Jak jste "přežili" těhotenství s druhým dítětem do dvou let? :D

Anonymní
30.6.21 14:16

Jak jste "přežili" těhotenství s druhým dítětem do dvou let? :D

Ahoj, mám trochu obavy, asi čekáme druhé a první je dost divoch, občas mě umí kopnout do břicha, chce se pořád nosit, v kočárku nevydrží.. moc jsme už chtěli druhé, bylo to plánované, ale chci se zeptat na zkušenosti a taky si chci udělat pro sebe takovou statistiku :) měli jste po prvním takhle brzy stejné pohlaví děťátka? :srdce: děkuji :kytka:

Už si nepamatuji, ale jsou nějaké bylinky které se nesmí v těhotenství?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4431
30.6.21 14:19

Otěhotněla jsem když měl starší 1,5 roku… a dalo se to :) samozřejmě byly i krize, hlavně ke konci. Nemohla jsem odpočívat jak jsem chtěla já, protože furt jsem měla batole za zadkem. Hlavně asi od 33. týdne jsem měla pocit, ze ze mě mimino vypadne, takže nesly už ani žádné procházky. Ale celkově jsem to druhé těhotenství měla nějaké za trest :mrgreen: každopádně mám dva kluky 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22639
30.6.21 14:24

Já otěhotněla presne na druhé narozeniny syna :D byla by to pohoda, nemít ještě staršího, co musí do školky :D to ranní vstávání bylo nejhorší :D nošení sem omezila na minimum, kopat se nenechám. Pohlaví ještě nevíme, ale neřekla bych, že věkový rozdíl mezi dětmi na to bude mít vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9832
30.6.21 14:27

Já jsem otehotnela přesně rok po porodu, ne úplně plánovaně. Teď jsem zatím v půlce a dá se to. Malýho taky hodně tahám, běhám za ním, kopanec do bricha taky obcas dostanu, nebo loktem. Máme ještě 4 letou holčičku. Musím teda říct, že jsou oba hodní. Pohlaví budu vědět až příští týden. Je to zapřah, hlavně na začátku když je ti špatně. Ale malej teď začal spát celou noc, tak se zatím i celkem vyspím. Teď sem si sedla na 5 min ke kávě od rána, když nepočítám rychlej oběd. Ale nemenila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
30.6.21 14:31

Druhe sa narodilo, ked mal starsi presne rok a pol. Tehotenstvo som nejak neriesila, nosila a behala som za malym do konca 8 mesiaca normalne. Az deviaty mesiac som si pretrpela a tesila sa na porod. Za celu dobu sa nestalo, ze by mi nejak necakane silno skocil alebo kopol do brucha, ale musela som sa mat na pozore.

A mame dvoch chlapcov, aj ked si nemyslim, ze by to nejak suviselo s malym rozdielom.

Drzim palce, ak to vyslo, aby si mala bezproblemove tehotenstvo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
30.6.21 14:38

Otehotnela jsem v synovych necelych 2 letech. Mam 2 kluky. Starsi dite hodne narocne(porucha chovani). Nejaky kopanec pri prebalovani jsem taky schytala, ale dobry na mladsiho to nemelo vliv. Musela jsem fungovat celou dobu. Jeste den pred pododem jsem za synem behala. Casto jsem tahla v 1 ruce vztekle dite a v druhe kocarek/motorku. No dalo se. Bylo to narocne. Ted uz je klukum 3 a skoro 6 a je fajn, ze je bavi stejne veci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18117
30.6.21 14:45

Ja otěhotněla kdyz dceři byly 2. Budou to dvě holky, ale nebudu lhát, je to peklo. Dcera je hodně aktivní, chce se nosit, vzteka se, atd. Vecne venku utíká, neposlouchá. No jsou dny kdy padám na hubu. Ted jsem 38tt a mam otoky a vyšší tlak, mela bych mít klid, to úplně nejde no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
30.6.21 14:46

Podruhé jsem otěhotněla, když bylo synovi 9 měsíců a potřetí, když byl dceři rok. Všechno se dá zvládnout :D
Kopanců jsem schytala spoustu. Tahala jsem prvního synka a ve třetím těhotenství zase dcerku a kolikrát se chtěl ještě chovat i syn. Někdy už jsem pak večer cítila břicho, tak musel poslední týdny koupat oba divochy manžel. Byl hodně nápomocný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
30.6.21 15:02

Otěhotněla jsem, když první dceři byly dva roky. Za mě nic moc oproti prvnímu těhotenství. Hlavně je mi líto starší dcery, nejde mi věnovat se jí tolik, kolik bych chtěla. Hlavně první dva měsíce, kdy mi bylo šoufl, a ted poslední dva měsíce. Nejde mi běhat, bojím se vzít ji na odrazedlo, nemůžu s ní na kolo, nejedeme nikam na dovolenou, nemůžu s ní blbnout, jsem jak velryba… A po porodu bude asi ještě hůř :( Kopancu se bojím, ale žádný velký jsem neschytala.

A ano, pohlaví stejné, čekáme druhou holku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
30.6.21 15:12

Otěhotněla jsem když dcera měla 16m, druhé je kluk. Bála jsem se toho, mívám dost nevolnosti. Nakonec jsem dost ocenila, ze jsem byla těhotná, dokud dcera odpoledne spala, (kolem dvou let potom přestala), mne ten odpolední odpočinek hodně pomáhal. Jinak jsem ji nosila a zvedala běžne až do porodu, nosily se tehdy všude venku rousky, tak to občas stalo za to 😀to uvidíte, jak vám bude. Po porodu to bylo mnohem snazší než u prvního, byla jsem mile překvapena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10628
30.6.21 15:15

Já otěhotněla, když měla dcera rok, plánovaně. Těhotenství bylo v pohodě, jen mě trápily nevolnosti, což jsem u první neměla. Nosila jsem malou normálně, nijak extra jsem se neomezovala, jen v 9. tt jsem byla chvíli hospitalizovaná a bylo to den po Štědrém dni, tak si ty Vánoce ani nepamatuji. Jinak první holka a druhé kluk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
926
30.6.21 15:15

První trimestr jsem umírala únavou, pak s zo zlepsilo, ale v 6.měsíci mi diagnostikovali placenta praevia byla jsem i několikrát v nemocnici se silnym krvacenim. Takze nastalo peklo, nesmela jsem se hnout z postele, nastěstí nám moc pomohla babicka a o malou se starala. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
30.6.21 15:21

Otěhotněla jsem když měl syn rok, teď mám měsíc do termínu porodu. V době, kdy se narodí druhé bude mít 21m. Naštěstí mi během těhotenství nebylo špatně nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 15:24

Já jsem zjistila těhotenství když druhé bylo necelých devět měsíců.
Teď jsem za půlkou, nevolnosti stále přetrvávají, ale i tak si to užívám. :)

• Citovat
  • Nahlásit
1726
30.6.21 16:26

Otěhotněla jsem když bylo prvnímu rok a čtvrt. Teď mám čerstvého dvouleťáka a novorozence.
První trimestr byl peklo, kdy jsem byla unavená, ublitá a bez energie. Lítal mi tlak a já měla strach, že se někde na procházce vyvrátím.
Druhý trimestr pohoda. Sem tam mě starší kopl do břicha, skákal po mě atd. Ale nic strašného, jenom jsem ho musela krotit.
Třetí trimestr peklo. Nemohla jsem pořádně chodit, nestačila jsem mu, pořád mi někde utíkal, chtěl se nosit a to už jsem prostě nedokázala. Byla jsem brzo vyčerpaná. Děkovala jsem bohu, že syn ještě spal po obědě, protože ta hodinka/dvě spánku mi fakt hrozně pomáhala přežít den.
Jsem doma s oběma a jako jde to. Musím říct, že je to snazší než s prvním. Nicméně malá je dost kontaktní a nesnese ani nosítko, ani šátek, takže je to zatím takové divočejší. Ale ne nezvládnutelné. Syn mimino snáší překvapivě docela dost dobře, takže žádné hysterické scény se nekonají. Občas sice je nešťastný, ale není to nic hrozného.
Ale musím říct, že kdybych si mohla znovu vybrat, asi bych ještě půl roku s dítětem počkala. Protože odplenkovávat starší a k tomu se starat o novorozence, který je furt přisátý na prsu, není úplně sranda. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat