Jak jste poznali, že dítě už nepotřebuje spát po obědě?

Anonymní
6.5.21 14:50

Jak jste poznali, že dítě už nepotřebuje spát po obědě?

Ahoj, jak jste poznali, že vaše dítě už po obědě nepotřebuje spát? Mám 2,5 letého chlapečka. Ráno vstává kolem 8 a večer chodí spát kolem 21:30, to je v posteli usíná kolem 22. Po obědě chodí spát až kolem 14:30 (dřív to nemá smysl) vždy tedy usne téměř hned. Přemýšlím jestli polední spánek zachovat nebo ho už zrušit s tím, že by možná usínal dřív, to si ale nejsem jistá.
A ještě druhý dotaz, když vám děti přestaly spát po obědě, jak jste zvládali něco doma udělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9013
6.5.21 14:54

Mě přestala dcera spát kolem roku a pul. Prostě už po obědě neusnula třeba do 45min tak sem to už pak prestala zkoušet. Za to pak usnula večer v 7, o půl 8 snad během 2 minut. Co jsem potřebovala jsem udělala pak večer a nebo ji pustila ma chvíli pohádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
6.5.21 14:55

Tím, že mi chodil spát okolo 9-10 večer a taky, že jsem prostě u toho uspávaní odpoledne musela být. Což vždy předtím jsem jen dala do postýlky a on usnul. Od té doby co nespí, chodí mi spát mezi 19-20, ale to sám lehne do postýlky, řekneme dobrou a odejdeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 14:56

@JancaS84 tak myslíš, že když usne, že mu mám odpolední spánek ještě nechat?

• Citovat
  • Nahlásit
21497
6.5.21 14:58

Sám přestal spát, teď mu budou 2 a přes den nespi už dlouho, když náhodou usne, tak je večer neuspatelny. Doma dělám normálně, zapojuju děti do domácích prací, polední spánek jsem využívala spis k tomu, abych si v klidu sedla a ne abych dohnala všechny práce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
938
6.5.21 14:59

Snad úderem 2. roku prostě po obědě neusnul. Nejdříve třeba usnul 3× v týdnu, poté jen 1× týdně, ale za boha se mu nechtělo. Pak už jsem ho nedávala. Ráno vstával okolo 8.h a večer kolem 20.h usinal. Takto měl nastavený režim ať po obědě spal, či nikoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
6.5.21 15:01

U nás si to pomalu redukuje.. Ještě před nějakou dobou 2-3 hod přes poledne teď už je to jen 1-2 max. Má zatím rok a půl a aspoň do dvou let bych chtěla ať spí aspoň jednou za den. Usíná kolem 8-pul 9.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 15:02
@Kriss Tina píše:
Sám přestal spát, teď mu budou 2 a přes den nespi už dlouho, když náhodou usne, tak je večer neuspatelny. Doma dělám normálně, zapojuju děti do domácích prací, polední spánek jsem využívala spis k tomu, abych si v klidu sedla a ne abych dohnala všechny práce :D

Nejde mi ani tolik o domácí práce, jako o to, že mám před státnicemi a potrbuju se učit. Což v noci po 22 hodině jde dost těžko.

• Citovat
  • Nahlásit
22682
6.5.21 15:13
@Anonymní píše:
@JancaS84 tak myslíš, že když usne, že mu mám odpolední spánek ještě nechat?

určitě ano, když usne hned, tak spánek potřebuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
6.5.21 15:14

Holka 2 roky a 2 měsíce. Večer mi usínala v deset, ted co nespí, tak chodí spát v 8. U druhé cerky to bylo stejně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4178
6.5.21 15:18

Me spí i pětiletý syn, akorát mi to večerní usínání připadá moc pozdě. A poobědove taky. Ve školce chodí spát ve 12, takže bych spis začala zvykat na skolkovy režim a snažila bych se večer dřív uspat. Tak pozdě mi nechodí spát ani prvňák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 15:22
@Deninina píše:
Me spí i pětiletý syn, akorát mi to večerní usínání připadá moc pozdě. A poobědove taky. Ve školce chodí spát ve 12, takže bych spis začala zvykat na skolkovy režim a snažila bych se večer dřív uspat. Tak pozdě mi nechodí spát ani prvňák.

Jo to noční usínání mi přijde pozdě. Ale driv ho do postele nedostanu. Vstává v 8, odpolední spaní má od 14:30 do 16:00-16:30 a večer chodí spát ve 21:30. Až půjde do školky, snad od září, tak bude vstávat v 7:00-7:30. Zkoušela jsem jednou ho nedat spát odpoledne a už kolem 18 byl takový mouchy snezte si mě.

• Citovat
  • Nahlásit
9013
6.5.21 15:24
@stinga píše:
určitě ano, když usne hned, tak spánek potřebuje

Ale zase když usne až o půl 3 tak to mě pripadne už strašně pozdě na tak velký dite. To bych ho spíš nechala chvilu po obědě odpočinout, lezet přečíst v klidu pohádku, nebo tak a pak ho dala spát až večer. Nebo nenechat spát ráno do 8, ale vzbudit dřív aby se posunul ten odpolední spánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1717
6.5.21 15:54

U stráních dvou dětí jsem to poznala tak, ze uspavani po obede trvalo trvalo víc jak hodinu a spánek pak ani ne hodinu. Bylo chvíli období, kdy usínali okolo páté, ale brzo se srovnali. Teď dcera má 20 měsíců a jsme v té nejhorší fazi. Pp obědě neusne, není unavena, nejde to. Přijde to na ni tak kolem 4 nebo pak kdykoliv později, kdy ji necham chvíli sedět a nemá pestrý program. Když odpoledne usne, večer jde spat až tak kolem pul 10. Je jedno, jestli spi po obědě 2 hodiny nebo ji vzbudim po půlhodině. Rozdíl je jen v míře protivnosti do večera… proste ani jedna z variant není dobrá. Do večera nevydrží, ale s poeldnim spánkem zase usíná pozdě večer… Nesnáším ta prechodova období. Už aby to bylo za námi… d

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
6.5.21 15:56
@Anonymní píše:
Nejde mi ani tolik o domácí práce, jako o to, že mám před státnicemi a potrbuju se učit. Což v noci po 22 hodině jde dost těžko.

Tak vyzkousej nedat přes den spat, vymyslet program a zabavit ho do večera a pak půjde spat třeba v 8 a mas čas se učit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat