Pak vzdy prijde neco a ja si rikam, ze zase za chyby, co jsou ve vztahu muzu ja. Ze vlastne, co bych chtela, kdyz jsem takova, jaka jsem, ze vlastne muzu byt rada, ze se mnou nekdo je…
Neporadim, ale soucitim! :hug:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15006 příspěvků 22.10.18 14:20

U té situace jste byli jen vy dva. Těžko říct, jaký mělo to chycení za zápěstí podtext. Radím zatím bydlet odděleně. Dokud si opravdu nebudete oba jistí, co vlastně chcete.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 14:21
@Anonymní píše:
Ach jo. Jak ja ti rozumím. Mam pocit, ze jsem doted nezazila vztah, ktery by byl fajn. A to jsem ted s člověkem, kterého jsem milovala od puberty. Takova prvni laska. No… Ale ono to neni idealni. Jsem s nim přes 3 roky a proste doted jsem nezazila v zadnem vztahu sladkou romantiku a podobne. Naopak uz z dětství si nesu urcity povahovy rysy, ktery mi udelala matka a moje rodina. Podcenuju se. Hledam chyby jen v sobe. Cokoli beru na sebe. Hned mam pocit, ze delam neco zle. Hrozne se podhodnocuju. Sex je taky o nicem. Nikdo ve me nedokazal vzbudit zajem o to. Vse se kolem toho odviji. Bavila jsem se o tom s kamaradem. Ten mi rekl, ze potlacuju samu sebe. Ze jsem ve skutečnosti nekdo jiny, jen proste, ze jsem se naucila to v sobe udupat. Neporadim ti. Jen chci, abys vedela, ze nejsi sama. Aktuálně resim krizi sama v sobe. Rikam si, ze uz se nenechám ovlivnovat. Jenze… Pak vzdy prijde neco a ja si rikam, ze zase za chyby, co jsou ve vztahu muzu ja. Ze vlastne, co bych chtela, kdyz jsem takova, jaka jsem, ze vlastne muzu byt rada, ze se mnou nekdo je…
Neporadim, ale soucitim! :hug:

právě… já vím dobře že to mám přesně taky z rodiny a moje mamka zase ze své rodiny… brrrr..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 14:25

Po takovém vztahu, jsem věděla co si k sobě nenechám dovolit,když se to nějak vymykalo a bylo mi činěno něco co nechci, odešla jsem středem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 14:26
@Kakika píše:
U té situace jste byli jen vy dva. Těžko říct, jaký mělo to chycení za zápěstí podtext. Radím zatím bydlet odděleně. Dokud si opravdu nebudete oba jistí, co vlastně chcete.

Já z toho chycení neměla radost, ale na druhou stranu „nic se vlastně nestalo“ a hlavně jsem měla radost, že to příteli zpětně vůbec není „jedno“ narozdíl od bývalého manžela, kterej mně prostě v podobných situacích pořádně vykoupal v tom, jak blbej názor mám, a přítel se podle mě hodně „svědomitě“ postavil už jen k chycení… ale asi máš pravdu že čas ukáže, my ženský máme pořád takový nápady že z toho chlapi kvetou tak se možná snad včas ukáže jestli je i schopen se v tomhle ovládnout..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 14:28

Jo, taky jsem si rikala, ze zvladnu odhadnout, co se mi nelibi a podobne a ze pak odejdu stredem. No… Chyba lavky… Se mnou je asi fakt lehke manipulovat. Kor, kdyz ten chlap sklopi hlavu a dela smutnyho, to si pak pripadan, jak nejvetsi sfinucha, hodi mi par argumentu, jak vlastne jsem hrozna (samozřejme hezky zaobaleno) a hned to mam vsugerovane. :think:

Maiandra
Kecalka 398 příspěvků 22.10.18 14:35

Já myslím, že by sis měla najít psychologa, už proto, aby ses naučila ten svůj kolovrátek a opakovanývzorec prolomit. Dost často tohle sahá ještě dál než za ten toxický vztah, třeba i do dětství a nevyřeší se to jen tím rozchodem, spousta lidí to pak opakuje a vybírá si stejné partnery. Že se přítel chytil za nos, to je dobře. Ale aniž bych tě chtěla strašit, to samo o sobě bůhvíco znamenat ještě nemusí, kdyby (jen teoreticky KDYBY) taky manipulátor byl, tak se samozřejmě může v první fázi za první „prohřešek“ ještě omluvit a až časem se to může vystupňovat (konec konců jinak by s takovými typy většinou ty jejich oběti prostě nebyly).
No a nevím, jak to napsat, aby to nevyznělo zle, ale myslím, že je důležitý, abys to řešila s odborníkem, už proto, aby ses v rámci zvyku na tu svoji roli podvědomě nesnažila ho dostat do té role, na kterou sis u partnera zvykla. :think:

Premek_Orac
Závislačka 4415 příspěvků 22.10.18 15:15

Zakladatelko, sám mám podobnou zkušenost, takže ano, bude to trvat měsíce, než získáš k novému partnerovi důvěru. Chce to čas, a pokud by ti něco vadilo, tak o tom s ním otevřeně mluvit.
Ono i toho druhého budeš postupně poznávat, pokud bude hodný, tak ty obavy budou ostupně mizet a mizet. Já asi po třech letech došel do stavu, kdy jsem si třeba uvědomil, že jsem si celý den na ty šklivé věci nevzpomněl. Teď po deseti letech je to často třeba celý týden…

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 22.10.18 15:24

Nemělajsem z rodiny zrovna ten nejlepší vzor, tak mi to trvalo několik vztahů, než jsem to vychytala (teda aspoň doufám). Nevěděla jsem, co mám od vztahu očekávat nebo chtít, tak jsem prostě jela stylem pokus - omyl a po každém vztahu jsem si zhodnotila, co bylo fajn a co se mi nelíbilo - a podle toho hledala dál. Jinou radu nemám - to je prostě život, každý hrajeme s těma kartama, co jsme dostali.

Katy 7
Kelišová 5298 příspěvků 22.10.18 15:48

Milá anonymní, jak jsem četla tvé příspěvky, tak by to chtělo zapracovat na své vlastní sebedůvěře a sebejistotě, pak by s tebou jen tak nikdo nemanipuloval.
Krom toho bych ti za sebe a vlastní zkušenosti, radila, aby jsi naslouchala své intuici. Největší hloupost, co mi ženy děláme, že sami sebe uchlácholíme, že se vlastně nic nestalo, že to tak nemyslel apod.

Je dobře, že jsi mu dala najevo, že si žádný názor vnutit nenecháš, ale tvoje následné sebeobviňování je špatné, protože tě staví do takové sebemsrskačské pozice. Dobře to znám a tudy cesta fakt nevede.

Já sama jsem prožila určitou část života s manipulátorem a je to celkem trnitá cesta, než se z tak nezdravého vztahu člověk otřepe a dá se duševně zcela do pořádku. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 19:36
@Premek_Orac píše:
Zakladatelko, sám mám podobnou zkušenost, takže ano, bude to trvat měsíce, než získáš k novému partnerovi důvěru. Chce to čas, a pokud by ti něco vadilo, tak o tom s ním otevřeně mluvit.
Ono i toho druhého budeš postupně poznávat, pokud bude hodný, tak ty obavy budou ostupně mizet a mizet. Já asi po třech letech došel do stavu, kdy jsem si třeba uvědomil, že jsem si celý den na ty šklivé věci nevzpomněl. Teď po deseti letech je to často třeba celý týden…

díky :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 19:37
@jednoslunicko píše:
Jinou radu nemám - to je prostě život, každý hrajeme s těma kartama, co jsme dostali.

krásně řečeno díky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 19:38
@Maiandra píše:
myslím, že je důležitý, abys to řešila s odborníkem, už proto, aby ses v rámci zvyku na tu svoji roli podvědomě nesnažila ho dostat do té role, na kterou sis u partnera zvykla. :think:

jo něco na tom bude díky

Maiandra
Kecalka 398 příspěvků 22.10.18 20:23
@Katy 7 píše:
Největší hloupost, co mi ženy děláme, že sami sebe uchlácholíme, že se vlastně nic nestalo, že to tak nemyslel apod.

Je dobře, že jsi mu dala najevo, že si žádný názor vnutit nenecháš, ale tvoje následné sebeobviňování je špatné, protože tě staví do takové sebemsrskačské pozice. Dobře to znám a tudy cesta fakt nevede.

:palec: Máš naprostou pravdu.
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >