Jak jste přišly na svou značku plen či kosmetiky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 31.10.14 12:28
Jak jste přišly na "svou značku"?

Milé maminky :mavam:
I když máme ještě chvilinku čas, začínám uvažovat nad tím, jak vlastně přijdu na to, co mému miminku vyhovuje? Například co se týče papírových plen - to si mám pro začátek do porodnice koupit celý balík nějaké značky aniž bych věděla, jestli „sednou“ a „budeme s nimi spokojeni“? Nebo existují třeba nějaké mini balíčky na vyzkoušení, kde jsou např. 3 pleny? A na kolik měsíčně vás plínky vyšly/vycházejí hned ze začátku?

Anebo co se týče kosmetiky, vyplatí se vůbec něco kupovat dopředu anebo jak jste do dělaly vy?

Předem děkuji za odpovědi, alespoň v tom budu mít trochu jasno.

Nejnovější recenze z kategorie Pleny a přebalování

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 12:31

Vsechno jsem vybirala hlavne tak, aby to bylo bez chemie a skodlivych latek. Plinky i kosmetiku

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 31.10.14 12:31

Já měla jasno v tom, že chci přírodní kosmetiku, takže se mi výběr zúžil jen na pár značek, které úspěšně točím. Pleny jsem měla látkové, takže jsem ten jeden balík do porodnice moc neřešila, vzala jsem ekologické jednorázovky.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 31.10.14 12:33

@Ageleine předem jsem koupila obyč olejovou lázeň Batole, mast na zadek jsem dostala v balíčku od dr (sudokrem) a pleny jsem měla pampers.. a pak metoda pokus omyl. Jonson a Nivea - špatné zkušenosti, pampers jsme koupili - humusácký chemický smrad, no nikdy víc. Po 2 měsících používáme obyč pleny albert Basic - malý se neprudí, nic, dál vlhčené ubrousky Huggies cucumber - jsou nesmradlavé, akorát vlhčené. Dál tu olejovou lázeň a dokoupila jsem tělové mléko Astrid. A u nás vyhovuje. Krémy, šampony a tak seženeš i v menších baleních, pleny ale moc ne :think: třeba to vyzkoušet.

2468
Závislačka 4981 příspěvků 31.10.14 12:33

Já jsem na doporučení kamarádek a sestry začala používat happy bella pleny.
Pak jsem chtěla zkusit jiné jako Pemprs, tesco pleny apod. a sama jsem zjistila, že nám nejvíce opravdu vyhovují happy bella.

Kosmetiku jsem nakupovala jak blázen. Mám doma 4 značky a nepoužívám nic, páč malá se v měsíci osypala a musím koupat jen v čisté vodě. Dnes už teda jednou za týden vykoupu ve weledě.

HanHa
Závislačka 2715 příspěvků 31.10.14 12:33

Nějaké vzorečky jsme dostali v těhu kufříkách nebo pak v porodnici. Jinak jsem dala na doporučení ostatních. Pleny jsem koupila rovnou balíky - pokud by se mi po nich např. osypal, tak bych je někomu prodala-dala. Naštěstí s žádnou značkou neměl problém. S mycím gelem jsem se napoprvé sekla, tak se s ním koupeme my :) Jinak plenky jsem jednotlivě balené viděla jen z Rossmanu, jinak ne.

Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 31.10.14 12:33

@merde A trefila ses se značkou hned napoprvé? :think:

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 31.10.14 12:36

Příspěvek upraven 13.06.16 v 15:53

monrom
Nováček 31.10.14 12:37

Prostě vyzkoušet. Metoda pokus-omyl. Čím míň chemie, tím lepší snášení, čím jednodušší kosmetika a neparfémovaná, tím lepší tolerance.

ncc1701
Echt Kelišová 7987 příspěvků 31.10.14 12:37

Já zkoušela, až jsem skoncila u přírodního mýdla a latkovych plen. Po mydle syn konečně nemá suchou pokožku a u latky se nemusím bát opruzenin a prehratych guli.

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 12:40

@Ageleine tak ja uz mam dve velke deti a v prirodni kosmetiku pouzivam v rodine dlouho a vim, co by tam nemelo byt, takze bez problemu. Pro malou mi ze zacatku stacil obycejny olivovy olej, krem pod plinky weleda a asi jsem mela nejakou koupel bez parabenu a dalsiho svinstva.
plinky jsem davala latkove a kombinovala je s jednorazovka­ma Naty.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 31.10.14 12:44

Pokus omyl…malému nejvíc vyhovují výrobky od weledy a sebamed,, já mám třeba ráda saloos nebo alverde z DM :think:…plínky třeba byli malému jedno, neoprudil se po žádných, ale mě třeba pampers strašně smrděly, nakonec jsem kupovala pleny v Rossmanu tu jejich značku a jedny z Kauflandu za pěknou cenu a spokojenost :think:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 31.10.14 12:47

Mně v rozhodování pomohlo emimino, frčela jsem v několika diskuzích o plenkách a fakt ty ženský mívaly pravdu. Vyhlídla jsem si podobně smýšlející baby (v mém případě ty, co jedou v alternativě, vyhýbají se chemickým sajrajtům, ale to bioeko neberou zas moc vážně) a šmírovala, co kde chválí a co haní a většinou jsem byla spokojená :palec: Taky dost poradily kámošky - třeba mi daly pár plenek té a té značky na vyzkoušení atd. Já taky hodně jela v bezplenkovce, ale né úplně a taky v látkových plenách, ale taky ne úplně, prostě jsem na dětech otestovala kde co, co se plen týká.
Kosmetiku jsem se snažila používat co nejméně a co nejšetrnější přípravky. A šetrné vůbec neznamená drahé. Třeba proti opruzeninám - rybí mast namíchaná v lékárně. Na mytí zadku „šmírové mýdlo“ taky z lékárny - to nám dokonce poradili v porodnici v Hořovicích, ale dost to vysušovalo. Nebo mast Leniens jsem používala na masáže atd.

zrcadlo
Kelišová 7285 příspěvků 31.10.14 12:48

Hlavně to s kosmetikou nepřeháněj, pokud by dítě bylo ekzematik, stejně budeš potřebovat speciální péči. Miminka se nemají koupat každý den, a na umytí stačí kapka, mně vydržela Sebamed mycí emulze skoro rok, krémy jsem mu kůži nezatěžovala, jen v případě problému, což bylo až po půl roce, jsem vyzkoušela sudocrem. Za plíny (taky Bella happy) ze začátku tak do 1000,–Kč včetně vlhčených ubrousků, za kosmetiku do 500Kč za rok :-), máme levné mimčo.

Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 31.10.14 12:49

@2468 A můžu se zeptat, kde jsi ty Happy Bella kupovala? Slyšela jsem na ně hodně kladných názorů, ale taky že se prý dají docela špatně sehnat? Tak nevím, jestli je to pravda…

Mě budou muset asi někde zamknout, jinak dopadnu taky tak, že nakoupím plno mastiček a kremů a blbostí, které pak nevyužiju ani jednou. Jsem zrovna ten typ, co má většinou věci předem naplánované a do puntíku nachystané, tak se musím držet… :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >